Zápasy 13. 09. 2016, Redakce

K bodům bylo blízko... Třinec v závěru obrátil skóre

Ve třetí třetině se Litvínov v Třinci po dobrém výkonu ujal vedení, ale na bodový zisk nakonec nedosáhl. Rozhodla dlouhá dvojnásobná přesilovka domácích a dva góly Špirka. Po nich ještě obránce Gula nastřelil tyč...

3. kolo, 13.09.2016, Werk Arena, Třinec
logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov
2 1

0:0, 0:0, 2:1

Hrubec – Jank, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek – Martin Růžička, Špirko, Petružálek – Adamský, Kane, Irgl – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa. Připraveni Hamerlík a L. Doudera. Trenéři Kýhos, Mucha, Kopřiva

Janus – Kubát, Gula – Sklenička, Pavlík – Sørvik, Pavelka – Reichel, V. Hübl, Lukeš – Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb – Martynek, J. Černý, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Připraveni J. Hübl a Kokeš. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

V mírně pozměněné sestavě nastoupila Verva k těžké prověrce na třineckém ledě, ve čtvrté formaci nahradil Gerháta Tomáš Doležal a řadě to prospělo, dokázala soupeře zatlačit.

Boj o první v dnešním hokeji čím dál důležitější gól nevyhrál v první třetině nikdo. Litvínov po zpožděném začátku, který způsobila poškozená síť v jedné z branek, zahájil stejně jako v Olomouci. Už po půlminutě hry jeli dva na jednoho Hübl s Lukešem, ale přihrávku druhého před branku stihl Roth zblokovat. Vzápětí nastřelil na druhé straně od modré Hrabal tyč! Adamského skvěle vychytal Janus.

Ve 4. minutě našel Nejezchleb před brankou R. Hanzla, Hrubec zachránil. Prvním potrestaným se stal Irgl, fauloval Pavlíka a sám se přitom bolestivě zranil, nicméně v zápase pokračoval. Ve 13. minutě Vervě zatrnulo, fauloval Černý a v ponechané výhodě mu sudí pískli ještě jeden nedovolený zákrok. Čtyřminutové oslabení ale hosté zvládli, Trávníček v něm i zahrozil. Janus se zaskvěl při šanci Špirka po průniku Růžičky, při střele Kaneho mu pomohla znovu tyč a svižná třetina se šancemi na obou stranách byla u konce.

Druhou část začali Severočeši výborně, pohybem i kombinací zatlačili Slezany. Pak narůstala vyloučení i nespokojenost hostí s verdikty. Trávníček musel ven za napadení, ubráněno. Poté se Doležal srazil se soupeřem a zápas pro něj skončil.

Konec pětiminutového oslabení zkrátilo špatné střídání Ocelářů. V posledních minutách Marosz zasáhl mimo branku Januse a dostal vyšší trest, 80 vteřin po něm krosčekoval Kane. Přesilovku pět na tři rozpůlila přestávka.

Její pokračování Verva nevyužila, naopak po brejku Růžičky a Petružálka mohla inkasovat, ale ex-litvínovský forvard neměl srovnaná mířidla. Nosek zasáhl v obličeji Nejezchleba, dostal zdvojený trest, ale Litvínovu stačilo ke gólu pouhých šest vteřin. Hübl vyhrál buly, Lukeš posunul na střelu Kubátovi a puk tečoval Reichel, 0:1!

Škoda, že vedení nevydrželo déle než dvě minuty. Jank v oslabení tvrdě vypálil, Janusovi pomohl ránu do plastronu vydýchat oddechový čas. Poté ale z dorážky uspěl Špirko a vyrovnal. Kubát na začátku poslední desetiminutovky musel ven a horší bylo, že k němu přisedl i Pavelka, Černý ještě dostal "panenku" za protesty. Když už dvojnásobná výhoda končila, uspěl zblízka znovu Špirko.

Nedosti na tom, Gula vzápětí bombou zazvonil na tyč! Dravecký pak přehnal u branky důraz, ale Vervě přesilovka nevyšla. V 58. minutě zkomplikoval plány na vyrovnání Pavlíkův trest. Po jeho skončení už zbývaly jen vteřiny.

Tým odehrál dobrý, ale nakonec trochu smolný zápas. Měl rozhodně blízko k tomu, aby jako první v sezóně obral Třinec o body, ale na rozdíl od zápasu v Olomouci nevydržel s disciplínou tentokrát až do konce. S touhou po dalším přísunu bodů do tabulky musí vzhlížet k derby.

HC Oceláři Třinec

Vladimír Kýhos: "V první třetině jsme měli nějaké šance a mohli dát gól. Zápas se pak odvíjel od urputné hry Litvínova. Hrál s nasazením, nebyl to moc hezký hokej, ale spíš boj. Ten se nám nakonec povedlo vyhrát. Soupeř nezvládl konec zápasu, udělal dva fauly a my dostali příležitost. Máme dost zkušených hráčů na to, aby to dokázali potrestat. Jsem spokojený, že se povedlo urvat tři body. Byla to o vůli mužstva, protože na našem pohybu byl znát zápas v Plzni. Nemělo to dnes takový šmrnc, jako jindy."

Radim Rulík: "Nepodali jsme špatný výkon, závěr zápasu jsme však nezvládli takticky. Soupeři jsme darovali dvě přesilovky, to se do taktiky také počítá... Byla to naprosto zbytečná vyloučení, Třinci jsme vlastně nabídli překlopení zápasu na jeho stranu. Domácí využili přesilovku pět na tři. My ji sice taky měli, ale byla rozdělená přestávkou. Neměli jsme tolik času, jako soupeř. Třinec tu přesilovku využil, byl úspěšnější. Gratuluji mu k vítězství."