Zápasy 28. 12. 2017, Redakce, foto: J. Jindra

Kantor vychytal Boleslav, Litvínov má tři body!

Pavel Kantor dostal šanci ve čtvrtečním utkání a důvěru splatil mnohonásobně. Ani jednou neinkasoval, takže jeho spoluhráčům stačil zásah po individuální akci Válka a gól při power play soupeře k vítězství.

34. kolo, 28.12.2017, Škoenergo Aréna, Ml. Boleslav
logo BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav HC VERVA Litvínov
0 2

0:0, 0:1, 0:1

Maxwell – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Holík, Pacovský – Pabiška, Urban, Lenc. Připraveni Růžička, Kurka, Volf, Najman, Kousal. Trenéři Kýhos, Ujčík, Žabka

Kantor – Hunkes, Kubát – Sørvik, Baránek – Sklenička, Pilař – Gula - Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček (C), Hanzl, Jánský – Matoušek, Válek, Vandas. Připraveni Petrásek, Dufek, Jícha, Havelka. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Černý, Jurčík i Ihnačák scházeli Vervě při posledním extraligovém výjezdu v roce 2017. Do branky se tentokrát postavil Pavel Kantor. Čtvrtá formace z mladíků do hry nezasahovala. V hojném počtu opět doprovodili tým jeho fanoušci, kteří zcela zaplnili vyhrazený sektor a hned od začátku se nechávali pořádně slyšet.

První větší možnost zápasu Kantor Pabiškovi vyrazil. Lukeš našel z rohu Hübla, kterému se ale skákavý puk nepovedlo v zakončení pořádně trefit. V 5. minutě byl Hanzl podle všeho zasažen protihráčovou holí v obličeji, ale nepískalo se.

Šancí bylo k vidění dost a dál se střídaly. O něco více jich postupně začali mít domácí. Jánský hledal před brankou Válka, Holík pak na druhé straně trefil zblízka v 8. minutě tyč. V polovině třetiny přišel první trest (10. Gula). Po Holíkově průniku se při něm dostal do šance Klepiš. Ale také Jánský hledal v oslabení za obranu soupeře unikajícího Trávníčka.

Pak přišla dvě Hüblova vyloučení, poprvé ho ale ven doprovodil příliš ochotně padající Pacovský. Orsava a Pacovský proti pozornému a pohyblivému Kantorovi v přesilovce neuspěli a šlo se do kabin.

Ve druhé části zápasová role Pavla Kantora ještě stoupla. Zneškodnil vyložené šance Pabišky a Klepiše, Orsava zase ve střelecké pozici z voleje netrefil puk.

Ve 26. minutě hrál Litvínov první přesilovku (Pabiška podrazil Kubáta v šanci), ale to už vedl: Válek na modré našlápl, ujel čtveřici Boleslavských a přesně zakončil, 0:1. V přesilovce se Gerhát po Maxwellově zaváhání málem radoval z dorážky.

Hlavně druhá polovina třetiny patřila Středočechům. Přibrzdil je Kubátův krásný hit Valskému a čtyři minuty před koncem hlavně krvavé zranění Hunkese Pacovským, za které dostal zdvojený trest. Jenže oslabení zvládli domácí díky výbornému pohybu na jedničku a Verva možnost odskočit propásla, téměř Maxwella neohrozila.

Úvod třetí třetiny jakoby demonstroval jak úsilí Kýhosových svěřenců po vyrovnání, tak ale zároveň i fakt, že se dnes gólu nedočkají. Pabiška jel sám na Kantora se spoluhráčem v zádech, ale překonat jej nedokázali. Zbytek zápasu proběhl ve znamení tlaku Bruslařského klubu, z něhož jen občas žlutí vystrčili růžky, zejména první řada.

Horko bylo hostům třeba v 50. minutě, po zachyceném vyhození Pacovským. A nejvíc o tři minuty později, kdy Sørvik zatáhl za záchrannou brzdu a Lenc se rozjel ke trestnému střílení. I s ním si ale č. 41 poradilo.

Minutu na to zněla za Kantorem podruhé tyč, skórovat ale mohl i Vandas. 2:23 do konce už si vzali domácí trenéři time a odvolali gólmana. Přes minutu soupeře svírali, pak se mu podařilo dvakrát dostat puk ven z pásma a jednou přerušit hru za cenu zakázaného uvolnění. 18 vteřin před koncem přihrál Hübl nezištně Jánskému a bylo rozhodnuto, 0:2!

Počtvrté za sebou Litvínov venku bodoval, potřetí za sebou vyhrál za tři body. Sedm statečných beků, devět forvardů a jeden hrdina večera: Kantor. HCVL se k Boleslavi přiblížil v tabulce na jediný bod.

BK Mladá Boleslav

Boris Žabka: "Nejprve bych chtěl pogratulovat soupeři. Musím souhlasit, neproměnili jsme spoustu šancí. Bez gólu se zkrátka a dobře vyhrát nedá... Klukům nešla upřít velká snaha, poslední dobou se ale trápíme v koncovce a od toho se odvíjí naše výsledky. Hráči odvedli maximum. Pokud budeme hrát pokaždé s takovým nasazením, tak věřím, že se k nám štěstí obrátí."

Radim Rulík: "Odehráli jsme velice šťastné utkání, protože soupeř měl hodně vyložených šancí. Odvedli jsme bojovný výkon a vítězství šli naproti. Chtěli jsme využít i naši čtvrtou lajnu, ale Boleslav od začátku hrála na tři formace a tak jsme se přizpůsobili. Těší mě, že po nevydařeném zápase doma s Třincem jsme uspěli, pro nás je teď každý bod velmi důležitý. Vyzdvihl bych výkon Pavla Kantora, kterému utkání neuvěřitelně sedlo. Chytil i několik samostatných úniků, poradil si i s trestným střílením. Vychytal první nulu v sezóně a dnes byl jednoznačně naším nejlepším hráčem."