Zápasy 11. 03. 2016, Redakce

Litvínov podruhé porazil Vítkovice, ale na Pardubice ztratil další bod

Trochu smutnou příchuť mělo pro Vervu druhé vítězství nad Vítkovicemi v prodloužení během jediného týdne. Pardubice totiž paralelně udržely těsný náskok ve Varech (3:2) a Litvínov tak na 12. místo po dvoubodové výhře ztrácí už čtyři body. Ale rozhodnuto zdaleka není. Hodně může napovědět neděle!

P-out 2, 11.03.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera
2p 1

1:1, 0:0, 0:0 - 1:0

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Sklenička – Frolo, Pavlík - Černý - Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Hořava – Duda, K. Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Piroš. Připraven Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Bartošák – Kovář, Čerešňák, Klok, Sloboda, Philipp, Štencel, Pastor – Kafka, Hlinka, Olesz, Kucsera, Kolouch, Strapáč, Hovorka, Balán, Zdráhal, Maliník, Szturc. Připraven Dolejš. Trenéři Svozil a Petr

Na rozdíl od týden starého zápasu v Litvínově postavila Verva tentokrát do branky Michaela Petráska, v obraně hrála s Gulou místo Skleničky a točila sedm obránců, včetně Kamila Černého z Mostu. Útoky byly beze změny.

Hosté předesílali, že dokud nebudou mít jistotu záchrany, nesmí nic podcenit natož vypustit, a nabádali před utkáním k maximální koncentraci. Začali ale hůře než domácí, kterým už v 6. minutě získal vedení v přesilovce Pavelka. Ideálně ho uvolnil Hanzl, pěkná kombinace, 1:0.

Hosté pak přidali a Hlinka dokázal trefit puk, který vrátilo před branku zadní tvrzené sklo po střele Štencela. "Neviděl jsem tu střelu ani to, kam se pak puk odrazil," smutně gól komentoval Petrásek. Dvě minuty na to trefil Hořava pravou tyč, tím ale údernost domácí ofenzívy do přestávky skončila. 70 vteřin před koncem odkulhal do kabiny Štencel, ale v zápase pak pokračoval.

Po změně stran zápas diváky moc nenadchnul. Litvínov postupně získával převahu, jeho brankář vychládal, ale do šancí se žlutí probíjeli těžko. Co prošlo, často skončilo v rychlé Bartošákově lapačce.

Největší možnost tak mohli mít paradoxně hosté. Pavelka ve 38. minutě zaváhal na útočné modré a musel pak hasit brejk. Stal se tak prvním vyloučeným hráčem Vervy. Oslabení odnesl nastřelením Kubát, ale odjel z ledu po svých a pokračoval. Hübl pak i v přesile Vítkovických našel Lukeše, jeho tvrdou ránu vykopl pozorný Bartošák betonem.

Třetí část nabídla domácím tři přesilovky, ne však kýžený gól. V 54. minutě měl šanci Hanzl, v závěru mohli rozhodnout i hosté.

Rozuzlení přišlo až v prodloužení, trefil se po uvolnění přes obránce a pěkné individuální Martynek. Přičaroval tak přece jen více úsměvů na tvář svého týmu i jeho neúnavně povzbuzujících fanoušků. V tu chvlí navíc ještě žila i naděje na ztrátu Pardubic.

Ta se nakonec nenaplnila a tak nejzajímavější pozápasovou zprávou byla ta o tyči, kterou v poslední desetiminutovce zápasu ve Varech za stavu 2:3 nastřelil varský a dříve litvínovský obránce Marek Baránek.

Nedá se svítit, šance HCVL na vyhnutí se baráži se zmenšila, ale nezemřela! V neděli hraje Verva na západě Čech (15:30) a Vítkovice hostí Pardubice. Ztenčí se pozítří rozdíl mezi 12. a 13. místem?

Radim Rulík: "V podstatě s úvodem kolegy o stejném zápase souhlasím, ale v něčem byla ta utkání přece jen jiná. Měli jsme oproti minulému zápasu víc střel. 33 zásahů měl gólman, 20 nám zblokovali a 11 jsme dali mimo, takže když to spočítáte dohromady, je to slušné penzum zakončení. Vítkovice mají výborného gólmana, dnes je podržel. Pak, když jsme usilovali o výhru v základním čase, měl soupeř šance, přečíslení, a mohl nás potrestat. Jsme proto rádi, že jsme získali aspoň dva body."

HC Vítkovice Ridera

Jakub Petr: "Stejný den, stejný hotel, stejný autobus, stejný zápas, stejný výsledek... Podobně jako minulý pátek. Ale teď vážně. Z defenzívní strany to byl od nás bojovný výkon, hráčům nelze upřít snahu. Litvínov byl v zápase lepší. Neměli jsme tolik šancí, ale byly a to je náš problém. Měli jsme tam dvě situace dva na jednoho, z posledních tří utkání jsme takových šancí měli asi šest, a z toho musíme aspoň jednou dát gól. Nechci počítat, jak jsme na tom se záchranou, dokud to nebude matematicky, zachránění nejsme."