Zápasy 15. 12. 2013, Martin Stříbrný

Mladší dorost: Litvínovští v závěru uhájili tři body

Litvínov - V 21. kole se domácí hráči mladšího dorostu utkali s týmem PZ Kladno. V průběhu utkání si litvínovští vybudovali již tří brankový náskok. Ve třetí třetině se hostujícímu Kladnu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Více litvínovští již nedovolili, a tak tři body zůstali v Litvínově.

21., 15.12.2013, ZS Ivana Hlinky
logo PZ Kladno
HC VERVA Litvínov PZ Kladno
4 3

1:1, 3:0, 0:2

Kožnar (Uher) – Kučera, Havlík, Macháč, Kubeš, Balász, Cikánek, Pleva – Vacín, Helt, Bečvář, Drašar, Myšák, Vopat, Vébr, Klika, Pavlíček, Kordule.

Blažek (Závorka) – Šíma, Kučera J., Šebesta, Sedláček, Veber, Saltinský, Zich, Libovický, Husarik – Vach, Řečinský, Kučera M., Pejchar, Jarý, Kolenatý, Furch, Březina.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou hostil domácí Litvínov aktuálně poslední celek soutěže PZ Kladno. Litvínovští v tomto zápase v roli favorita určovali tempo hry.

V 7.minutě první třetiny se domácí dostali do vedení v přesilové hře. Filip Helt vyhrál vhazování na Martina Kučeru, který přesnou ranou zápěstím pod horní tyč otevřel skóre zápasu. Do 17. minuty na ledě vládl Litvínov, ale dvě minuty před koncem první třetiny, střelu na dvakrát dorazil do branky puk kladenský Michal Kučera. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina se hrála spíše v nerovnoměrném počtu sil na ledě. Nekázeň hostujících dokázali litvínovští potrestat hned třikrát. Ve 28. minutě dostal Litvínov do vedení Petr Pavlíček. Do dvougólového vedení dostal litvínovské ve 35. minutě Martin Klika, po krásné střele mezi beton a lapačku. Ve 39. minutě vstřelil poslední gól této třetiny po pohledné kombinace do prázdné branky Zdeněk Vébr.

Ve 3. třetině dokázali kladenští dotáhnou litvínovský tří gólový náskok na jeden gól. Nejprve ve 43. minutě dával gól na 4:2 po překrásném ťukesu do prázdné branky Pavel Husarik. Na rozdíl jediné branky dával po dalším nádherném ťukesu gól znovu do prázdné branky Tomáš Libovický a zdramatizoval závěr utkání. Na štěstí pro Litvínov si kladenští nevytvořili už žádnou větší šanci a tak 3 body zůstaly doma.

Robert Reichel (HC Litvínov): Myslím si, že zápas nebyl z naší strany dobrý. Zápas jsme vyhráli, ale kluci nepředvedli hru, kterou jsme od nich očekávali. Jediné pozitivní na dnešním zápase je, že jsme dokázali vyhrát a připsat si tak 3 body.