Zápasy 24. 11. 2015, Redakce

Dva body i z Pardubic! Litvínov obrátil zápas

Nepříznivé stavy 0:2 a 2:3 nezlomily Vervu v Pardubicích, odkud se po dvou brankách Piroše, jedné Lukeše a nájezdu Hanzla odváží cenné dva body. Třetí výhra venku v sezóně, blýská se na lepší časy?

23. kolo, 24.11.2015, Tipsport arena, Pardubice
logo HC Dynamo Pardubice
HC Dynamo Pardubice HC VERVA Litvínov
3 4sn

2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 0:1

Maxwell – Gregorc, Šeda, Čáslava, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Havlík, Nedbal – Svoboda, Redenbach, Marcinko – Sýkora, Nahodil, Rolinek – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Šimun, Kaut, Moučka. Připraven Vejmelka. Trenéři Král a Zadina

Janus – Kubát, Chaloupka – Baránek, Pavelka - Frolo, Pavlík – Jánský, Hübl, Lukeš – Válek, Hanzl, Trávníček – Havlíček, Piroš, Hořava – Smolka, Gerhát, Jurčík (od 21. třetině změněná sestava). Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Brandon Maxwell odchytal i přes porážku 1:2 velmi dobré utkání v Liberci, zapsal v něm šedesát úspěšných zásahů! A tak nebylo divu, že dostal příležitost i v úterním utkání. Verva nasadila do hry stejné hráče jako proti Chomutovu.

Jen tři ubráněná oslabení mohl Litvínov zapsat do pozitiv první třetiny. Bohužel sám nehrál přesilovku ani jednu a co víc, před i po trestech svých hráčů inkasoval. Poprvé hned z prvního vážnějšího rychlého útoku domácích, kterým se do sestavy vrátili Rolinek a P. Sýkora.

Předtím mohl otevřít skóre Smolka. Lukeš se hned na po gólu dostal v útočném pásmu k puku a protože měl dost času, tak hledal ještě Hübla, který by mohl zakončit do odkryté klece. Nic z toho ale nebylo. Stejně jako ze střely Baránka, kterého uvolnil Piroš.

Janus chytil v oslabení dvě šance Tomáškovi, pouhých patnáct vteřin před přestávkou ale inkasoval podruhé, když se k jím vyraženému puku dostal Marcinko.

Druhá část, to už byla jiná káva, a nejen proto, že se v ní poměr vyloučených srovnal na 1:1. Verva vytáhla nečekaný trumf, Kamil Piroš v rozmezí čtyř minut svými prvními góly v sezóně srovnal stav!

Trenéři o pauze změnili sestavu, do první formace se místo Lukeše, který hrál pak s Hořavou a Hanzlem, posunul Trávníček. A první střídání nově složeného Pirošova útoku (s Válkem a Havlíčkem) přineslo gól. Po Pavlíkově střele od modré čáry se Piroš prosadil k úspěšné dorážce.

Vzápětí mohlo být srovnáno, kdyby Jánský v šanci raději střílel a nepřihrával. Pak první zahřál pardubickou polovinu trestné lavice Čáslava. Po skončení přesilovky a kolmé přihrávce ujeli dva na jednoho Válek s Pirošem a sehráli situaci dokonale, 2:2!

Litvínov ožil, často střílel, ale domácí postupně také zvedli hlavu. Nicméně při Lukešově vyloučení se přes defenzívu soupeře téměř k ničemu nedostali.

Třetí část začala z litvínovské strany dobře, o to větším úderem byl průnik Nahodila, který v první fázi ještě gólem neskončil, ale při druhém ataku vzápětí už ano, 3:2.

Dvě minuty na to Litvínov špatně střídal, ale v následném oslabení se ubránil. Faul Svobody poskytl hostům teprve druhou přesilovku v zápase. Branku nepřinesla, ale v 51. minutě už gól padl. Po dlouhém pobytu v útočném pásmu nabil nakonec na modrou Pavlík Lukešovi a bylo srovnáno, 3:3!

Závěr Verva zvládla s vervou i s přehledem, zaslouženě vybojovala bod. V prodloužení se hrálo spíše opatrně a tak znovu disciplína, které se HCVL nebojí - nájezdy!

Uspěl jediný, poslední hráč na ledě - Robin Hanzl, a zase bekhendovým blafákem. Janus zůstal podruhé za sebou neprůstřelný, tentokrát proti Nahodilovi, Redenbachovi a Tomáškovi.

Body zvenku, body cenné! Zejména, když se zápas zpočátku nevyvíjel dobře. Třetí výhra venku po Varech a Spartě. Nezanedbatelné také je, že ztráta na Pardubice se snížila na čtyři body.

A teď v neděli PKH derby číslo 2!

HC Dynamo Pardubice

Richard Král: "Byl to důležitý zápas, hrálo se prakticky o šest bodů. Chtěli jsme ho zvládnout za každou cenu... Povedla se nám první třetina, bohužel jsme nevyužili nabídnuté přesilovky. I tak bylo vedení 2:0 po první třetině výborné. Nabádali jsme hráče, že nesmí polevit, přesto jsme Litvínovu darovali hrubými chybami dva góly. Třetí třetina už byla lepší, zase jsme se dostali do vedení a mohli přidat i další gól, ale naopak jsme lacino inkasovali. V nájezdech vyhrál lepší tým, Litvínov má na ně šikovnější hráče. Pro nás je to ztráta a jsme nespokojení."

Ondřej Weissmann: "Jsem rád, že si odvážíme dva body, pro nás jsou v současné situaci hodně důležité. Utkání pro nás nezačalo dobře, po hrubých chybách jsme prohrávali 2:0. Cením si toho, že mužstvo zabralo. Ve druhé třetině jsme byli lepší, vytvářeli si šance a nepříznivý stav srovnali. Ve třetí třetině nikdo nechtěl udělat chybu, hrál se opatrnější hokej. Při nájezdech se štěstí přiklonilo k nám."