Zápasy 19. 02. 2017, Redakce

Čtvrtá výhra nad Vary, Litvínov stále míří za "šestkou"

V utkání s posledním týmem tabulky ztratila Verva bod, ale ten druhý, získaný v prodloužení, se může v konečném účtování ukázat důležitý. Kdo ví?

48. kolo, 19.02.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Energie Karlovy Vary
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
3p 2

0:1, 2:0, 0:1 - 1:0

Janus – Pavlík, Gula – Kubát, Sørvik – Sklenička, Pilař – 21. Kokeš - Martynek, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, Reichel, Jurčík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Závorka – Tom. Dvořák, Dujsík, Harant, Baránek, M. Rohan, Benák, Baldajev – Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Davídek, Tuominen, V. Tomeček – Beránek, Kindl, Flek. Připraven Tad. Dvořák. Trenéři Tlačil a Antonik

Tomáš, Tadeáš, Tomáš, Tomáš, Tomáš... Takhle zajímavě co se týče křestních jmen začínala karlovarská polovina Zápisu o utkání číslo 333. Tomášů v sestavě Energie jsme napočítali celkem pět a v nevěřící se v prvním dějství nechtěli proměnit.

Verva se musela obejít bez ve Vítkovicích zraněného Pavelky (doba absence není známa) a začala dobře. Hořava bojoval o gólovou dorážku a v 6. minutě dvakrát zahrozila druhá řada, Kubát zakončoval po kličce bekhendem a M. Hanzl usměrnil puk jen na Závorku.

Dujsík atakoval Reichela a dostal po rvačce o dvě minuty vyšší trest, ale stav se měnil až při vyloučení Skleničkově, prosadil se Flek. To trochu otočilo obraz hry. Při Reichelově vyloučení zachránil Pilař z prázdné branky a Dujsíkův trest v závěru se přelil do druhé třetiny.

Po změně stran přišel obrat HCVL. Na ledě se objevil sedmý obránce Kokeš. Třetina nezačala pro žluté šťastně, už v 11. vteřině musel ven Martynek a ve 26. minutě Janus, když mu předtím od druhé branky pomohl Pavlík.

Lepší chvíle Vervy v zápase nastartovala 30. minuta. Jurčík se uvolnil na levém křídle, jel sám ze strany na Závorku, ale klec netrefil. Pak konečně gól! Hübl, Pavlík a Černý zcela vyšachovali obranu houževnatého soupeře. Při vyloučení R. Hanzla nedovoleně atakoval Gríger Sørvika a po verdiktu sudího protestoval, takže dostal navrch „panenku“. Dalším hříšníkem Energie byl Skuhravý, Verváci hráli čtyři na tři a pak i pět na tři, až zblízka přesně zamířil a šikovnost projevil při hře pět na čtyři Hübl, 2:1.

Stadión vřel, Hořava mohl zvýšit. Pak prohřešek Haranta a po Pilařově střele puk v brankovišti, ke třetímu gólu chyběl krůček...

Chuť Západočechů po srovnání demonstroval po přestávce už ve 41. minutě Tuominen, zblízka sám přestřelil. Černému nabil Martin Hanzl, pak zase na druhé straně byl sám před Janusem Flek - gólman skvěle rychlým pohybem v brankovišti zachránil. Deset minut před koncem ale srovnal na 2:2 Mikulík.

"Puk se odrazil od vyčnívajícího plexi, které kryje reklamu, a zničehonic nám tam vyplaval, bohužel," komentoval situaci trenér Radim Rulík.

Opatrnější hra na obou stranách pak vedla k prodloužení, které brzy ukončil po pěkně sehrané kombinaci domácí obránce Pavlík.

I druhé vítězství Vervy doma nad Energií se nerodilo lehce, ale přišlo, je čtvrté v sezóně (na body 10:2) a hlavně - třetí v řadě po reprezentační přestávce.

Jakub Černý: "Teď před koncem sezóny o tomhle zápase určitě nebudeme přemýšlet jako o ztrátě, ale jako o dvou velmi dobrých získaných bodech. I když to zamrzelo a tři body by samozřejmě byly lepší. Zbývá ještě několik zápasů, potřebujeme ještě myslím k jistotě aspoň dva vyhrát."

Radim Rulík: "První třetinu jsme prospali, ve druhé jsme se zlepšili a nepříznivý výsledek se nám povedlo otočit. Ale měli jsme vyložené šance na větší odskok. Škoda, že se nám to nepodařilo, hlavně Hořavovi, který měl prakticky prázdnou branku a přestřelil jí. Ve třetí třetině to byla opatrnější hra. V prodloužení jsem rád, že jsme to uhráli i když ve třetí části jsme mohli dostat rozhodující branku. Tři zápasy po přestávce a osm bodů, s tím jsme maximálně spokojeni."

logo HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary

Mikuláš Antonik: "Měli jsme dobrou první třetinu, hráli jsme celkem dobře a vyhráli jí 1:0. Ve druhé třetině jsme měli útlum, takovou pasáž, pak zbytečná naše vyloučení a soupeř využil přesilovku. V poslední třetině jsme se zase trochu vrátili k tomu, co jsme chtěli hrát od začátku. Podařilo se nám využít zaváhání Litvínova a srovnat. Pak jsme jsme měli ještě jednu obrovskou šanci a prodloužení... To je naše slabina, to nás trápí celou sezónu. Zase jsme to nezvládli a soupeř zaslouženě získal druhý bod."