Zápasy 21. 12. 2021, Kamila Stříteská

Hübl má další rekord, Verva ale v Třinci padla 1:3

Předvánoční duel s Oceláři začal lépe pro Litvínov. Chemici otevřeli skóre po 17 minutách, kdy se zapsal na listinu střelců Andrej Kudrna. Od druhé třetiny ale dominovali domácí, kteří dokázali nejen srovnat, ale v závěrečné dvacetiminutovce šli do dvoubrankového vedení, které chemici už nedokázali stáhnout. Viktor Hübl opět přepisoval historii extraligy a nastoupil ke svému 1 251. zápasu v české nejvyšší soutěži.

1000

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 30. M. Kovařčík (A. Nestrašil, O. Kovařčík), 57. M. Doudera (Miloš Roman), 60. A. Nestrašil (Martin Růžička)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 17. Kudrna (Jarůšek, Stříteský)

0:1, 1:1, 2:1. 3:1

Kubičík, Šindel – Lederer, Rožánek

Mazanec – Doudera, Marinčin, Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek, Zahradníček – Chmielewski, Vrána, Růžička – Nestrašil, Kovařčík, Kovařčík – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký.

Godla – Balinskis, Irving, Hrbas, Strejček, Demel, Stříteský, Kolář – Chalupa, Estephan, Svoboda – Straka, Hübl, Zdráhal – Kudrna, Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, Gerhát, Jícha.

Úvodní třetina sice nenabídla příliš hokejové krásy, nicméně radostnější byl po dvaceti minutách Litvínov. První větší šanci si vybojovala právě Verva ve 4. minutě, kdy se k puku dostal Pawel Zygmunt. Jeho střela z levého kruhu skončila na levé tyči domácí brány. Posléze měli obrovskou šanci Oceláři. Růžička uvolnil z levé strany Adámka, který si najel do pozice na pravém kruhu, ale jeho střelecký pokus vyrazil litvínovský gólman levou rukou. Další ránu přidal Nestrašil, ale jeho střela byla nepřesná. Před polovinou prvního dějství se hosté dostali do přečíslení tři proti dvěma. Jícha z levé strany nabil do druhé vlny Patriku Demlovi, o jeho střelecký pokus z vrcholu kruhu se postaral třinecký maskovaný muž.

Otevřít gólový účet zápasu mohl Kurovský, který se motal v útočné třetině a hrnul se do brankoviště. S kotoučem mu chyběl pouze kousek, aby jej zasunul pod Godlovy betony. V 11. minutě si hosté vybojovali dvě dobré situace. Nejprve Irvingovu nahrávku zpoza brány prodloužil na Patrika Zdráhala kapitán chemiků Hübl. Zdráhal si najel mezi kruhy, odkud se pokusil překonat dosud nepřekonaného Marka Mazance, ale marně. O pár vteřin později přidal střelu ze slotu Viktor Hübl, ale i na jeho střelu vyzrál gólman Ocelářů. Hosté se zabydleli v útočné třetině Třince a hledali recept na brankáře domácích. Andrej Kudrna si s pukem na holi nabruslil až na levý kruh a přes Kundrátka vyslal střelu k levé tyči, která zaplula za Mazancova záda - 0:1. Vícero šancí na úvod k vidění nebylo. Oba týmy měly po jedné početní převaze, ale využít výhodu jednoho muže v poli se nikomu nepodařilo. Po dvaceti minutách hry museli Oceláři dotahovat jednobrankové manko proti Litvínovu.

Až ve 26. minutě měli Oceláři šanci na vyrovnání, když se hrnuli tři na dva. Hrehorčák poslal kotouč pod sebe na Romana, jeho pokus zblízka ale zlikvidoval litvínovský gólman. Brzy poté přešel Michal Kovařčík obránce Stříteského, těsně před Godlou nahrál doprava, kde byl připravený Ondřej Kovařčík, kotouč do brány hostů ale nedostal. Ve 29. minutě měli Oceláři početní převahu, když na trestnou lavici zamířil Estephan. V přesilové hře Michal Kovařčík dorazil puk za zcela bezmocného Denise Godlu po střele Nestrašila z mezikruží - 1:1. Tyč v polovině dějství rozezněl Erik Hrňa, jenž najížděl sám na litvínovského brankáře. Až ve 38. minutě se do větší šance dostali znovu hosté, druhou třetinu ovládli spíše domácí. Sukel z obranného pásma našel najíždějícího Andreje Kudrna, který přehrál třineckou obranu a poslal puk na Jarůška. Ten však tváří tváří proti Mazancovi neuspěl. To byla poslední šance, která mohla ovlivnit vývoj druhé třetiny.

V závěrečném dějství nabídl Roman kotouč Martinu Růžičkovi, který byl ve výborné pozici a byla před ním zcela volná litvínovská branka. Jeho střelu se štěstím vychytal Denis Godla. Ve 44. minutě měla Verva k dispozici početní převahu, kterou nesehrála vůbec špatně. Naopak. Šanci si vybojoval Patrik Zdráhal, ale do kotouče mu v koncovce píchl Kundrátek. Po Balinskisově střele vypálil také Stříteský na teč, ale jeho střelu vyrazil Marek Mazanec do rohu. Oslabení Oceláři přežili bez gólové újmy a skóre bylo nadále vyrovnané. Ve 49. minutě vyjel Vrána s pukem zpoza brány a pokusil se vystřelit, Godlovi kotouč proklouzl a nevěděl, kde se touš nachází. K dorážce se dostal Růžička s Kurovským, ale volný puk nedopravili do hostující sítě.

Po litvínovském oslabení v polovině závěrečné dvacetiminutovce se jeden na jednoho řítil Richard Jarůšek, ale na gólmana Ocelářů nenašel recept. V 54. minutě měli opět domácí šanci ke vstřelení vedoucí branky. Hrehorčák posunul puk na Vránu, který mířil do nájezdu. Godlu si položil, ale zakončoval z velkého úhlu a branku netrefil. O tři minuty později se objevili před třineckou svatyní dva hostující hráči. Matěj Chalupa se zmocnil puku a ihned vystřelil. Jeho pokus prošel mezi nohama Kundrátka a rozezněl tyč od domácí brány. Litvínov nevyužil obrovské šance a potvrdilo se známé “nedáš, dostaneš.” Jako blesk z čistého nebe po vyhraném vhazování pálil Milan Doudera, jehož pokus zavítal až do sítě chemiků - 2:1. Více než minutu před sirénou zamířil Denis Godla na střídačku a Litvínovští zkusili hru se šesti bruslaři v poli. Oceláři všechny puky úspěšně likvidovali, až nakonec Andrej Nestrašil poslal puk do prázdné brány Litvínova a rozhodl o vítězství Ocelářů 3:1.

HC Oceláři Třinec

Václav Varaďa

Jsem samozřejmě rád za tři body. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané. V první třetině jsme byli krok pozadu, soupeř si vytvořil spoustu šancí. V podstatě každá příležitost a kontakt s kotoučem v našem pásmu zaváněly tím, že dostaneme branku. Se štěstím jsme to vybojovali. Ve druhé třetině se výkon srovnal, měli jsme trochu více ze hry. Vytvářeli jsme si šance, i když Litvínov hrozil z brejků a několikrát jsme se zapomněli. Byly z toho velké příležitosti. Škoda, že jsme nepřidali další gól, to by nám dodalo víc klidu. Myslím si, že dneska to bylo ne až tak zasloužené vítězství. Určitě bylo ubojované a měli jsme štěstí. Dali jsme kotouč na bránu po buly a ten prošel. Poté už jsem věřil, že utkání zvládneme. Pro hosty je to kruté, určitě nehráli tak, aby měli nula bodů. Děkuji svému týmu, který zápas odmakal.

Vladimír Růžička

První třetinu jsme hráli poměrně slušně, měli jsme šance. Třinec je samozřejmě hodně silným mužstvem. Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Bohužel jsme v úvodní třetině dali jenom jeden gól. Ve druhé třetině byl Třinec lepší, přehrával nás a my jsme byli často vylučovaní. Gólman nás hodně podržel. Zápas spěl k prodloužení, ale bohužel jsme z naší šance dali tyčku a soupeř po 30, 40 vteřinách, kdy jsme udělali nesmyslný icing, nám dal gól. Pak už si Oceláři výsledek pohlídali.