Zápasy 01. 04. 2016, Redakce, foto: L. Vácha

Jihlava přerušila sérii výher, Litvínov veze bod

První mistrovské utkání Litvínova s Jihlavou po více než deseti letech skončilo v základní hrací době smírně i přes značný tlak Vervy. Na rychlý vedoucí gól Dukly odpověděl jen Gula. V nájezdech byli úspěšnější domácí. HCVL přerušil svou sérii šesti vítězství, zároveň se ale paradoxně dostal do čela vyrovnané tabulky baráže. Vedení bude hájit doma v neděli (15:30)!

Baráž 2, 01.04.2016, Horácký ZS, Jihlava
logo HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov
2sn 1

1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0

Škarek – Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Šafář, Bilčík, Grebenyuk, Zadražil – Důras, Skořepa, Jergl – Beránek, Seman, Harkabus – Kolář, Jícha, Diviš – Mrňa, Melenovský, Anděl. Připraven Sáblík. Trenéři Vlk, Zeman, Ujčík

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Piroš, Trávníček – K. Reichel, Havlíček, Hořava – Jurčík, Válek, Gerhát – Pšurný. Připraven Janus. Trenéři Rulík a Šlégr

V sestavě Vervy nedošlo oproti vítěznému utkání se Slavií ke změnám, stále chybí zranění Hübl, Jánský a J. Doležal. K dispozici byl i Válek, který poslední zápas nedohrál.

Opticky pěkně zaplněný Horácký zimní stadión jásal už po 67 vteřinách. První vážnější střelecká pozice Dukly skončila gólem po ráně Diviše z pravé strany po ledě mezi betony. To udalo ráz celé třetiny.

Domácí gól povzbudil k ještě větší urputnosti a udrželi vedení až do přestávky. Litvínov nevyužil tři přesilovky a několik šancí, největší byla Martynkova rána z voleje v přesilovce po Hořavově křižné přihrávce či další rána z mezikruží a také Hořavova dorážka Pavelkovy rány.

Trenéři týmu z Vysočiny i přes půltucet obdržených branek v předchozím utkání dali znovu důvěru teprve 16-letému gólmanovi Škarkovi a ten mužstvo držel. Na druhé straně se do téměř identické palebné pozice s tou gólovou dostal jihlavský Důras, Petrásek byl pozorný.

První část trvala téměř 40 minut, před tou druhou se navíc s prvním buly čekalo. Hned na to podruhé v zápase fauloval Jergl, ale ani ze čtvrté přesilovky černí neuspěli. Petrásek měl málo práce, ale ve 27. minutě se zčistajasna dostali domácí do přečíslení, které naštěstí skončilo nepřesnou přihrávkou. V polovině zápasu měl možnost Kubát, pak začal litvínovský tlak sílit a vyústil v kýžené vyrovnání.

Reichel podél modré čáry uvolnil Gulu a jeho rána napnula síť, 1:1. Převaha hostí pokračovala, Dukla zahrozila jen jednou, naopak na druhé straně pěkně zaútočil Pavelka.

Třetí třetina branku nepřinesla. Litvínov si udržel převahu, opět začal brzkou přesilovkou, ale neprosadil se v ní. Posledních deset minut bylo nezajímavějších. Pavlíkův teprve druhý trest hostí v zápase za 8 vteřin neutralizoval Důras, který v obličeji zasáhl Frola. Když se vrátili do hry, byli zároveň vyloučeni Gula a Seman.

Největší šance pro obránce! V 55. minutě dostal puk do jízdy Frolo, ale Škarka nepropálil. Ještě v předposlední minutě měla žlutočervená defenzíva hodně práce i štěstí, ale muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase se obraz hry nezměnil, ale žádný kotouč do jihlavské sítě neprošel. V 62. minutě k tomu chyběl Vervě centimetr, puk se otřel o brankovou konstrukci.

Nájezdy rozhodl jihlavský Seman ve čtvrté sérii. Místo Hüble jel Duda, stejně jako před ním Harkabus neuspěl. Pak se trefil Seman a Lukeš po něm přesnou střelou vyrovnal. Důras ani Hanzlův blafák neuspěli, brankáři se vyznamenali. Pak nedal Lukeš a Seman se i podruhé trefil.

Druhý zápas: Slavia - K. Vary 4:2

HC Dukla Jihlava

Petr Vlk: "Měli jsme dobrý úvod, ale postupem času se začala projevovat zkušenost soupeře. Druhá třetina pro nás nebyla ideální, Litvínov měl mnoho šancí. Ve třetí třetině jsme viděli možnosti na obou stranách, ze kterých ale nepadl žádný gól a zápas šel až do nájezdů. Tam už je to loterie a my jsme byli šťastnější."

Jiří Šlégr: "Soupeř měl výborný začátek a my jsme z toho byli zaskočení. Postupem času jsme se z toho dostávali, ale bohužel z tolika střel, co jsme měli, jsme dali pouze jeden gól. To je málo. Soupeř výborně bránil a měl výborného gólmana. Zápas tak šel do prodloužení a poté do nájezdů, v nichž byli domácí šťastnější."