Zápasy 28. 02. 2021, Ondřej Mach

Čtvrtá výhra v řadě! Chemici ladí formu na play off, tentokrát porazili Mladou Boleslav

Litvínovské fanoušky může těšit dobrá forma jejich oblíbenců před vyřazovacími boji. Černožlutá družina si v neděli poradila s Mladou Boleslaví a zapsala čtvrté vítězství za sebou. Pro vývoj utkání byla klíčová druhá třetina, ve které domácí nasázeli pět branek.

0:0

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 22. F. Lukeš, 25. Irving (F. Lukeš), 31. V. Hübl (F. Lukeš, Balinskis), 31. Irving (Jarůšek, M. Hanzl), 35. P. Zdráhal (Jarůšek), 60. Pospíšil (F. Lukeš)

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 10. Flynn (P. Kousal, Najman), 25. Fillman (A. Zbořil), 56. Jääskeläinen (Šťastný, Ševc)

0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3

Šír, Pilný – Bryška, Axman

Godla (Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, D. Zeman, Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Svoboda, Gerhát, Látal – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

J. Růžička (Schwarz) – Ševc (C), Šidlík, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Moravec – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – G. Szturc, Bičevskis, J. Stránský.

Trenérský štáb udělal v sestavě před zápasem s Mladou Boleslaví jedinou změnu: do druhé obrany se posunul Denis Zeman, jako sedmý obránce byl v zápise uveden Patrick Kudla. Mezi třemi tyčemi počtvrté v řadě dostal důvěru Denis Godla.

Mladoboleslavské vedení zařídil Flynn

Úvodní minuty mnoho střeleckých příležitostí nenabídly, o něco aktivnějším dojmem působili chemici. Domácí velmi dobře napadali rozehrávku Bruslařů a ve třetí minutě si vynutili přesilovou hru. V početní výhodě měli velké šance Jarůšek nebo Hübl, mladoboleslavský brankář Růžička ale nebezpečné situace zvládl.

Ke slovu se následně dostali také hosté, kteří začali nebezpečně kroužit v litvínovském teritoriu. Skóre mohl otevřít finský útočník Jääskeläinen, z bezprostřední blízkosti však po menším závaru minul. Dobrým pohybem se prezentovala druhá litvínovská formace vedená kapitánem Hüblem, hostující obrana dál odolávala.

Ovšem stačil jeden rychlý protiútok a Bruslaři se ujali vedení. Nejprve sice špatně vyřešili přečíslení tří na jednoho, po zmatcích v domácí obraně ale z úhlu Godlu překonal Oscar Flynn. Mírný tlak černožlutých nepolevoval, na Růžičku však nevyzráli ani Cibulskis s Balinskisem. Na druhé straně naopak zaměstnal domácího gólmana Kousal.

V 15. minutě zamířil na trestnou lavici Szturc a Severočechy čekala další přesilovka. Tentokrát ji ale Verva nesehrála příliš dobře, hosté těsný náskok prozatím udrželi. Srovnaní odmítl také Pospíšil, který tři minuty před první sirénou nevyužil dobré postavení mezi kruhy. Víc už první dvacetiminutovka nenabídla, do šatny si tak vedení odnesli hráči Mladé Boleslavi.

Gólová smršť v podání Vervy

Druhou třetinu odstartovala šance Jarůška, i tentokrát byl maskovaný muž hostů pozorný. O chvíli později už se chemici dočkali: František Lukeš si najel k volnému kotouči a střelou z první ho poslal do horního růžku mladoboleslavské klece. Vyrovnání svěřence kouče Országha nabudilo, dravý průnik předvedl obránce Balinskis.

Jenže hosté se na moment usadili v útočném pásmu a odnesli si z něj druhou trefu. Do puku se opřel obránce Mitchell Fillman, jehož střela zaplula až za překvapeného Godlu. Po dalších 28 vteřinách se ale hrálo znovu smírně, na pravém kruhu si kotouč našel Aaron Irving a ránou na bližší tyč srovnal.

Litvínov si poté zahrál další přesilovku, ani napotřetí ji ale nedokázal zužitkovat. Pár vteřin po polovině zápasu poprvé strhl vedení na domácí stranu Viktor Hübl, jenž zblízka procedil kotouč za Růžičku. A po dalším vhazování se od modré čáry mezi střelce znovu zapsal Aaron Irving, jeho nahození už hostující obránci zachytit nestihli.

Pro Mladou Boleslav to byla pořádně studená sprcha. Středočeši měli ve 32. minutě k dispozici první početní výhodu, zastavit litvínovský rozlet se jim ale nepodařilo a po dalším nešťastném momentu inkasovali pátý gól. Po odrazu od zadního mantinelu trefil prázdnou mladoboleslavskou branku Patrik Zdráhal

Severočeši si náskok pohlídali

Vstup do třetí části byl o něco klidnější. Kotouč měli v držení především hostující hokejisté, kteří museli dohánět třígólové manko. Černožlutí obránci však odváděli dobrou práci a chemici mohli čas od času vyrazit na zteč. Souvislejší tlak si vytvořila první lajna domácích, zřejmě největší šanci měl Hanzl.

O chvíli později dokonce po střele Lukeše zvonila tyč. Hodně při chuti byl také Balinskis, lotyšský obránce zaujal další pohlednou individuální akcí – jeho snažení ale k brance nevedlo. Herní obraz se příliš neměnil, zhruba deset minut před koncem nebezpečně pálil Pospíšil. Godlu zase udržel v provozní teplotě hostující Kotala.

Zápas se rychle blížil ke konci a nezdálo se, že by se hostům podařilo jeho vývoj zvrátit. Chemici předváděli jistý defenzivní výkon, kromě toho byli stále velmi pilní v útoku. Růžičkovi nadělal další práci Jarůšek, mladoboleslavský brankář však jeho střelu pokryl. Až zhruba čtyři minuty před koncem byl vyloučen Lukeš a hosté přesilovku bleskově využili.

Po krátké kombinaci skončila za Godlou táhlá střela zápěstím, jejím autorem byl Joona Jääskeläinen. Okamžitou odpověď chtěl zařídit Zygmunt, podruhé během poslední periody ale cinkla branková konstrukce. Zisk tří bodů pro chemiky potvrdil do prázdné klece Tomáš Pospíšil, Litvínov tak doma přehrál Mladou Boleslav 6:3.

Vladimír Országh

„Pro nás je to důležité vítězství. Chtěli jsme potvrdit body, které jsme dovezli z venkovních zápasů. První třetina z naší strany nebyla úplně ideální. Chtěli jsme hrát profesorský hokej a snažili jsme se nahrávat do prázdné branky. Chybělo nám větší nasazení a agresivita. Ve druhé třetině nám to tam napadalo, za to jsme rádi. Pak už jsme utkání kontrolovali.“

BK Mladá Boleslav

Radim Rulík

„Myslím, že vyhrál lepší tým. My jsme ve druhé třetině úplně vypadli z role a dostali jsme pět branek, což se nám stalo poprvé v sezoně a doufám, že naposledy. Byli jsme všude o krok později a soupeř toho maximálně využil. Rozhodlo to o zápase, náš výkon nebyl vůbec dobrý. Chyběl nám důraz v osobních soubojích a hra do těla, taková ta fyzická práce. Bez ní proti takovému soupeři nemáte šanci uspět.“