Zápasy 21. 02. 2021, Vladislav Kollert

Litvínov vyhrál za tři body a po čtyřech letech se představí v play-off

Litvínov zvládl venkovní duel s Pardubicemi a i díky dvěma gólům Martina Hanzla dokázal získat tři body po výhře 1:3. Zaváhání Zlína zároveň znamená, že se Cheza po čtyřech letech představí ve vyřazovacích bojích.

0:1

Branky a nahrávky HC Dynamo Pardubice: 26. Blümel (Paulovič, Nakládal)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 13. M. Hanzl (Demel), 52. Látal (Gerhát), 60. Hanzl (Zdráhal)

0:1, 1:1, 1:3

Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek

Klouček (Barulin) – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (A), Nakládal (C), Ďaloga, Hrádek, Bučko – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, O. Roman, Pochobradský – Zeman, Rohlík, Kusý.

Godla (Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Kudla, Demel, Ščotka, Irving – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, L. Stehlík – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka – Slavík.

Extraliga finišuje a Litvínov po jednodenní pauze zamířil na kluziště pardubického Dynama. Do branky se na straně černožlutého celku vrátil brankář Denis Godla, žádné další změny hlavní trenér Vladimír Országh nebyl nucen udělat. Jako třináctý útočník byl v sestavě zapsán opět sedmnáctiletý útočník Slavík.

Skóre otevřel Hanzl

První třetina byla velmi vyrovnaná, oba brankáři museli ihned z kraje třetiny zasahovat proti prvním pokusům střelců dnešních týmů. Největší šanci v první desetiminutovce měl polský forvard Pawel Zygmunt, jeho nebezpečnou střelu však Klouček dokázal zpacifikovat.

Gólová radost přišla ve 13. minutě po vyloučení Zemana. Patrik Demel z dobré pozice nastřelil pouze Kloučkovu tyč, v brankovišti se nicméně nejrychleji zorientoval Martin Hanzl, který již dokázal kotouč uklidit do odkryté sítě – 0:1.

Litvínov doplatil na přesilovky

Již v první třetině hrál Litvínov v oslabení hned dvakrát, do druhé třetiny vstoupil podobně po faulu Helta. Defenziva Chemiků dlouho odolávala, v samotném závěru početní nevýhody však nedokázala pokrýt křižnou přihrávku na Matěje Blümela, který z voleje trefil odkrytý prostor v Godlově brance – 1:1.

Pardubicím jednoznačně patřila první část druhé třetiny a Denis Godla měl spoustu práce. Po vyloučení Balinskise následovala navíc další přesilová hra, při které slovenský brankář hasil nebezpečnou příležitost Zohorny.

Hosté se dostali na koně po dvouminutovém trestu Romana, Pospíšil, Látal ani Irving však nedokázali se svými pokusy na Kloučka vyzrát. Poslední šanci druhého dějství měl na druhé straně Robert Kousal, svatyni Litvínova však těsně minul.

Třetí třetina

Verva se mohla vrátit do vedení již z kraje závěrečné dvacetiminutovky, přečíslení dva na jednoho v podání Demla a Hübla však dokázal Klouček zneškodnit pohledným zákrokem. Na druhé straně se naopak musel vytáhnout Denis Godla proti střele Koláře, který pohotově vyrážečkou vykryl volný prostor ve své brance.

Skóre se opět měnilo až v 52. minutě. Litvínovští se nebáli forčekinku ve vlastním oslabení, což přineslo své ovoce. František Gerhát vybojoval kotouč za pardubickou brankou a předal ho do mezikruží volnému Martinu Látalovi, který tváří v tvář Kloučkovi nezaváhal a dokázal pardubického brankáře prostřelit – 1:2.

Toto oslabení Vervy bylo nesmírně produktivní a hosté mohli své vedení zdvojnásobit, Pawel Zygmunt však nedokázal navázat na Látalův úspěch a svůj úprk na Kloučka neproměnil. Narůstající pardubický tlak dokázala Verva organizovanou defenzivou potlačit, naopak další velkou šanci měl v brejku Jarůšek, ani on však nedokázal Kloučka prostřelit.

V poslední minutě Pardubice zkusili hru v šesti s odkrytou klecí, čehož využil dvojnásobný střelec Martin Hanzl - 1:3. Tři body z dnešního utkání tak i díky zaváhání Zlína zajistily Litvínovu postup do play-off po čtyřech letech.

HC Dynamo Pardubice

David Havíř

„Remízový zápas. Rozhodovaly dnes situace pět na čtyři a čtyři na pět. Bohužel v poslední třetině v naší přesilovce jsme inkasovali. Myslím si, že to byl rozhodující bod utkání. Bohužel.“

Vladimír Országh

„Byl to bojovný zápas. Pro nás velmi důležité vítězství po sérii proher. Důležité body pro nás. Myslím, že dnes rozhodovaly speciální formace. Jeden gól jsme dali v přesilovce, jeden jsme sice dostali v oslabení, ale v oslabení jsme rozhodli. Zakončili jsme to do prázdné brány, takže jsme to ubojovali. Pro nás důležité body a jdeme dál. “