Zápasy 20. 01. 2021, Šimon Kadeřávek

Dohrávka lépe pro Třinec. Oceláři otočili skóre a porazili Vervu 2:1

Do dohrávky šly oba týmy s různými cíli, Verva toužila po navázání na výhru s Mladou Boleslaví. Třinec chtěl natáhnout úspěšnou šňůru na tři zápasy. První slovo ale řekli domácí, kteří se prosadili díky Lukešovi. Oceláři se vrátili do utkání díky brankám Marcinka a Vrány. Více gólů už na ZS Ivana Hlinky nepadlo a Verva prohrála 1:2.

0:0

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 8. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl)

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 29. Marcinko (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Adámek, Rodewald)

1:0, 1:2

Šír, Úlehla – Kis, Šimánek

Zajíček (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.

Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský.

Verva čelila Třinci netradičně se Šimonem Zajíčkem v zádech, juniora čekala ostrá zkouška proti silnému soupeři. Více práce měl ale jeho protějšek, protože Verva byla zprvu mnohem aktivnější. Ščotka zkoušel štěstí, ale jeho dělovka zasáhla Zygmunta, odražený kotouč doputoval k Heltovi, který nedokázal Štěpánka překonat.

Potvrzená branka

Opatrný hokej začal dostávat útočné rysy, třinečtí vyčkávali na chyby domácího celku. Jednu takovou mohl potrestat Hrňa, jenž pálil na Zajíčka z pravého kruhu. V sedmé minutě poprvé sudí udělil trestné minuty, za plexisklo usedl Růžička. Verva, přestože nepatří mezi týmy s nejlepší produktivitou v přesilových hrách, překvapila. Nejdříve orazítkoval Balinskis tyčku, poté se neúspěšně pokoušel Pospíšil.

Po minutě výhody se Litvínov přeci jen prosadil, i když si na potvrzení musel počkat. Pospíšil vypálil na Štěpánka, jeho pokus ale za zády třineckého brankáře neskončil. K odraženému puku se nachomýtl František Lukeš! Jeho trefu sice ještě musel potvrdit videorozhodčí, ale to na radosti nic nezměnilo. Vstřelená branka dodala zápasu náboj, velmi pěkně si počínal Jarůšek, který vybídl ke skórování Zdráhala.

Na druhé straně se zapotil Šimon Zajíček, jenž musel řešit tvrdou ránu Taylora Leiera. Nejvíce vidět byla lajna v čele s nestárnoucím Viktorem Hüblem, který si připsal devítisté utkání v litvínovském dresu. V závěru prvního dějství se ocitl v záři reflektorů domácí brankář, nejdříve jej prověřil Hrehorčák, vzápětí zkusil tvrdost jeho betonů Gernát.

Třinecký obrat

Druhé dějství začalo v obdobném tempu, oba týmy se snažily vstřelit branku. Vyrovnání chtěl zajistit Vrána, ale pokusem z mezikruží Zajíčka neohrozil. V dalších minutách mohl srovnat krok Dravecký. Třinecký hráč získal odražený kotouč a zívala na něj prázdná brána. Nebyl úspěšný v koncovce. V polovině utkání zamířil na trestnou lavici Ščotka. Nedisciplinovanost domácích byla záhy potrestána.

Vrána vyhrál vhazování a přenechal kotouč Tomáši Marcinkovi, hostující hráč se ocitl v těsné blízkosti Zajíčka a nemýlil se. Po vyrovnání mohl opět vychýlit misky vah Lukeš, ale v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Štěpánek. Verva záhy dostala nabídku na hru 5 na 4, v početní převaze ale nepřišla výraznější šance.

Po neproměněné výhodě se slova ujali hosté. Třinec se usídlil v útočné třetině a Petr Vrána nečekaně propálil Zajíčka. Mladému brankáři stínilo několik hráčů, a tak měl částečně zakrytý výhled. Po čtyřiceti minutách vedli hostující Oceláři.

Snažení

Domácí doufali ve třetí dvacetiminutovce ve vyrovnání a o šance nebyla nouze na obou stranách. Štěpánka chtěl zaskočit Demel, ale jeho střela neměla gólové parametry. Důležitý zákrok předved mladý Šimon Zajíček, Kundrátek se ocitl sám před gólmanem, ale ten jeho pokus vytěsnil. Cestu za vyrovnáním zkomplikoval Pospíšil, který byl vyloučen za podrážení.

Oceláři nedokázali překonat Zajíčka, a tak zůstalo skóre nezměněné. Verva se sice v závěru snažila, ale hráče trápila nepřesnost, Litvínov měl problémy především s přechodem do útočného pásma. Trenér Országh sáhl v posledních dvou minutách ke hře bez brankáře. Risk nakonec nebyl korunován úspěchem, přestože Litvínov měl k dispozici několik dobrých příležitostí.

Sestřih

Vladimír Országh

„Odehráli jsme kvalitní zápas se špičkovým týmem extraligy. Samozřejmě mrzí, že nemáme body, ale výkon byl velice solidní. Myslím, že obě mužstva si to odmakala hlavně v defenzivě a nepouštěli jsme soupeře moc do šancí. Rozhodly maličkosti - chyba při buly v přesilovce Třince a dobré clonění a teč při druhém gólu. Minimálně bod bychom si zasloužili.“

HC Oceláři Třinec

Václav Varaďa

„Přijeli jsme si pro tři body, ale kdyby tady byli diváci, tak by to pro nás nebyl nejlepší zápas. Litvínovští i my jsme zápas odmakali, hráli jsme urputně. Nebylo to o hokejové kráse, ale o těžké dřině. Proti soupeři, který v poslední době dokázal vyhrávat utkání, si tří bodů ceníme. Děkuji klukům za odvedený výkon, taky pro (brankáře) Kubu Štěpánka je to vzpruha do dalších bojů. Určitě také čekal na vítězství, které si dnes zasloužil velmi dobrým výkonem.“