Zápasy 31. 10. 2021, Kamila Stříteská

Dobrý začátek a konec zápasu zajistil Vervě tři body nad Kladnem

Ve druhém zápase v letošní sezoně s Kladnem si chemici chtěli napravit reputaci. Už v první třetině si dokázali vytvořit velký náskok, ale ve druhé třetině Kladno srovnalo a do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za stavu 3:3. Třetí třetinu rozhodl ve 43. minutě František Gerhát.

3570

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 7. Estephan (Balinskis, Irving), 8. V. Hübl (Balinskis, P. Straka), 20. Jarůšek (Estephan), 43. Gerhát (D. Zeman, Demel)

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 19. Ticháček (Plekanec, Jágr), 27. A. Kubík (Dotchin), 39. M. Beran (Melka, Filip)

1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3

Pražák, Šindel – Ganger, Klouček

Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, Zdráhal – Straka, Hübl, Pospíšil – Kudrna, Latta, Chalupa – Zygmunt, Gerhát, Svoboda.

Bow – Suchánek, Dotchin, Wood, Baránek, Pohl, Ticháček – Hlava, Plekanec, Jágr – Kristo, Kubík, Beran – Dvořáček, Filip, Melka – Hajný, Ciampini, Strnad.

Do první třetiny vstoupily oba celky velmi aktivně. V první minutě měl velkou šanci Matěj Beran, který mohl dorážet kotouč do odkryté Godlovy branky. Poté se do akce dostal Richard Jarůšek, jenž tečoval střelu z pravého kruhu v přebrankovém prostoru, ale Landon Bow byl připravený. V 6. minutě si chemici zahráli početní převahu, ve které domácí po 43 vteřinách uspěli. Na pravém kruhu se napřáhl Giorgio Estephan a propálil vše, včetně kladenského brankáře - 1:0.

O necelou minutu později odskočila Verva na rozdíl dvou branek, když se na Bowa hrnul Balinskis s kotoučem, ale na druhé straně mu najížděl Viktor Hübl, litvínovský obránce zvolil nahrávku ve správný moment a kapitán chemiků bez problému poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0. Ve 12. minutě měl velkou příležitost Přemysl Svoboda, který zůstal sám před svatyní soupeře, svou prudkou střelou z předbrankového prostoru ale Bowa nepřekvapil. V 19. minutě si Plekanec vyčíhal dobře postaveného Jiřího Ticháčka, který hbitou střelou překonal Denise Godlu - 2:1. Už se zdálo, že třetina skončí jednobrankovým náskokem domácích, když v tu se předvedl kanonýr Richard Jarůšek a střelou z levého kruhu ještě upravil skóre před sirénou - 3:1.

Už ve 22. minutě bylo Kladnu odpískáno trestné střílení, kterého se zhostil Danny Kristo, ovšem litvínovského gólmana na začátku druhé části nepřekonal. O pět minut později se v předbrankovém prostoru ocitl Jaromír Jágr, který chtěl prostřelit Godlu nad betonem, ale to se mu nepovedlo. Ve 27. minutě si s pravého kruhu sjel s kotoučem do mezikruží Adam Kubík a propálil vše, včetně brankáře chemiků - 3:2. Odpovědět se pokoušel tvrdou ránou od modré čáry Marek Hrbas, ale Landon Bow zlikvidoval jeho pokus.

V polovině dějství se před domácí bránou snažil propasírovat puk za Godlu Tomáš Plekanec, ale litvínovský brankář si s jeho pokusem poradil. Následovala kanonáda v podání domácího celku, kdy Pawel Zygmunt hledal recept na Bowa, ale z mezikruží se neprosadil. Poté vyslal bombu od modré čáry Denis Zeman, se kterou si kladenský brankář taktéž poradil. Ve 37. minutě předvedl Denis Godla famózní zákrok proti střeleckému pokusu Adama Kubíka. O dvě minuty později ale maskovaný muž v bráně Litvínova nestačil na Matěje Berana - 3:3. Ve druhém dějství Kladno srovnalo krok a do třetí třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Ve 43. minutě si chemici vzali své vedení zpátky, když se v signalizované výhodě prosadil František Gerhát, jenž doklepl za Bowa nahrávku od Zemana - 4:3. Posléze se hra začala přelévat z jednoho konce na druhý a oba týmy se pokoušely vstřelení branky. Na další šanci se muselo dlouho čekat. Ve 45. minutě si připsal střelecký pokus Nicolas Hlava, ale na Denise Godlu nevyzrál. V polovině závěrečné dvacetiminutovky poslal dělovou střelu Giorgio Estephan z pravého kruhu, jenže kladenského brankáře nepřekvapil a skóre se tak nadále neměnilo.

Následoval ale nebezpečný pokus na druhé straně Antonína Melky, který střelou z mezikruží téměř překonal brankáře Vervy, ale sudí rozpažil, protože puk nepřešel přes brankovou čáru. Další velkou šanci měl Tomáš Plekanec, proti němu vytasil domácí gólman zákrok ramenem. V 55. minutě došlo ke zkoumání videa, když Viktor Hübl dostal puk do kladenské brány, ale kopnul jej tam nohou a tím pádem nemohl být gól uznán. O tři minuty později si vybojoval šanci Matěj Chalupa, ale trefil se pouze do boční sítě. Minutu před sirénou, když Bow odešel na střídačku a Kladno se pokoušelo prosadit v šesti vyslal střelu Straka, ale trefil pouze tyč.

Sestřih

Vladimír Országh

Jsme spokojení se třemi body, které jsou pro nás velmi důležité. Musím ale říct, že soupeř hrál opravdu dobře. Po první třetině jsme měli náskok 3:1, napadalo nám to tam. Druhou část jsme měli hned od prvního střídání katastrofální. Většinu utkání jsme prohrávali všechny osobní souboje, z čehož pramenily chyby a soupeř nás dostával pod tlak. Jsem rád, že ve třetí třetině ukázali kluci charakter a dokázali to zvrátit. Přesto je tam moc věcí, které musíme zlepšit. Dnešní hokej je o bruslení, osobních soubojích a o tom, abychom byli v dobrých pozicích, a to jsme většinu zápasu neměli. Dvakrát nás podržel brankář Denis Godla. Důležité jsou pro nás tři body, abychom se odrazili dále.

Rytíři Kladno

Jiří Burger

Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře. Neodehráli jsme špatné utkání. Vytvořili jsme si spoustu šancí, zejména ve druhé třetině. Bohužel máme problémy s jejich proměňováním a dozadu děláme zbytečné chyby. To nás dnes stálo zápas.