Zápasy 06. 12. 2013, Ondřej Vlk

Junioři: Duo Řezníček - Štěpka rozhodlo o výhře nad Slavií, Soukup vychytal další nulu

L i t v í n o v - Ve 23. kole NOEN extraligy juniorů hostili domácí na svém ledě pražskou Slavii. Litvínov po celé utkání předváděl perfektní defenzivní výkon. Ve druhé třetině se povedlo domácím vstřelit úvodní branku. Za Litvínov zářilo především duo Řezníček - Štěpka, když si oba forvardi připsali po jedné brance. Výbornou obranu podpořil domácí brankář Soukup bezchybným výkonem a Litvínov slaví další vítězství za tři body.

23. kolo, 06.12.2013, ZS Ivana Hlinky
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha

Soukup – Baránek, Kokeš – Šesták, Cvrk – Strejček, Šefl – Fučík, Wiedemann – Čeřovský, Šimeček, Válek – Weitz, Štěpka, Trübenekr – Zdeněk, Řezníček, Mical, Stříbrný

Novák D. – Mašín, Růžička – Novák M., Knot – Hochel, Saňa – Bureš, Leština – Hlinka, Tomek, Navrátil – Ječný, Andres Török – Jedlička, Patzelt, Kellerstein – Červený, Brzák, Presheva

V páteční podvečer přijela na litvínovský zimní stadion Ivana Hlinky pražská Slavia. Litvínovu se v posledních kolech daří, domácí pravidelně bodují a drží se v horní polovině tabulky. Utkání začalo aktivně, oba týmy si připsali už v úvodu třetiny několik povedených akcí. Už z úvodu zápasu bylo jasné, že budeme sledovat utkání obran a brankařů.

První největší příležitost si připsal domácí Trübenekr, který po přihrávce Šestáka jen kroutil hlavou co spálil za šanci. Na útočný výlet se vydal Fučík, ale tvrdě ho zastavil obránce Knot, který už má i zkušenosti ze seniorské extraligy. První třetina patřila domácím po deseti minutách hry opět zahrozili Litvínovští. Mical s Válkem své přečíslení nedokázali zužitkovat, Mical netrefil ideálně puk a poté už zasáhla hostující obrana.

Domácí byli dále aktivní a nepouštěli Slavii do vážnějších šancí. Když už se některý ze slavistických útočníků přeci jen dostal do lepší šance, tak byl na místě skvělý Soukup. Litvínov hrál dál aktivní hokej a Slavia s tím měla značné problémy. V 16. minutě pláchl hostující obraně Štěpka, ale při jeho pokusu se vyznamenal slavistická brankář Novák. V poslední minutě první třetiny byl v ideální pozici Fučík, ale střela mu nesedla.

Druhá třetina se nesla v duchu té první, již v úvodní minutě měl na hokejce další gólovku Štěpka. Stříbrný vysunul litvínovského forvarda před Nováka, ale ten trefil jen připravenou lapačku Nováka. O pár minut později mohli domácí opět skórovat, ale znovu byl proti výborný Novák, když vyrazil pokus domácího kapitána Válka mimo tři tyče své branky.

Největší příležitost si připsala Slavia až v polovině utkání, když ťukes Navrátila s Tomkem zastavil až výtečným zákrokem na brankové čáře Soukup. Z protiútoku ale udeřil Litvínov. Domácí konečně využili své převahy a Štěpka našel ideálně najetého Radima Řezníčka, který střelou z první nedal Novákovi šanci zasáhnout. Jeho střela skončila přesně pod horní tyčí slavistické branky. Domácí měli ještě několik slibných šancí, ale Novák byl vždy na svém místě. V závěru druhé třetiny měl na hokejce gól Presheva, ale Soukup byl k nepřekonání.

Do třetí periody vstoupili hosté o něco aktivněji. Litvínov ale precizně bránil a pro Slavii bylo obtížné se nějak výrazněji prosadit. Rychlou akci hostí zastavil opět výtečný Soukup. Andres už mířil do prázdné branky, ale litvínovský brankář se ještě stačil přesunout a celou příležitost zmařil. Následně se k dobré střele dostal Fučík, jeho rána prosvištěla jen těsně vedle tyče slavistické branky.

Ve druhé polovině závěrečného dějství měl dobrou šanci domácí Řezníček, ale proti Novákovi podruhé neuspěl. Ten jeho záměr přečetl a střelu vytěsnil mimo svou branku. Čtyři minuty před koncem se sám před Soukupem zjevil Patzelt, jenže Soukup byl opět neprůstřelný. V závěru zkusili hosté power play, ale do prázdné branky jen zpečetil výhru domácích Dominik Štěpka. Litvínov navázal na své předchozí výkony, hlavně díky precizní obraně a skvělému brankaři získal v dnešním utkání tři body. Domácímu brankaři vysekl poklonu i trenér sešívaných, který o něm prohlásil, že je nejlepším brankařem soutěže.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Jsme rádi za tři body, po většinu zápasu jsme plnili to, co jsme chtěli. Bohužel vždycky vymyslel někdo něco navíc a tím jsme dávali soupeři kyslík, aby se postavil na nohy. Udělali jsme i pár zbytečných faulů a přesilovkami jsme postavili soupeře na nohy. Zápas jsme takticky odehráli dobře. Hodnocení trenéra Slavie, že máme nejlepšího brankaře soutěže bych se vůbec nebránil. Už loni, když dělal Suky dvojku Horákovi, tak jsme říkal, že je kvalitní gólman a teď to jen potvrzuje. Za Sukym je Klečka, který šel řekněme třikrát do brány a dvakrát vychytal nulu. Takže brankaři si zaslouží absolutorium.

logo HC Slavia Praha

HC Slavia Praha

František Pomahač (HC Slavia Praha): První třetinu byli domácí jasně lepší, my jsme trochu spali, poměr střel tomu odpovídal. Od poloviny utkání jsme se zlepšili, nicméně jsme z brejku dostali góla. Třetí třetina byla dobrá, ale jsme málo produktivní a málo jsme se tlačili do brány. Říkal jsem to i brankaři domácích, můj názor je, že Litvínov hraje výborně do obrany, dostali nejméně gólů v soutěži. O brankaři Jakubu Soukupovi si myslím, že je nejlepší v soutěži, chytá velmi soustředěně a chytá opravdu dobře. Na takového brankaře potřebujete vystřelit čtyřicetkrát nebo padesátkrát za zápas a ne jenom třeba pětadvacetkrát, to je málo. Domácí podali disciplinovaný výkon a zaslouženě vyhráli, sice jsme mohli při troše štěstí v závěru vyrovnat, ale musíme se prát dál.