Zápasy 24. 04. 2016, Redakce

Dobojováno! Verva si proti Dukle zastřílela a vyhrála baráž

Už první třetina rozhodla poslední zápas na Zimním stadiónu Ivana Hlinky v sezóně 2015/2016. Dukla na domácí kanonádu odpověděla jen jednou a podruhé v závěrečné třetině. To Verváci byli při chutí a odměnili své fanoušky osmi góly. Z hlediště se ozývalo: Deset, deset!"

Baráž 12, 24.04.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Dukla Jihlava
HC VERVA Litvínov HC Dukla Jihlava
8 2

4:1, 2:0, 2:1

Janus (30. Petrásek) – Kubát, Sklenička – Pavelka, Pavlík – Kokeš, Gula – Duda, Šimeček, Lukeš - Martynek, Gerhát, Trávníček – Stříbrný, Pšurný, Piroš - I. Řehoř, Válek, Jurčík. Trenéři Rulík a V. Lukeš

Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Parýzek, Štebih, Grebenjuk, Bilčík, Zadražil – Jergl, Skořepa, Důras – Diviš, Seman, Březina – Harkabus, Jícha, Kolář – Beránek, Melenovský, Anděl. Připraven Sáblík. Trenéři Vlk, Zeman, Ujčík

Jak v týdnu předeslal trenér Radim Rulík, jeho tým se s diváky v posledním zápase rozloučil se základní sestavou, až na marody. Těch bylo nakonec poměrně hodně, takže si znovu zahráli i mladí.

Šancí začali hosté (nastřelená tyč po minutě hry), ale pak se hrálo hlavně podle žlutočerných not. Řehoř se první objevil v gólové možnosti, na Škarka zblízka nevyzrál. Vzápětí byl za podražení vyloučen Duda, ale dopadlo to jinak, než si Dukla představovala: sedm vteřin před koncem oslabení prostřelil Škarka Šimeček. Zvýšit mohl z mezikruží Piroš, ale pak na druhé straně vyrovnal přesnou ranou k tyči Důras.

To však bylo ze strany týmu z Vysočiny v této třetině a vůbec na dlouhé minuty vše. Domácí zrychlili pohyb i hru: Trávníček dorazil do odkryté branky Dudovu střelu, Škarek zastavil betonem možnost Pšurného, Řehoř zvýšil na 3:1, gólem neskončil průnik Martynka, ale jeho dorážka při přesilovce (Seman) už ano, 4:1... V předposlední minutě podržel svůj tým Janus.

Druhou část domácí svými góly orámovali. Brzy po začátku hry krásnou kombinaci zakončil Kubát a v poslední minutě další vyšachování defenzívy Dukly završil v přesilovce od modré čáry tvrdou ranou obránce Pavlík.

Hosté měli horší pohyb, ale dalšímu přídělu se alespoň dokázali ubránit. V polovině zápasu se vystřídali domácí gólmani, Januse nahradil Petrásek.

Ve třetí třetině oživil naděje žlutých na dvouciferný výsledek Gerhát v přesilovce po dalším vykombinování obrany soupeře, a pak Pšurný do odkryté klece. Takové góly se divákům líbí! Zápas si užívali podobně jako hráči, proběhla i mexická vlna. Poslední slovo měl jihlavský Diviš sedm minut před koncem.

Jihlava v rozlučce sezóny nestačila, domácí se na poslední duel dokázali motivovat podstatně lépe a sklidili potlesk plných tribun.

Druhý zápas: K. Vary - Slavia 5:6

Radim Rulík: "Chtěli jsme se rozloučit se sezónou vítězně. Dost hráčů základního kádru je nemocných, takže jsme i dnes museli sestavu doplnit o mladší hráče. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a že to bylo takovým rozdílem, to je bonus pro diváky, kteří nás podporovali celou sezonu a stáli za námi i celou baráž."

HC Dukla Jihlava

Petr Vlk: "Dneska se projevila herní kvalita soupeře. My jsme si potvrdili, že když nehrajeme na hraně našich možností, tak proti takovým týmům inkasujeme a prohráváme. Bylo rozhodnuto, to je česká mentalita. Musím ale hráče pochválit za celou sezonu, jejich zásluhou jsme se do baráže dostali."