Zápasy 06. 12. 2015, Redakce

Konečně! Verva slaví za tři body, zdolala Vítkovice

Většinu zápasu hrál Litvínov na pět obránců, nebyl mu uznán gól, soupeř pak snížil na 2:1, přesto si černožlutí - a po zásluze - tentokrát nenechali vyrvat výhru v základní hrací době. Konečně!

26. kolo, 06.12.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera

Janus – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Gula – Frolo, Pavlík – Hořava, Hanzl, Trávníček – Jánský, Hübl, Lukeš – Válek, Havlíček, Piroš – Jurčík, Smolka, Gerhát. Připraven Horák. Trenéři Rulík, Šlégr

Dolejš – Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Klok, Kovář, Pastor – Szturc, Strapáč, Ölvecký – Vandas, Kolouch, Kucsera – Němec, Balán, Burger – Hovorka, Hlinka, Húževka. Připraven Kantor. Trenéři Svozil a Petr

Do sestavy se vrátil Pavelka, nahradil Baránka. Tým už na rozbruslení a před zápasem působil živěji a nabuzeně, v zápase to pak potvrdil.

První se sice blýskalo před Janusem, pak ale měli více ze hry domácí. Lépe bruslili i kombinovali, také důrazem předčili soupeře. Smolka minul zpětnou přihrávku Jurčíka zpoza branky. Hanzl byl vyloučen, ale Verva sehrála dobré oslabení a pak hned udeřila. Pavlík po Hüblem vyhraném buly propálil od modré všechno, 1:0.

V polovině třetiny dal Litvínov gól dokonce po vyšachování obrany soupeře, kombinaci první řady zakončil zblízka bekhendem Hořava. Pak přišla série vyloučení, krátce po sobě šli ven Vandas a Hanzl, pak dostal zdvojený trest Kubát, jehož udělení se divákům nelíbilo, v poslední minutě ještě Kolouch a Hořava.

Ve druhé třetině vzruchu ještě přibylo. Při druhém vyloučení Koloucha vstřelil Gula gól, sudí jej však neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti, čímž znovu popudili diváky, neboť situace vyhlížela jako regulérní. Michal Trávníček: "Nevím, sudí gól uznal, vypadal, že si je jistý, a pak gól odvolal. Ale ta branka nás nedostala do kolen, to bylo důležité."

Gula poté inkasoval pět minut a do konce utkání za faul kolenem. Jeho spoluhráči se ubránili. Kubát zasáhl kotoučem v obličeji Hlinku, který musel na ošetření, a minutu na to Kucsera snížil na 2:1. V další minutě z přečíslení dva na jednoho trefil Lukeš po přihrávce Jánského tyč! Ještě v posledních vteřinách druhé třetiny mohla Verva znovu odskočit.

Třetí část začala špatným střídáním hostů, Litvínov se dočkal branky až po přesilovce. Filip Pavlík podruhé úspěšně natáhl od modré čáry a jeho ránu tentokrát ještě tečoval ve svůj první letošní extraligový gól Ondřej Jurčík.

Hosty pak potkala nemilá věc, když vyčerpaná pětice hráčů vyhodila na zakázané uvolnění a nesměla střídat. Trenéři si raději vzali oddechový čas a zakázané přišlo znovu...

Litvínov následně s přehledem dovedl zápas do vítězného konce. Nedohrál Robin Hanzl, odešel předčasně do kabiny.

Tým dobře bruslil, byl důrazný a poprvé od 16. října slavil tři body. Výkonem strhl i diváky a pozval je na páteční duel se Zlínem!

Jiří Šlégr: "Pro nás je už každé utkání tak trochu jako play off. Doháníme velké manko. Chtěl bych dnes týmu poděkovat za týmový výkon, po dlouhé době výborný výkon od prvního do posledního hráče. Hráli jsme skoro tři čtvrtiny utkání na pět obránců, ale obránci to zvládli. Dávali si krátké střídání, útočníci jim pomáhali, zkrátka tak, jak to má být. A dál jsme hráli to, co jsme chtěli. Robin Hanzl? Co jsem ho krátce viděl, tak věřím, že bude v pořádku, šlo tuším o nastřelení kotoučem. Necítil se asi jenom na to, aby zápas dohrál."

logo HC Vítkovice Ridera

HC Vítkovice Ridera

Ladislav Svozil: "Začal bych z opačného konce. Odehráli jsme doma výborné utkání s Libercem, sice jsme neudělali body, ale hráče jsme pochválili, což byla asi chyba. Teď jsme přijeli k poslednímu týmu, ale asi si hráči neuvědomili, že zároveň k poslednímu mistrovi. Pro Litvínov bylo utkání hodně důležité, zvlášť když doma naposledy prohrál s Vary. Bylo to z jejich strany play off utkání, šli tvrdě do soubojů, výborně bruslili a my jsme naopak ve všem zaostávali. Domácí nás předčili a musím jim pogratulovat. U nás zahrála jen slabá třetinka hráčů."