Zápasy 17. 02. 2019, Tereza Čubanová

Litvínov otočil v Olomouci zápas a veze dva body!

Olomouc - Verva se ve 45. kole hokejové extraligy utkala na venkovním ledě s Olomoucí. Ač první třetina vypadala velmi nenápadně, od druhé třetiny se utkání proměnilo ve slušnou přestřelku! Ačkoliv musel Litvínov dotahovat dvoubrankovou ztrátu, své zbraně nepoložil a dokázal zápas otočit ve svůj prospěch! Nakonec chemici zvítězili v prodloužení, díky trefě obránce Jana Ščotky! Vezou domů tedy velmi cenné dva body.

4177

Branky a nahrávky HC Olomouc: 18. Ostřížek (J. Knotek), 25. Ostřížek (Jergl, Mráz), 26. Laš (Holec, Skladaný), 44. Handl (Vyrůbalík)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 22. Válek (Ščotka, Petružálek), 38. M. Hanzl (Kašpar), 40. Kašpar (Jurčík, J. Mikúš), 60. Trončinský (F. Lukeš, J. Mikúš), 63. Ščotka (Lukeš, Hübl).

1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5

Hradil, Pavlovič – Jelínek, Špringl

Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Hlaváč – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Laš, Skladaný, Mráz – J. Káňa, Handl, V. Tomeček

Petrásek (Janus) – Ščotka, Trončinský, Piché, Graborenko, L. Doudera, Hunkes, Šesták – Trávníček (C), M. Hanzl, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Svoboda, J. Mikúš, Kašpar – Helt, M. Havelka, Jurčík.

Úvodní buly zápasu vyhrála Olomouc, naopak Verva se hned v úvodu dostala do ofsajdu. První zákrok zápasu si připsal litvínovský Petrásek. Hned ve třetí minutě se utkání Litvínovu zkomplikovalo, když se zranil obránce Piché. Následovala akce Hübla, který pálil z mezikruží. První velkou šanci měl na hokejce až Skladaný, který se svým spoluhráčem ujel na Petráska v přečíslení dva na jednoho, ale litvínovský gólman jeho střelu dokázal vyrazit. Poté přišel i první trest, který si vysloužil Trončinský za podražení. Olomoučtí sice vystřelili na bránu, avšak žádná střela neprošla až k Petráskovo brance.

Oba týmy dobře napadaly a žádný z nich se nemohl delší dobu dostat ke střele.

Až po několika minutách přišla velká šance domácích, Mráz se snažil tečovat puk před brankou, ten proplul jen centimetr od Petráskovy pravé tyčky! Slibná příležitost byla i na druhé straně, když se v dobré pozici ocitl Hanzl, domácí brankář si s jeho pokusem poradil. Ke konci třetiny jakoby se konečně s gólovými pokusy roztrhl pytel! Velkou příležitost měli Jergl s Knotkem, kteří jeli v přečíslení dva na jednoho, puk zamířil těšně vedle brány! Verva se nechala strhnout a hráči hráli chvíli v šesti, týmový trest odjel odsedět mladík Svoboda. V litvínovském oslabení se musel hostující gólman činit.

Aby toho ale nebylo málo, tak Šesták vyhodil puk přes mantinel a odjel za Svobodu na trestnou lavici. Olomouc tak dostala výhodu hry 5na3, která jí vyšla na výbornou! To neznamenalo nic jiného, než že se Olomouc ujala vedení. V závěru kombinace totiž na Davida Ostřížka zívala odkrytá branka a domácí forvard se nemýlil! Litvínov mohl hned na to srovnat, když Hübl ujel ve vlastním oslabení sám na Konráda, ten jeho střelu vyrazil pravým betonem. V poslední vteřině první části ještě fauloval olomoucký Švrček, a tak druhou periodu začala Verva přesilovou hrou. Litvínov v první třetině vystřelil na branku pouze čtyřikrát, Olomouc naopak třináctkrát.

Hostující tým vyhrál první vzhazování druhé části a rozjel útok. Přesilová hra se Litvínovu nakonec vyvedla! Po nezištné přihrávce od Ščotky doklepl puk do branky Lukáš Válek a srovnal tak skóré zápasu na 1:1! Jenže krátce na to přišlo další oslabení Litvínova, když Graborenko podrazil soupeře. To se Vervě hořce vymstilo. Z rychlého protiútoku jeli čtyři domácí hráči proti dvěma litvínovským. Jergl našel Davida Ostřížka, který procedil kotouč mezi betonem a tyčí. To ale nebylo zdaleka vše, Olomouc byla při chuti a dokázala ještě navýšit svůj náskok. A netrvalo to ani minutu. Hosté byli před svou brankou nedůslední, Marek Laš dostal kotouč před Petráska a nad betonem ho poslal do branky! Hosté to ale nevzdali, Ščotka střílel na branku, jenže jeho střela skončila vysoko v ochranné síti. Na druhé straně to zkoušel Ostřížek. Střílel i Petružálek, avšak také neuspěl.

V polovině druhé části se dobré šance střídaly na obou stranách. Brankáři své týmy bezchybně podrželi!

Druhá třetina nabrala obrátky, jakoby se hokejisté probudili a diváci tak konečně mohli pozorovat parádní utkání. Po střetu u modré čáry zůstal na ledě ležet Strapáč. Zasáhla ho ale hokejka vlastního spoluhráče, a tak se nevylučovalo. Hráči se dostali do skrumáž před olomouckou brankou, při které skončil puk v síti, gól se ale nekonal, protože puk doklouzal za čáru nepovoleným způsobem. Na druhé straně zase Holec nastřelil tyč Petráskovy branky.

Pak ale přilétla litvínovská smršť!

Nejprve snížil Martin Hanzl na rozdíl jediné branky, když se dostal k puku blízko brankoviště a okamžitě ho poslal pod horní tyč! Stačily necelé dvě minuty a chemici vyrovnali stav utkání. Před olomouckou brankou se nepříjemně srazil Jurčík s Hunkesem, puk zůstal ležet před brankou, kde se ocitl nikým nebráněný Lukáš Kašpar a zametl ho za Konrádova záda! Černožlutou radost znepříjemnilo Hunkesovo zranění. Ten po srážce zůstal ležet na ledě. Za pomoci doktora odjel na střídačku a na ledě po něm zůstala krvavá stopa. Takto skončila prostřední část a do kabin se tentokrát šlo za vyrovnaného stavu.

Olomouc se první dostala do útočného pásma. Jeden z hlavních rozhodčí byl zasažen kotoučem do hlavy, po krátké pauze se ale zvedl a vše bylo v pořádku. Pak ale přišla ráno pro Litvínov. Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, mladičký Tobiáš Handl to vzal na sebe a krásným gólem poslal svůj tým do vedení! Krátce na to přišla obdobná akce i na druhé straně. Ocitli se v ní Trončinský s Válkem, druhý jmenovaný nemířil přesně. Hosté si poté zahráli přesilovku, když dostal trest Knotek za nedovolené bránění. Dvakrát zakončoval Ščotka, jednou Graborenko, který při své ráně zlomil hůl. Poté už domácí byli kompletní.

Následovaly šance domácích. I přesto byla vidět litvínovská snaha vyrovnat. Lukeš svou střelou trefil brusle protihráče a puk nakonec zamířil do ochranné sítě. Petružálek chyboval a byla z toho šance pro domácí, tu naštěstí pro Litvínov domácí nevyužili. Následně dostal trest olomoucký Laš. Litvínov na tuto příležitost reagoval odvoláním brankáře a nasazením šestého hráče do hry! A tato situace přinesla chemikům ovoce! Verva držela dlouho kohouty pod tlakem, nakonec se puk dostal k Marku Trončinskému, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Verva tak minutu před koncem vyrovnala a navýšila svou naději na zisk bodů!

Litvínov dotáhl zápas až do prodloužení!

První se k puku dostal Ostřížek, ale ne na moc dlouho. Puk si pak vzali hosté. Když se kotouč vrátil k domácím, vyslal ránu na branku hostí Jergl, ta ale skončila jenom v ochranné síti. Do šance se dostal také Trávníček, vypálil, ale Konrád byl pozorný. Pak se ale Litvínov ocitl v přečíslení a Jan Ščotka po Lukešovo přihrávce zamířil přesně! Vystřelil tak Litvínovu 2 body cenné body!

HC Olomouc

Jan Tomajko

Pro nás to bylo smolné utkání. V utkání jsme vedli a vždy jsme to ztratili. Věřili jsme, že stav 4:3 udržíme, ale pak jsme bohužel šli do oslabení a dostali v něm gól. Vyloučení Laše je škoda, ale bylo to v zápalu boje. Škoda toho závěru, ale nedá se nic dělat, myslím si, že jsme byli hodně nervózní. Musíme bojovat v dalších zápasech o to, abychom se dostali do desítky.

Radim Skuhrovec

Utkání pro nás dopadlo velmi dobře. Od začátku se pro nás nevyvíjelo moc dobře, udělali jsme tam dvě technické chyby a poslali se do tří. Olomouc vstřelila branku, pak se nám podařilo vyrovnat. Přes další dva góly Olomouce jsme to nevzdali a hráli jsme dál. Vyrovnali jsme, potom během utkání to pro nás bylo ale těžší, protože nám vypadli dva zranění obránci ze základní sestavy, kteří nedohráli. Hráli jsme tak jen na pět zadáků. Ve třetí třetině jsme dostali branku, ale nesložili jsme zbraně, kluci to parádně odmakali. A myslím, že zaslouženě i se štěstím se nám povedlo v power play srovnat. Samozřejmě v prodloužení je to potom vabank. Nám se podařila dobře sehrát akce a máme dva body. Podle vývoje utkání jsme za ně strašně rádi.