Zápasy 21. 11. 2021, Kamila Stříteská Ströer

Hübl vstřelil 400. gól v nejvyšší soutěži, Verva ale v Brně padla 2:4.

Chemikům se nepodařilo prodloužit sérii vyhraných zápasů a s Kometou padli 4:2. Úvod utkání se svěřencům Vladimíra Růžičky vyvedl a po dvaceti minutách hry vedli 0:1 zásluhou Balinskise. Ve druhé třetině se ale dostalo Brno dvěma góly do jednobrankového vedení, které v závěrečné dvacetiminutovce navýšilo. V posledních minutách upravil skóre na konečný 4:2 Viktor Hübl po souhře s Lukešem. Kapitán chemiků zaznamenal 400. gól v české nejvyšší soutěži.

5767

Branky a nahrávky HC Kometa Brno: 33. P. Mueller (P. Holík, R. Pavlík), 37. L. Horký (P. Holík, Meluzín), 41. P. Holík (P. Mueller, Zaťovič), 47. P. Mueller (P. Holík, Zaťovič)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 10. Balinskis (Jurčík), 58. V. Hübl (F. Lukeš, M. Chalupa)

0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2

Šír, Vrba – Frodl, Komárek

Tomek – Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Magee, Krištof, Horký – Mallet, Rákos, Vincour – Meluzin, Ostřížek, Pavlík.

Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Baláž, Zeman – Straka, Estephan, Zdráhal – Chalupa, Hübl, Lukeš – Kudrna, Sukeľ, Jícha – Zygmunt, Gerhát, Jurčík.

První větší šanci zápasu si vysloužila domácí Kometa, Martinu Zaťovičovi stříleným pasem nahrál Mueller, ale Denis Godla se natáhl pravým betonem a zamezil tak gólu. V 8. minutě se před Petrem Strakou objevil odražený kotouč, Straka neváhal a poslal dělovku na brněnského brankáře, jenž se vyznamenal dobrým zákrokem. V polovině první třetiny se Verva dostala do útočného pásma a zamkla svého soupeře ve třetině. Velkou šanci k otevření skóre měl Zygmunt, ale trefil pouze Tomkovu masku. Následovala tvrdá rána od modré čáry z hole Uvise Janise Balinskise, který z dálky prostřelil brněnského brankáře mezi betony - 0:1.

Kometa se brzy pokoušela o odpověď, Ďaloga poslal kotouč na hostující klec, ale Godla nevěděl kde se nachází puk, který zůstal pod tělem litvínovského gólmana. Ve 12. minutě se Kometa předvedla v početní převaze, když se o parádní kombinaci postaral Holík se Zaťovičem. Následně pálil z první Peter Mueller, ale střela byla sražena do ochranné sítě. Poté domácí zatopili pod kotlem Vervy a několik dlouhých vteřin drželi soupeře pod tlakem. Gólman chemiků úspěšně čelil několika tvrdým pokusům. V závěru prvního dějství rozezněl boční tyč litvínovské klece Roth. Po dvaceti minutách hry si držela Verva jednobrankový náskok nad Kometou.

Do další části hry nastoupil Litvínov aktivněji, ale nakonec byla úspěšnější pro domácí. Zpočátku se o nebezpečnou střelu zasloužil Balinskis, jeho pokus ještě nenápadně tečoval František Lukeš. Teč o milimetry minula domácí branku. Kometě se podařilo vymanit z tlaku chemiků a do útoku se hrnul Ostřížek, který poslal dobrou střelu na hostujícího gólmana. Ten puk vyrazil před sebe, odkud se ještě o dorážku snažil Holland. U Godly znovu zvonila tyč, když se do kotouče opřel Martin Zaťovič. Vzápětí se od modré čáry rozjel Peter Mueller, ale v koncovce nebyl úspěšný. V polovině třetiny se střelou zblízka snažil překonat Denise Godlu Holík, litvínovský gólman vyrazil puk na Martina Zaťoviče, který zakončoval do prázdné brány hostů, ale trefil pouze její oblouk. Snažení Komety vyústilo ve vyrovnávací gól.

Do šance se dostal Peter Mueller a střelou z první z mezikruží propálil litvínovského maskovaného muže - 1:1. Brňané v tlaku pokračovali a Michal Gulaši předvedl svou sólo akci, když se kličkou na modré čáře zbavil dotěrného hráče Vervy a dostal prostor také pro zakončení, které Godla se štěstím vyrazil. Vzápětí unikl do brejku Patrik Zdráhal, který bekhendovou střelou zamířil pouze do Tomkovy výstroje. Ve 37. minutě se domácí dostali do vedení. Meluzín nahrál do jízdy Holíkovi, který žabkou poslal puk na Luboše Horkého, jenž propálil všechno, co mu stálo v cestě - 2:1. Do konce třetiny si Kometa skóre pohlídala do kabin zamířila s jednobrankovým vedením nad Litvínovem.

Po půl minutě třetí třetiny vyslal Mueller na Godlu střelu. Litvínovský brankář vyrazil kotouč pouze na druhou stranu, kde byl připravený Petr Holík a z těžké pozice poslal puk do prázdné litvínovské klece - 3:1. Byť se hra přesunula do obranného pásma domácích, tak Verva neměla dostatek prostoru pro skórování. Navíc hru začala kouskovat přerušení. Druhý gól v zápase zaznamenal Peter Mueller. Holík poslal do jízdy svého parťáka, který z pravé strany najel před hostující bránu a překonal Denise Godlu svižnou střelou mezi betony - 4:1. V 50. minutě se po delší době dočkal střeleckého pokusu také Litvínov. Nejprve Chalupa pálil z levého kruhu, jeho ránu vyrazil Tomek před sebe. Tam byl dobře postavený Matúš Sukel, který ještě jednou prověřil brněnského gólmana.

Následně se od modré čáry pokoušel prosadit Matěj Stříteský, ale jeho střelu poslal Tomek do ochranné sítě. Aaron Irving byl v 55. minutě blízko snížení, ale gólman Komety si připsal zákrok lapačkou. O tři minuty později Verva přeci jen dokázala snížit. Lukeš na modré čáře poslal puk na Viktora Hübla a ten střelou nad rameno propálil Mateje Tomka - 4:2 a zaznamenal tak jubilejní 400. gól v historii nejvyšší české soutěže. V početní převaze ujel litvínovské obraně Vincour, ale bekhendovým blafákem nepřekonal Godlu. Poté se do úniku dostal ještě Petr Holík, ale ani nenavýšil skóre. Kometa si tak doma připsala vítězství nad Litvínovem 4:2.

Sestřih

HC Kometa Brno

Jiří Kalous

Litvínov hrál velmi dobře, aktivně. Byl to velmi silný soupeř. Po pátečním vítězství, kdy jednoznačně Mladou Boleslav, nám bylo jasné, že bude na vlně. Připravovali jsme se na Vervu poctivě. Zápas se zlomil ve třetí třetině, když jsme využili chybu hostů hned na startu třetí třetiny a odskočili jsme na dvoubrankový rozdíl. Litvínov se musel hodně tlačit, jestli chtěl s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám vsítit čtvrtou branku, což nás uklidnilo. Snažili jsme se zbytek zápasu kontrolovat tak, aby nedošlo k nějakému dramatickému zkratu. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo porazit takhle kvalitní tým za tři body.

Vladimír Růžička

První třetinu jsme odehráli poměrně slušně a vedli jsme 1:0. Od druhé třetiny Brno začalo hodně bruslit a hrálo důrazně. My jsme dělali v obranném pásmu hodně chyb, které soupeř potrestal dvěma góly v druhé třetině. Zápas se rozhodl v třetí třetině. Na začátku jsme udělali chybu a Kometa dala v první minutě na 3:1, a v ten moment se začal zápas lámat. Nezvládli jsme si pohlídat stav, kdy Kometa vedla o jednu branku. Domácí si ve zbytku utkání své vedení ubránili.