Zápasy 26. 10. 2013, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Junioři: Litvínov slaví třetí výhru v řadě, porazil Vítkovice 3:1

L i t v í n o v - 16. kolo NOEN extraligy juniorů odehrál Litvínov na svém ledě proti Vítkovicím. Začátek utkání patřil černožlutým, kteří nepustili hosty k puku a vítkovický gólman měl v brankovišti mnoho práce. Litvínov ale nedokázal šancí využít a do vedení se dostal až ve druhé třetině. V závěrečné třetině hosté dokázali srovnat, ale domácí využili přesilové hry a znovu utekli Vítkovicím o jednu branku. V 56. minutě vítězství černožlutých potvrdil Dominik Čeřovský, který se postaral i o první branku.

16. kolo, 26.10.2013, ZS Ivana Hlinky
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera

Soukup – Strejček, Cvrk, Šesták, Fučík, Baránek, Šefl, Mical, Řehoř, Stříbrný, Řezníček, Zdeněk, Čeřovský, Průša, Válek, Trübenekr, Sýkora, Weitz, Kalina.

Horváth – Jonáš, Rudl, Demel, Cabák, Černín, Charvát, Česlík, Holý, Ollender, Tomi, Slováček, Blahuta, Škutchan, Sysala, Ballner, Byakov, Kuťák, Gelnar.

První čtyři minuty utkání jasně patřili domácímu týmu. Snad až na menší šanci Tomiho, který z kruhu těsně minul litvínovskou branku, Litvínov nepustil Vítkovice k puku. Trübenekr dvakrát neuspěl proti skvělému Horváthovi, ani Kalina který byl nebezpečný před brankou na hostujícího gólmana nevyzrál. V 6. minutě Sysala z kruhu našel jen gólmana Soukupa. Pár minut na to se do velké šance dostali znovu domácí, kdy Řezníček nahrával před odkrytou bránu Čeřovskému, ten ale z první kotouč netrefil!

V polovině třetiny se ve dvou obrovských šancích objevili hosté! Nejdříve Demel nahrál Slováčkovi, k jeho střele se ale stačil přesunout skvělý Soukup! Na podruhé Blahuta se Slováčkem předvedli podobnou akci, ale Soukup opět tento pokus zlikvidoval! Ke konci třetiny se ještě litvínovský gólman prezentoval dalším skvělým zákrokem, kdy vymrštil svou lapačkou proti prudké střele Jonáše.

Na začátku prostředního dějství Sysala ztroskotal na výborném Soukupovi. Později si domácí zahráli v přesile a Horváth se blýskl skvělým zákrokem proti střele Řehoře z mezikruží. Litvínov i přes velkou snahu a hezky sehranou početní výhodu branku nevstřelil. V sedmadvacáté minutě Holý ujel sám na branku, nakonec ho ale dojel litvínovský obránce a tak nahrál Černínovi. Ten střelou po zemi nepřekonal výtečného Soukupa! Minutu na to opět hosté ohrozili litvínovskou branku, litvínovský gólman však opět zasáhl na jedničku.

Ve 36. minutě se Litvínov dostal do vedení! Zdeněk nahrál Dominiku Čeřovskému na kruh a ten prostřelil bezradného Horvátha. Konec třetiny už nebyl pro oko diváka nijak zajímavý. Necelé dvě minuty před závěrem dvacetiminutovky byli vyloučeni dva hráči, po jednom na každé straně. Sedm sekund hry 4 na 4 se přesunulo do třetího dějství.

Běžela 44. minuta, když Vítkovice vyrovnaly stav utkání. Martin Blahuta ze skrumáže dotlačil puk za Soukupova záda. Po vstřelené brance byli hosté při chuti a Soukup si připsal několik dalších zákroků. Ve 48. minutě se Gelnar nahnul přes litvínovského obránce a vystřelil k pravé tyči, kde byla připravena Soukupova lapačka.

V polovině závěrečné třetiny Litvínov využil přesilovou hru a opět se dostal do vedení! Roman Fučík zakončil kombinaci domácích střelou od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě! V 56. minutě se domácí vzdálili Vítkovicím o další branku. Dorážku Dominika Čeřovského mířenou mezi nohy si sám Horváth sklepl do své branky. Konec utkání si už černožlutí pohlídali a připisují si další tři body!

Radek Mrázek (HC Litvínov): Kluci si dokázali, že hokej hrát umí. Že jsou schopni hrát dobrý hokej s kýmkoliv. Já jim za dnešní výkon musím poděkovat, protože to bylo supr odmakané a po většinu zápasu i dobře takticky zvládnuté.

logo HC Vítkovice Ridera

HC Vítkovice Ridera

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Šance jsme si dnes vypracovali a měli jsme je využít. Díky tomu jsme prohráli.