Zápasy 26. 09. 2013, Ondřej Vlk, foto: Lucie Lobo

Mladší dorost: Litvínov porazil Letňany až po nájezdech, rozhodl Bečvář

L i t v í n o v - Mladší dorostenci uspěli v utkání s Letňany až po samostatných nájezdech. Když o výhře rozhodl v sedmé sérii litvínovský útočník Bečvář.

5., 26.09.2013, ZS Ivana Hlinky
logo HC Letci Letňany
HC VERVA Litvínov HC Letci Letňany
3sn 2

2:1, 0:0, 0:1 - 0:0

Kovařík - Cikánek, Pleva, Havlík, Machač, Kučera, Balász, Pavlíček, Vébr, Vopat, Drašar, Helt, Reichel, Kordule, Havelka, Myšák, Klika, Bečvář, Urbánek.

Mokrý - Pokorný, Pařík, Kolenatý, Vorlický, Brabec, Šimon, Gaspar, Chalupa, Wojnar, Rittig, Průžek, Fabiánek, Burda, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Mladší dorostenci sehráli v rámci 5. kola utkání proti Letňanům. Zápas začal o 40 minut později kvůli poruše autobusu Letňan. Už od úvodních minut byl Litvínov aktivnějším týmem. V šesté minutě využil přesilovou hru David Drašar, když se trefil přesně za záda Mokrého. Hosté dokázali rychle odpovědět, o 17 vteřin později propadla domácí obrana a Jakub Wojnar propálil domácího brankaře Kovaříka. Chemici byli i přes tuto rychlou odpověď aktivnější a svůj tlak zužitkovali ve 12. minutě, kdy se k puku dostal Zdeněk Vébr a vypálil přesně.

Od druhé třetiny se hra srovnala. Letňany si vytvářely čím dál více nebezpečnějších příležitostí, ale obrana Litvínova v čele s Kovaříkem odolávala. Ve 30. minutě se do střely nebezpečně opřel Reichel a jeho rána prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče branky Mokrého. V závěru třetiny se ještě ocitl v dobré příležitosti Helt, ale na hostujícího brankaře nevyzrál.

Do třetí třetiny nevstoupili domácí šťastně. Ve 44. minutě vypálil od modré Průžek a jeho střela došla po několika tečích až před volného Václava Burdu, který poskakující kotouč dokázal usměrnit za Kovaříkova záda. Domácí se poté museli bránit dvěma oslabením, ale hosté i přes nápor nedokázali otočit stav utkání.

Na řadu tak přišlo prodloužení, kde měli největší šanci na vítězství hosté. Když jeden z útočníků Letňan už dorážel puk za ležícího Kovaříka, ale ten ještě dokázal lapačkou téměř jistý gól chytit. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve čtvrté sérii se prosadil kapitán hostů Burda a Helt musel dát, aby si domácí ještě udrželi šanci. Litvínovský forvard to se štěstím zvládl a nájezdový maraton pokračoval. Až v sedmé sérii rozhodl domácí útočník Jan Bečvář, který poslal puk po krátké kličce přesně mezi betony přesouvajícího se Mokrého.