Zápasy 08. 10. 2017, Redakce

Dynamo gól nedalo, přesto vyhrálo. Litvínov má bod

Litvínov po šesti zápasech bez bodu konečně přidal na své konto v tabulce sedmý bod, ale zároveň posedmé v řadě prohrál. Ani třetí čisté konto Michaela Petráska v sezóně tak kýžený efekt v podobě vítězství nepřineslo, po 65 minutách a samostatných nájezdech se radovaly Pardubice.

11. kolo, 08.10.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice
0 1sn

0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1

Petrásek – Dietz, Sørvik – Doudera, Gula – Baránek, Pilař – 21. Sklenička – Lukeš, Nejezchleb, Jánský – Černý, Hanzl, Jurčík – Trávníček (C), Válek, Matoušek – Doležal, Gerhát, Hořava. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Klouček – Wishart, Hunkes - Čáslava, Cardwell - Ščotka, Mojžíš - Trončinský – Treille, Tomášek, J. Sýkora - Rolinek (C), Bojko, Quenneville – Perret, Poulíček, P. Sýkora – Vondráček, Dušek, Kaut. Připraven Kacetl. Trenéři Holaň, Marek, Janecký

Bez Hübla, Kubáta, Havlíčka (marodka) a Nejezchleba a už s Gerhátem nezačal Litvínov zápas o přiblížení úniku z posledního místa dobře. Hosté poprvé ohrozili Petráska už v první minutě a ve třetí se dožadovali gólu. Po skrumáži před Petráskem se zkoumal záznam hry, ale puk brankovou čáru nepřešel.

V 5. minutě hrozil Perret, ve 14. byl sám před brankou Hunkes, gólman zachránil. Jediné vyloučení, v 17. minutě šel ven za krosček domácí Baránek. Paradoxně nejblíž k vedení měla ale v první části Verva, Hanzl zblízka doklepával a puk se zastavil o tyč...

Ve druhé třetině předvedli černožlutí lepší výkon, i když místy byla stále znát křeč. Trenéři přeskupili složení útoků, do první řady vytáhli Hanzla. Tým přestál krizovou chvíli, ve 22. minutě poslali sudí ven ve stejném okamžiku Trávníčka za podražení a Jánského za napadení! Dvě minuty ve třech pomohl přečkat Petrásek, včetně dorážky z jednoho metru.

Vzápětí znovu skvěle gólman Vervy! J. Sýkora prošel středem, jakoby byl sám na ledě. Litvínov odpověděl akcí Hanzl – Nejezchleb, Klouček byl ale na místě. Vzápětí Litvínov poprvé zmáčkl soupeře a fandící diváci ještě přidali na hlasitosti. Černý prošel před Kloučka, ale zase nic.

Pak se dočkal HCVL tří přesilovek v řadě, prvních v zápase (29. Wishart, 32. Tomášek, 37. Treille). Hlavně prostřední výhodu odehrál Litvínov dobře, tlačil a často střílel, nic se však neujalo.

Ve třetím dějství nikdo nechtěl udělat chybu a ztratit zápas. V 50. minutě Gula zastavil akci soupeře dva na jednoho. Pak byl trestán Čáslava za vysokou hůl a pět minut před koncem základní hrací doby Petr Sýkora za hákování.

V 58. minutě Lukeš vyjel zpoza branky a nebezpečně pálil. Ještě v téže minutě byl vyloučen Pilař, ale na remíze po šedesáti minutách už se nic nezměnilo.

V prodloužení hrála Verva přesilovku, ale gól nedala ani následně v pěti samostatných nájezdech (Lukeš, Černý, Nejezchleb, Hanzl, Pilař). Quenneville hned v první sérii uspěl a tak si druhý bod odvezli Východočeši.

Výborní gólmani byli po zásluze vyhlášení nejlepšími hráči utkání, ale jejich spokojenost po zápase byla zcela rozdílná...

Michael Petrásek: "Když už jednou góly nedostaneme, zase žádný nedáme... Jsem vytočený, takže teď moc nechci zápas hodnotit."

Martin Hanzl: "První třetina byla šílená... Po ní byla v kabině bouřka, létaly věci. Jsem tu teprve druhý rok, ale taková ještě nebyla. Myslím, že to pomohlo, stejně jako změny v sestavě. Zlepšili jsme se, ale gól prostě nedáme..."

Radim Rulík: "Do zápasu jsme vstoupili špatně a hráli jsme jako opaření. První deset minut jsme si koledovali a podržel nás gólman. Pak se to trochu začalo lepšit. Půl zápasu jsme neměli přesilovku, pak jsme je měli a začalo se to lámat, co se týče aktivity. Ve druhé polovině zápasu jsme nebyli horším týmem a Pardubice si už toho moc nevytvořily. Postupem času nikdo nechtěl udělat chybu, protože gól mohl rozhodnout. Mužstvo se postupně zvedalo a lepšilo, ale po nájezdech jsme prohráli, takže spokojení být nemůžeme. Produktivita nás trápí, to je náš největší problém. Hrát bez branky doma není dobré..."

HC Dynamo Pardubice

Miloš Holaň: "Mužstvo sem jelo sebevědomě pro body a zasloužilo si je. První třetina byla z naší strany vynikající. Několikrát jsme domácí zatlačili a vytvořili si několik šancí. Kdyby to bylo po první třetině 3:0 pro nás, tak by se nikdo nedivil. I ve druhé jsme přebírali iniciativu, nějak nás ale zastavila přesilovka pět na tři. Dobře, že se nepotvrdilo to pravidlo, že když v ní nedáš gól, tak prohraješ. Ještě jsme měli jeden samostatný nájezd - Jánko Sýkora. Musím kluky strašně pochválit za obětavou práci v tolika oslabeních, klobouk dolů. A velká pochvala celému mužstvu za týmový výkon, podpořený skvělým Kloučkem."