Zápasy 09. 09. 2012, Ondřej Vlk, foto: Lucie Lobo

Karlovy Vary nadělily starším dorostencům „kanára“

Litvínovským se domácí premiéra v nové sezóně vůbec nepovedla. S Karlovými Vary prohráli vysoko 6:0. Trenér Nekvinda po zápase jen těžko hledal slova.

2. kolo, 08.09.2012, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
0 6

0:1, 0:1, 0:4

Klečka - Baránek, Šesták, Šefl, Wiedemann, Vostárek, Moravec, Jonák, Šimeček, Weitz, Ujfaluši, Stříbrný, Sýkora, Kučera, Kalina, Dunko, Poljanský, Pospíšil, Řezníček.

Frček - Klíma, Beránek, Molnár, Vaněk, Rubeš, Čejka, Dvořák, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Dimitrov, Michálek, Osmík, Janata, Rulík, Kodl, Kohout, Veverka.

Už od první třetiny byl Litvínov horším týmem a to platilo téměř po celý zápas. Ve druhé minutě zápasu ujel domácí obraně Martin Kohout a po zákroku jednoho z domácích beků bylo nařízeno trestné střílení. Trestného střílení se chopil sám faulovaný a nekompromisní ranou nad vyrážečku Klečky vsítil první branku zápasu. Aktivní hosté mohli přidat další branku, když se po dvou minutách od úvodního gólu dostal do dalšího úniku opět agilní Kohout tentokrát, ale na Klečku nevyzrál. Litvínovští se dál museli bránit nájezdům hostů. Až ve čtrnácté minutě se dostal do velké příležitosti domácí Weitz, v samostatném úniku však neuspěl, Frček proti jeho střele výborně zasáhl. Litvínovští se až na pár vyjímek moc do šancí nedostávali přes pozornou karlovarskou obranu.

V prostředním dějství Litvínov zpřesnil hru, ale ke gólu to nevedlo ani po tvrdé střele Šestáka od modré. V šesté minutě druhé třetiny využil chyby v rozehrávce Gorčík, který předložil puk zcela volnému Martinu Kohoutovi a ten přesně zakončil. Litvínov opět marně dobýval hostující branku. Přibližně v polovině zápasu Šesták šikovně vypíchl puk, ale domácí útočníci s brejkem nenaložili vůbec dobře. Hosté zvyšovali tlak a Litvínov neprohrával o více branek jen díky spolehlivě chytajícímu Klečkovi. Klečka se vyznamenal především v závěru třetiny, skvělým zákrokem vychytal aktivního Kohouta.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s dvougólovým mankem. Zápas nebyl ještě ani zdaleka rozhodnutý, ale to by domácí museli vstřelit kontaktní gól, to se jim bohužel nepovedlo. Naopak opět po chybě obrany inkasovali třetí branku z hole Martina Osmíka při vlastní přesilovce. To už s litvínovskými hráči vypadalo špatně, scházela přesnost v zakončení, ale také přesnost přihrávek. Ani ne o dvě minuty později už Litvínov prohrával o čtyry branky, když v přesilovce přesně zamířil znovu Martin Osmík. Domácí se dál především jen bránili a kupili chybu za chybou. Šest minut před koncem zápasu prokličkoval Marek Dimitrov litvínovskou obranou a vsítil pátou branku hostů. Karlovarským dnes vycházelo opravdu skoro vše, když Tomáš Dvořák vystřelil nechytatelnou ránu z mezikruží, nestihl klečka ani zareagovat a zase lovil puk ze své sítě. Litvínov nezaznamenal alespoň čestný úspěch ani v poslední minutě, Šimeček z levého kruhu přestřelil. Litvínov schytal od Karlových Varů pěkný debakl a domácí trenér po zápase jen těžko hledal slova.

Petr Nekvinda (HC LITVÍNOV) „ Po včerejší výhře v Letňanech i když naše předvedená hra nebyla příliš dobrá jsme dnes nastoupili do těžkého utkání s Karlovými Vary. Karlovy Vary mají výborný tým a šikovné hráče, ale my jsme nastoupili s tím, že jsme chtěli předvést dobrý výkon před domácím publikem a samozřejmě vyhrát. Ale bohužel se nám to vůbec nepovedlo, a tak výsledek 6:0 je odpovídající průběhu zápasu. Ještě za stavu 2:0, když jsme vstupovali do třetí třetiny, tak jsme do ní šli s tím, že s výsledkem ještě něco uděláme. Bohužel se nám nepovedlo vstřelit kontaktní gól. V dnešním zápase odehrálo 5-6 kluků dobře, ale ostatní pochválit nemůžeme.“