Zápasy 15. 12. 2015, Redakce

Druhá výhra venku za tři body! Po velmi dobrém výkonu

Asi zatím nejcennější vítězství v sezóně vůbec zapsala Verva na ledě Komety Brno. Jednak venku, pak také na ledě týmu, který na rozdíl od říjnových Karlových Varů není dole, a navíc nešlo o vůbec o šťastné vítězství, nýbrž zasloužené.

17. kolo, 15.12.2015, DRFG Arena, Brno
logo HC Kometa Brno
HC Kometa Brno HC VERVA Litvínov
1 3

0:1, 1:1, 0:1

Čiliak – Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Malec, Kováčik, Štindl – H. Zohorna, Němec, Hruška – Vondráček, Ostřížek, Burian – Dočekal, Čermák, Káňa – Mrázek, Koreis, Raška. Připraveni Falter a R. Zohorna. Trenéři Hadamczik, Beran a Pokorný

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula - Hořava, Hanzl, Piroš – Jánský, Hübl, Lukeš – Jurčík, Havlíček, Gerhát - Vantuch, Smolka, J. Doležal. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Šlégr

S novicem Vantuchem ve čtvrté formaci a s několika hráči na marodce včetně brankáře Januse vyrukovala Verva na horký brněnský led. Do sestavy se po trestu vrátil obránce Gula, nevešli se do ní tentokrát Sklenička a Válek.

Litvínov odehrál velmi dobrou první třetinu. Dal gól, nastřelil břevno, hrál tři přesilovky, při kterých vesměs hodně nebezpečně ostřeloval svatyni Komety. Mohlo to být víc! Škoda, ale nešť.

Hlavně v úvodu zápasu ukázal pokračující dobrou aktuální formu Michael Petrásek. Po minutě hry jej první ohrozil Ondráček. Čtvrtá řada s aktivním zapojením Vantucha se dobře předvedla hned při prvním střídání a ve 3. minutě měl první šanci Hořava. Při úvodním vyloučení (Koreis) si rychle vyměnili puk Hübl s Lukešem a chvíli na to se černožlutí na ledě i v hledišti radovali. Pavlík prokázal, že v disciplíně "přízemní střela z voleje od modré čáry" se mu v poslední době opravdu daří, 0:1!

Vzápětí hákoval Doležal, Brňané tlačili, ale srovnání se nedočkali. Ani po střele Koreise z pravé strany. Pak zase hráli Severočeši. Kubát prošel vším před sebou a poslední hráč Komety (Kuboš) jej fauloval. Piroš a Hořava v přesilovce po sobě usilovali zblízka o druhý gól, Čiliak se však také činil.

Čermák poslal svůj tým faulem na Gerháta mimo puk na dvacet vteřin do třech. Verva spustila doslova kanonádu, Lukeš pálil z kruhu, to hodně po gólu volalo, také Pavlík byl dál při střelecké chuti, ale nic se neujalo. Pak byl Pavlík za krosček vyloučen, ovšem hosté oslabení zvládli a hned na to zaútočili.

Při signalizovaném vyloučení ve výhodě se dostal za záda obránců Hanzl, bekhendem zblízka zakončil, zvedl ruce, ale video odhalilo, že puk se odrazil od břevna... Útěchou byla třetí přesilovka po druhém provinění kapitána Čermáka v zápase.

Hned po změně stran se vyložená šance rýsovala pro Hořavu, ale puk se k němu dostal pozdě. Na druhé straně zahrozil Káňa. Litvínov stále zdobil dobrý pohyb, nasazení, nápaditost i častá střelba.

Brnu nakonec pomohla k vyrovnání série vyloučení. Po Havlíčkovi šel ven – zdálo se, že hodně přísně – i Hübl. Půl minuty se hrálo pět na tři. Pak domácí hráči a (bouřlivě) diváci reklamovali Hanzlovo vyhození puku do hlediště. Nevylučovalo se, ale hned vzápětí ano (Chaloupka). Pokračující dvojnásobnou výhodu už Kometa využila, zblízka srovnal Němec poté, co rychlá přihrávka prošla podél brankoviště, 1:1.

Litvínov se však oklepal brzy! Frolo obral o puk Kaberleho a pak vymíchal Čiliaka s bravurou nejšikovnějších útočníků, 1:2! Mohlo to být ještě lepší, Havlíček elegantně nohou prodloužil puk na ujíždějícího Jánského, ten v sólu neuspěl.

V závěru třetiny se z hlediště ozvalo na adresu bílomodrých: "Hrajte něco!" Odpovědí byla nastřelená tyč. Petráskovi předtím ještě jednou po tečované střele pomohlo (zdálo se) i břevno.

Ve třetím dějství už nebyl poměr vyloučených 0:3, ale 2:1. Litvínovu hodně přiblížil úspěch Jánský. Vysunuli ho Hübl s Lukešem a napodruhé už vysoký forvard uspěl, přízemní ranou zvýšil na 1:3. Od té chvíle byla hala až na závěrečný pískot (a litvínovské fandy) až na výjimky podstatně tišší. Chaloupkův trest v polovině třetiny se zčásti překryl s Kaberleovým. Po jednom závaru měli domácí největší šanci snížit pět minut před koncem Zohornou, ale Petráskův beton byl proti.

Téměř dvouminutová power play také nic nepřinesla, leda dvě možnosti skórovat pro hosty. Tak konečně! Povzbuzení před Vánoci a první výhra venku za tři body po (bez jediného dne) dvou měsících. Zasloužená!

V sobotu přijďte na exhibici!

HC Kometa Brno

Karel Beran: "Vstoupili jsme do utkání špatně, byli jsme brzy vyloučení a dostali gól. Nepůsobili jsme dobře a nevytvářeli si šance. Ve druhé třetině se to zlepšilo, vrátili jsme se do hry ve dvojnásobné přesilovce. Ale dostali jsme další gól. Třetí třetinu jsme chtěli zvládnout, jenže jsme inkasovali třetí gól a už jsme se do utkání nevrátili. Hosté si to pohlídali."

Jiří Šlégr: "V naší situaci je pro nás každý bod zvenku fantazií. Snažili jsme se vstoupit do utkání bez chyb v obraně a čekali na naše šance. Musím pochválit našeho brankáře. Výsledek jsme se snažili udržet až do konce. V Brně se nehraje dobře, jsou tu výborní diváci, kteří své mužstvo ženou."