Zápasy 30. 10. 2015, Redakce

Liberec udržel náskok

Z 0:4 snížili na 2:4, ale přiblížit se k bodům tentokrát hráči Vervy nedokázali. Vedoucí celek tabulky si nakonec z Litvínova odvezl body za výhru 5:2. Domácí mají šanci na reparát v neděli proti Hradci.

15. kolo, 30.10.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
2 5

0:3, 2:1, 0:1

Janus (21. Horák) – Kubát, Chaloupka – Frolo, Pavlík – Pavelka, Gula – Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Kučera, Smolka, Gerhát. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Vitásek, Kajínek, Ulrych, Výtisk – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach. Připraven Schwarz. Trenéři Pešán a Čermák

Před utkáním proběhl křest klubového DVD Černo-žlutý zázrak, dokumentu o mistrovské sezóně.

Rozjetý Liberec ukázal v prvním dějství svou sílu. Kromě dvou možností toho domácím mnoho nedovolil. Hübl se hned v první minutě dostával za obránce, ale volil přihrávku, která adresáta nenašla. Pak ještě Lukeš uvolnil na pravém křídle Jánského, kterému puk trochu utekl a pak branku v pádu minul.

Ve 3. minutě si Pavlík průnikem vynutil faul Ševce, jinak se ale hrálo podle libereckých not. Branky přišly v závěru třetiny. Řepík těsně po skončení přesilovky švihem nahoru a pak krátce za sebou Valský z přečíslení a Stránský zajistili Tygrům slušný náskok.

Druhé dějství? Nejprve domácí zmar. Do klece přijel místo Januse Horák, zachytal si v této extraligové sezóně poprvé, Janus zaznamenal naopak vůbec první absenci. Po zlepšeném výkonu, několika šancích a jedné neúspěšné přesilovce zvýšili své vedení hosté, Řepík mířil nahoru a přesně, 0:4.

Při vyloučení Gerháta se domácí dostali do dvou nadějných brejků, vrcholící šancí Pavlíka, také Hanzlův průnik při Frolově trestu nevyhlížel špatně, první úspěch visel ve vzduchu. Ale místy se také hra Vervě vůbec nedařila.

V závěru třetiny konečně přišly i góly. Kubát po sóle prostřelil Lašáka a totéž se za chvíli, a navíc do šatny, povedlo Martynkovi. Atmosféra ožila a bylo jasné, že ve třetí třetině bude o co hrát.

"Bylo důležité, že jsme ustáli domácí tlak," ohlížel se za úvodem poslední části trenér Liberce Pešán. "Pátá branka pak utkání zlomila." Dal ji Krenželok a měla opravdu punc vítězství.

Litvínov pak totiž hrál pět přesilovek za sebou, poslední dva tresty Vitáska a Stránského se navíc o 25 vteřin překrývaly, ale využít alespoň jednu početní výhodu se žlutým ani tak nepovedlo.

Radim Rulík: "Musím říci, že Liberec vyhrál naprosto zaslouženě. Byl lepším týmem a měl lepší pohyb. My jsme se mu vyrovnali jen v určitých úsecích, ale po šedesát minut jsme s ním nedokázali držet krok. Proto jsme prohráli poměrně výrazným rozdílem."

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Do utkání jsme vstoupili slušně, byli jsme silní na puku a vstřelili branky po vypracovaných šancích. Situaci jsme si zkomplikovali v závěru druhé třetiny, kdy jsme nepochopitelně během krátkého časového úseku dostali dva góly po našich chybách. Čekali jsme za začátku třetí třetiny tlak domácích, který přišel, ale naštěstí jsme ho ustáli a dotáhli zápas do vítězného konce."