Zápasy 17. 04. 2018, Redakce

Krušné hory se chvěly... Verva zvrátila bitvu s Duklou a je druhá!

Freneticky hnaly litvínovské tribuny své hráče za výhrou i za stavu 1:2 ve třetí třetině. Až je k ní dohnaly! Verva vstala z mrtvých a posunula se ze čtvrtého na druhé místo v tabulce. Vítězná bitva, válka pokračuje – v pátek ve Varech!

Baraz-10, 17.04.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Dukla Jihlava
HC VERVA Litvínov HC Dukla Jihlava
3 2

1:1, 0:1, 2:0

Kantor – Baránek, Sørvik – Frolo, Gula – Iberer, Sklenička – Doudera – Černý, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Řehoř – Válek, Matoušek. Připraven Petrásek. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Kořenář – Suchánek, de la Rose – Zdráhal, Stříteský – Váňa, Šidlík – Půža – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský (C) – Seman, Hubáček, Čermák – Hlinka, Rys, Hamill. Trenéři Vlk a Zeman

V obraně s Ibererem místo Čutty a v útoku s Doležalem (místo Černého, který v Mikúšově řadě nahradil Růžičku) nastoupila Verva k odvetě s Jihlavou. Do branky se opět postavil Pavel Kantor. Hosté v brance znovu s Kořenářem, nemohli postavit Kajínka a Jiránka, distancované za fauly na Trávníčka, respektive Sørvika v nedělním vzájemném zápase.

Litvínov vstoupil do zápasu nešťastně, už ve 13. vteřině byl po útočné akci Vervy vyloučen Černý. Černí oslabení zvládli a Černý hned po návratu z trestné lavice ohrozil Kořenáře. Lukeš uvolnil Jánského, ten puk zpracovával a pak pálil vedle, ale při Strakově vyloučení (5.) se Severočeši dočkali: Baránkovu střelu Černý dorazil do odkryté klece.

Vzápětí střelec gólu tečoval Gulovu střelu těsně vedle, v 9. minutě mohl zvýšit domácí náskok Jánský, ale trefil jen dobře postaveného gólmana. Tři minuty na to stejný hráč marně čekal, zda Kořenářovi vypadne puk z výstroje po střele zdálky a při témže střídání se dostal do přečíslení s Hüblem, který ale musel zpracovávat přihrávku žabkou a to ovlivnilo koncovku.

Z protiútoku jel sám Zeman a Kantorovi pomohla tyč! Vyloučení Skořepy (15.) změnu skóre nepřineslo, tři minuty na to Skleničky už ano. Kantor nejprve roztleskal tribuny po zákroku lapačkou proti Divišovi, pak ale jím vyražený puk přistál na holi Skořepy, který ho prostřelil, 1:1.

Po změně stran Hanzl zblízka minul a Dukla se dostala do vedení po Semanově střele přes obránce, 1:2.

Gulův trest Litvínov ubránil, Kantor ukázal sebevědomí, když chytil puk a nebál se rozehrát, spásný gól ale nepřišel ani po Šidlíkově potrestaném faulu. Pětice Vervy se usadila v útočném pásmu, Gerhát vystřelil mimo, ale celkově ran bylo málo.

Tým z Vysočiny umně ucpával své obranné pásmo a vedení do přestávky udržel.

Po změně stran se otřásly Krušné hory... Hned v první minutě ještě Černý z dorážky a závaru neuspěl, Kořenář dvakrát zasáhl. Hübl se pokoušel o dorážku Lukešovy střely. To už začal fandit celý stadión, povzbuzován hlasatelem.

Sedm minut před koncem dostal osobní trest Frolo, ale v téže minutě bylo srovnáno! Trefil se Mikúš, 2:2.

Další možnost nabuzené Vervy chytil gólman, černých bylo najednou plné kluziště a puky létaly kolem jihlavské klece. Gerhát dokonal obrat skóre i slovenský večer dorážkou zblízka do odkryté branky, 3:2.

Decibely ještě vzrostly... Power play, minuta do konce. Od času 59:38 šest na čtyři, vyloučen je Mikúš. Kantor se v posledních vteřinách překonává, tři skvělé zákroky za sebou! Obrovský závar na konci... V čase 59:59,7 ještě přerušeno, časomíra se pak vrací o 7 desetin zpět. Pak poslední bully a už jen žlutočerná radost.

Druhý výsledek: K. Vary – Kladno 3:0

Tabulka po 10. kole: 1. K. Vary 19 bodů, 2. Litvínov 15 bodů, 3. Jihlava 13 bodů, 4. Kladno 13 bodů. Nikdo nemá ještě nic jistého!

Radim Skuhrovec: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, podařilo se nám konečně dát gól a vést. Pak byla pasáž utkání, kdy byla Jihlava lepší, skóre se překlopilo na její stranu. Jsme šťastní, že jsme urvali tři body, ale v podstatě se nám to povedlo až nějakých sedm minut před koncem. Vstali jsme jako Fénix z popela, celou poslední třetinu jsme byli hnáni výbornou diváckou kulisou, štěstí se přiklonilo na naši stranu a získali jsme pro nás strašně důležité tři body."

HC Dukla Jihlava

Petr Vlk: "Není moc co hodnotit. Důležité utkání jsme nezvládli. Jsme zklamaní. Průběh - i přesto že jsme inkasovali v úvodu branku, tak to nevypadalo špatně, ale bohužel pár individuálních chyb nás stálo vedení a domácí vyhráli. Nevím jestli zaslouženě, za ten závěrečný tlak možná ano. Kdybychom byli trochu chytřejší v určitých fázích, tak k tomu asi ani nedošlo."