Zápasy 14. 09. 2014, Redakce

Litvínov veze z Plzně dva body! (doplněná fota)

Vyrovnávací gól Lukeše při závěrečné power play zajistil žlutočerným v Plzni bod, Hanzlův rozhodující samostatný nájezd pak druhý (2:3sn)! Verva má po dvou kolech na kontě dvě vítězství a už v úterý se znovu představí doma

2. kolo, 14.09.2014, Plzeň
HC ŠKODA PLZEŇ HC VERVA Litvínov
2 3sn

1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1

Machovský – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss. Připraven Mensator. Trenéři Razým, Mich. Straka a Špaček

Francouz - Kubát, Gula - Sklenička, Zeman - Chaloupka, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Připraven Soukup. Trenéři Rulík a Hořava

Plzeň postrádala potrestaného Hollwega, který dostal v pátek na Spartě trest ve hře. Trenéři Vervy poslali do zápasu stejnou sestavu jako proti Varům. Publikum, početnější a rozehřátější díky odpolední exhibici Strakova a Špačkova týmu, sledovalo ještě před zápasem její slavnostní dozvuk, vyvěšení dresů obou protagonistů pod střechu haly. Aplaudovalo téměř osm tisíc lidí.

Litvínov byl Plzni v první třetině nejméně vyrovnaným soupeřem a zasloužil si jít do kabiny s lepším než nepříznivým výsledkem, ale na rozdíl od soupeře se brankově neprosadil. O vedení rozhodlo jediné defenzivní zaváhání, po němž proklouzl před Francouze Kubalík a zvedl kotouč tam, kam potřeboval. O tyč, rozhodovaly centimetry... V první přesilovce (Dvořák) stříleli Piroš a Lukeš, největší možnost měl paradoxně v oslabení (Lukeš) Michal Trávníček. Ujel, dostal se před branku, tísněn ale bekhendem Machovského nepřekonal. Chaloupkův trest Verva ubránila.

Už v signalizované výhodě dostal ve 22. minutě nabito Hanzl, vyloučení Kubky pak hosté nepotrestali. Branky se ale dočkali! Při Martynkově trestu se uvolnil přes obránce nejstarší hráč na ledě. Věk nebyl znát ani na bruslení, ani na technice hole a tak Machovský lovil kotouč ze sítě, 1:1. Škoda, že pak měla Škoda dvě početní výhody za sebou (Jánský, Sklenička). Tu druhou využil Mozík, 2:1. Na tucet minut pak přišel Litvínov o kapitána Trávníčka za zásah protihráče do oblasti hlavy a krku.

Ve třetím dějství Litvínov nesehrál dobře přesilovku (Lev). Už v poslední desetiminutovce měl blízko k vyrovnání Majdan. V 53. minutě zůstali otřeseni na ledě Lukeš a Gula, ven dodatečně musel (k velké nevoli publika) Lev. Jenže nadějně rozehranou výhodu překazilo za 19 vteřin vyloučení Jánského. Ale vyloučení T. Sýkory v 59. minutě zápas prodloužilo! Litvínovští trenéři poslali do hry místo brankáře šestého hráče do pole a Ručinského sraženou střelu poslal z úhlu bekhendem pohotově do sítě František Lukeš, 2:2!

Prodloužení gól nepřineslo. Nájezdy začalay lépe pro Škodu, Pletka Francouze prostřelil. Hübl ani J. Sýkora neuspěli a pak přišel severočeský obrat. Lukeš vyrovnal po výletu k bočnímu mantinelu, Francouz vychytal i Kratěnu a Hanzlovy ruce opět prokázaly výjimečnou šikovnost, parádní bekhendový blafák poslal druhý bod do Litvínova!

V úterý od půl šesté Třinec!

HC ŠKODA PLZEŇ

Milan Razým: "Přestože jsme dvakrát vedli, nedokázali jsme utkání dotáhnout k vítěznému konci, i když nám k tomu chybělo velmi málo. O výsledku se rozhodovalo ve druhé třetině, kdy jsme měli čtyři přesilovky. Vstřelili jsme z nich ale jen jednu branku a naopak při vlastní přesilovce jsme ještě sami inkasovali, takže se nám nepodařilo odskočit na větší rozdíl. V závěru soupeř šťastně vyrovnal a v penaltách je Litvínov velmi silný. My jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body."

Radim Rulík: "Myslím, že jsme nezačali úplně špatně, ale chtěli jsme neinkasovat v první třetině, což se nám nepodařilo. Udělali jsme chybu ve středním pásmu a domácí se dostali do vedení. Myslím, že rozhodla hlavně druhá třetina, protože jsme v ní měli sérii vyloučení. Tam kdybychom inkasovali více než jednu branku, měli bychom to těžké. Bylo to ale jen 2:1 po dvou třetinách. V té třetí jsme se těžce dostávali do útočného pásma, protože Plzeň dobře hlídala to střední. V závěru jsme byli šťastnější při power play. V penaltách je to pro oba stejné, dnes se to přiklonilo na naši stranu."