Zápasy 13. 01. 2019, Tereza Čubanová, foto: Michal Eger

Litvínov vyloupil Brno a veze domů tři body!

Brno - Verva dnes uspěla na lede brňenské Komety za plný počet bodů! Před zcela vyprodanou brněnskou arénou přestříleli chemici domácí tým 5:3. Gólovou přestřelku rozhodla branka Martina Hanzla v oslabení! Bývalý hráč Komety Lukáš Kašpar dnes přispěl k vítězství gólem a nahrávkou. Viktor Hübl se trefil dokonce dvakrát a završil vítězství do prázdné brány!

7700

Branky a nahrávky HC Kometa Brno: 18. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 40. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 54. O. Němec (P. Holík)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 9. V. Hübl (F. Lukeš), 10. Kašpar (Helt), 19. Válek (Piché, F. Lukeš), 54. M. Hanzl (Kašpar, Piché), 60. V. Hübl (Trávníček)

Horák, Pešina – Gebauer, Lederer

Dostál (21. Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Mallet, Plekanec, Střondala – Vondráček, L. Čermák (C), Hruška – Köhler, R. Zohorna, Kusko.

Petrásek (Janus) – Graborenko, Piché, L. Doudera, Ščotka, Suchánek, Baránek, Březák – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Helt – Petružálek (A), M. Hanzl, Trávníček (C) – Jícha, M. Havelka, Jurčík.

V dnešním zápase se do branky opět postavil Michael Petrásek. Jako první střílel brněnský Mueller. Převahu na ledě měla zpočátku Kometa, a tím si zajistila i faul Baránka a první přesilovou hru zápasu. Plekanec se pokusil zasunout kotouč k bližší tyči, to se mu však o kousek nepodařilo. Hosté tedy ustáli první oslabení bez úhony. I přes převahu Komety na ledě byl první překvapivě Litvínov, kdo dokázal vstřelit branku! Lukeš přihrál do mezikruží Viktorovi Hüblovi, který kotouč zpracoval, napřáhl hokejkou a prostřelil Dostála přízemní střelou! No a stačilo pouze 36 vteřin na další litvínovský zásah do černého! Bývalý hráč Komety Lukáš Kašpar se dostal ke střele v útočném pásmu a prostřelil Dostála mezi betony! Smolný moment pro domácího gólmana, protože kotouč se za brankovou čáru vyloženě došoural.

V polovině první třetiny se tedy Verva ujala vedení 2:0!

Ale hned na to, dal dnešní střelec branky Kašpar domácímu týmu šanci na upravení skóré, když se provinil hákováním. Mueller v přesilovce trefil břevno! Nic víc výhoda nepřinesla. Ke konci první třetiny byli aktivnějsí hosté, ikdyž to v úvodu vypadalo lépe spíše pro Kometu. Jenže netrvalo dlouho a Brno se i pod delším litvínovským nátlakem dokázalo prosadit! Petr Holík se dostal k dorážce hned co se puk odrazil od tyče zpět do hry a poslal jej za záda bezmocného Petráska! Trvalo to necelé dvě minuty a chemici našli na tento gól odpověď! Pichého střela byla sice odražena, nicméně jen do prostoru, kde stál úplně volný Lukáš Válek, který uklidil kotouč do zcela odkryté brány! Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro hostující Vervu.

Na začátku druhé části přišlo střídání v brankovišti domácích. Lukáše Dostála nahradil Karel Vejmelka.

První Vejmelku prověřil Válek. Krátce na to se provinil nedovoleným zákrokem Plekanec. Od modré střílel tvrdě Ščotka, ovšem Vejmelku také nepřekonal. Přesilová hra ještě neskončila a dvě minuty si vysloužil Piché. Po návratu Plekance začala krátká brněnská přesilovka. Holík se ocitl sám v pravém kruhu, ale Petráska nepřekonal! Na to už byl Piché zpět na ledě. Hruška byl ve velké šanci, avšak netrefil hostující bránu. Graborenko dvakrát vystřelil od modré čáry, neúspěšně.

Domácí přerušili tlak Litvínova vyhozením na zakázané uvolnění. Němec nastřelil horní tyč litvínovské brány! Dvě minuty před koncem prostřední části nabídl příležitost na vstřelení kontaktní branky domácím Trávníček. Odjel na trestnou lavici za faul kolenem. Plekanec pálil na Petráska, ten puk udržel ve své hrudi. Mallet tečoval nahození spoluhráče, neúspěšně. Krátce po skončení přesilové hry snížili domácí na rozdíl jediné branky! Holík našel přes celé obranné pásmo Petra Muellera a ten z první prostřelil Petráska! Druhá třetina tedy skončila poměrem 3:2 pro Litvínov.

Úvod poslední třetiny přinesl do hry hokej nahoru dolů. Větší akci však nikdo z týmů nepředvedl.

Začátek třetí části se o chvíli zpozdil díky problému s ledem v brankovišti. První střelu měl na hokejce Čermák. Následně dostal Němec dvě minuty za zdržování hry. Ve vlastním oslabení si Kometa málem vstřelila vlastní gól. Brněnští si pěkně zavařili, když na trestnou lavici odjel za svým spoluhráčem i Gulaši. Litvínov tedy dostal výhodu dvojnásobné přesilovky. Plekanec v oslabení trefil Petráskovy betony. Po skončení přesilovky se dostal do obrovské šance Jurčík, nebyl ale úspěšný. Zaťovič střílel z první a Petrásek proti němu vytáhl skvělý zákrok! Jenže ihned potom fauloval právě Zaťoviče litvínovský Mikúš, a tak výhodu dostalo tentokrát Brno.

Jenže tato výhoda byla pro domácí celek velmi smutná! Kašpar převzal puk na modré čáře, nabral rychlost a předložil kotouč Martinovi Hanzlovi, který jej poslal za Vejmelkova záda! Brno tedy inkasovalo ve vlastní výhodě. Avšak opět přišla velmi rychlá odpověď. Ondřej Němec dostal nabito na modrou čáru a svou střelou se nemýlil! Snížil tedy opět na rozdíl jediné branky. Krátce na to byl vyloučen Graborenko a Kometa dostala možnost srovnat stav utkání. Brno uzamknulo Litvínov v pásmu a hostující hokejisté se pěkně zapotili! Pak ale Mueller udělal velkou chybu, podrazil Trávníčka a odjel si odpykat své dvě minuty i on. Hosté přesilovou hru nevyužili. Domácí si vzali oddechový čas a po něm nastoupili na ledovou plochu v šesti! To se jim vymstilo a Litvínov završil tři body gólem do prázdné brány! Autorem poslední branky byl Viktor Hübl, který tak vstřelil dnes svou druhou branku utkání! Litvínov si tudíž z vyprodaného brněnského stadionu veze domů všechny tři body!

HC Kometa Brno

Kamil Pokorný

Měli jsme špatný start do utkání. Nebyly tam emoce, nebyli jsme agresivní, dostali jsme dvě branky, a když se nám podařilo snížit, tak jsme obdrželi třetí branku. Celá ta první třetina byla z naší strany špatná a od toho se pak odvíjel celý zápas. My jsme neustále museli dotahovat ztrátu, kterou jsme lacině nabyli. I když po brance na 2:3 těsně před sirénou ve druhé třetině jsme si říkali, že by nás to mohlo nakopnout, tak Litvínov díky tomu že vedl, hrál velice pozorně v obraně a hrozil z nebezpečných brejků, a i když jsme pak po obdržení gólu na 4:2 okamžitě snížili na 4:3, tak se nám v závěru vyrovnat nepodařilo. Litvínov vyhrál zaslouženě, náš výkon rozhodně nebyl ideální.

Radim Skuhravec

Jsme velmi rádi, že se nám povedlo vyhrát. Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, ale bohužel postupem utkání se nám nepodařilo udržet delší vedení o dvě branky, Brno nám vždycky snížilo na rozdíl jediné branky. Povedlo se nám dobře zahrát situaci ve vlastním oslabení, kdy jsme se dostali do šance, kterou jsme potrestali. Moje hodnocení bude jednoduché. Podařilo se nám po dlouhé době vstřelit pět branek, převážnou většinu utkání jsme dodržovali taktické pokyny, které jsme si stanovili. Hráči k tomu přistoupili velmi dobře a výkon byl podpořen velmi dobrým výkonem našeho brankáře. Jsme šťastní, že se nám podařilo v Brně zvítězit.