Zápasy 07. 03. 2021, Šimon Kadeřávek

Konec vítězné série. Verva nestačila na Zlín a v předkole vyzve hradecký Mountfield

Drama až do samotného konce, až v posledním kole TELH se rozhodovalo, s kým se severočeská Verva utká v předkole play-off. Úvodní branku zápasu vstřelili domácí, přesilovou hru využil Karafiát. Další zásah beranů přišel ve druhém dějství, Zlín slavil i v závěrečné třetině. Hlavní hvězdou zápasu se stal brankář Daniel Huf, na němž si útočníci Vervy vylámali zuby. Severočeši narazí v předkole na Hradec Králové.

52. kolo, 07.03.2021, Zimní stadion Luďka Čajky
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

Branky a nahrávky PSG Zlín: 17. Karafiát (Gazda, Fořt), 21. Václavek (Honejsek), 50. Ferenc (Okál)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Hejduk, Pilný – Kis, Lučan

Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Ferenc, Gazda, Suhrada, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (A), Vopelka – Okál, Honejsek, Václavek – Sebera, P. Sedláček, Luža – Frömel, Karafiát, J. Ondráček.

Godla (Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, D. Zeman, Demel, Ščotka (C), Irving, Kudla – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Látal, Gerhát, P. Svoboda – Žejdl, Slavík, L. Stehlík – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Trenér hostů nechal odpočívat lajnu Viktora Hübla, místo zaplnila dvojice juniorů, které doplnil zkušený Žejdl. Úvodní minuty se nesly v urputném boji, ani jeden tým si nepřipsal výraznější šanci. Po jednom z hitů zůstal na ledě ležet obránce Balinskis. První výraznější šanci měl na svědomí Jarůšek, který z levé strany prověřil Hufa. Odražený puk se dostal až ke Zdráhalovi, šikovný útočník ale mířil bekhendem vedle.

Karafiátova rána

V páté minutě zápasu odbruslil na trestnou lavici Ferenc. Přesilovou hru Verva nedokázala využít, přestože zlínského spoluhráče o minutu a půl později doplnil Kubiš. Litvínov si díky tomu zahrál dvojnásobnou početní výhodu. Ferencovu nedisciplinovanost ale černožlutí nepotrestali, velkou příležitost měl Ščotka, ale jeho rána skončila pouze na zlínském brankáři. Domácí v oslabení dokonce zahrozili, Novotný se objevil před Godlou. Jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Chemici nedokázali využit ani druhou výhodu.

Verva, která hrála ve zlatých dresech, zpomalila tempo, a tak se připomněli Berani. Za domácí dvakrát pálil Vopelka, ani jednou nedokázal zlínský útočník skórovat. Také na Zlín čekala v úvodním dějství přesilová hra, za chemiky fauloval Zygmunt. Početní převahu berani nezužitkovali, Godla se opotil až v samotném závěru, když se do šance dostal Vondráček.

Na ledě to ale jiskřilo, po dvou minutách obdrželi Hamrlík se Zdráhalem. Litvínovská dvířka se otevřela ještě jednou, tentokrát pro Helta. Druhou početní výhodu nakonec Zlín využil. Gazda našel v levém kruhu Jiřího Karafiáta, a ten přesnou střelou propálil Godlu. Opařená Verva do konce třetiny na domácího brankáře recept nenašla.

Zlínské navýšené vedení

Druhá část odstartovala lépe pro domácí, Honejsek uvolnil Jana Václavka. Útočník druhé formace se rázem objevil samotný před Godlou a s klidem propasíroval kotouč do sítě. Verva chtěla vymazat potupnou nulu ze skóre. Hosté se ale nemohli pořádně usadit v útočné třetině.

Litvínov měl dokonce k dispozici samostatný nájezd, který sudí nařídil po faulu na Svobodu. Martin Hanzl si výborně nabruslil před Hufa, zlínský gólman ale udržel čisté konto. Kontaktní gól měl na holi Jarůšek, ale ani on nedokázal prolomit brankářovo kouzlo. Litvínovský plán na obsazení lepší výchozí pozice do předkola se postupně bortil. V polovině utkání zamířil mezi časoměřiče Zygmunt.

Při přesilové hře domácí odstřelovali Godlu, třetí trefa z toho však nebyla. Hosty kosila především nedisciplinovanost, v závěru třetiny usedl mimo kluziště Žejdl. Zlín si ale výhody neužil, protože měl příliš hráčů na ledě. Vyhrocené utkání potvrdila také bitka mezi Havelkou a Novotným v posledních vteřinách prostřední dvacetiminutovky.

Třetí branka

Poslední dějství začalo vyloučením jednoho z domácích hráčů. Vervě ale nebylo ani protentokrát dopřáno a výhoda zůstala nevyužita. Velkou příležitost si připsal Jarůšek, Huf ale kotouč do sítě nepustil. V dalších minutách Zlín udržoval náskok, zatímco hosté marně dobývali zlínskou svatyni. Chemici si nedokázali vypracovat výraznější příležitost až do 48. minuty.

Před Hufem se zjevil volný Svoboda, ale litvínovský útočník neměl proti brankáři štěstí. Nedáš, dostaneš. Přesně v duchu tohoto frazému si počínali hráči Zlína. Obránce Jakub Ferenc si díky šťastnému odrazu připsal druhý gól v letošní sezoně. Berani byli při chuti, další zásah mohl přidat mladík Frömel.

V závěru se do zlínské třetiny nastěhovali hráči Vervy. Ani obrovský tlak nepřinesl kýženou branku, Vladimír Országh dokonce odvolal gólmana Godlu.

Sestřih

logo PSG Zlín

PSG Zlín

Robert Svoboda

Hodnocení je pozitivní. Řekli jsme si, že chceme mít ze zápasu dobrý pocit, což se nám podařilo. S výsledkem i předvedenou hrou jsme spokojeni. Sezona však nedopadla podle našich představ, výhra je malou náplastí na závěr nepovedené sezony. Na celkovou analýzu je ještě dostatek času. V nebližší době se sejdeme společně s týmem a řekneme si k tomu, co proběhlo a co bude následovat.

Vladimír Országh

Zápas se mně hodnotí špatně, neboť jsme tahali za kratší konec. Domácí byli více agresivnější, šli si za výhrou více než my. Je to škoda, neboť jsme se mohli posunout v tabulce výše. Vyhráli jsme šest zápasů za sebou v nabitém programu a dnešní zápas mohl být vyvrcholením této úspěšní série. Mrzí nás to, ale utkání jsme nezvládli. Zlín vyhrál zaslouženě.