Zápasy 17. 11. 2013, Lucie Lobo, foto: Lucie Lobo

Mladší dorost: Přestřelku v Litvínově ovládli Piráti, černožlutí prohráli 2:7

L i t v í n o v - V rámci 15. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu vyzval Litvínov na svůj led Piráty z Chomutova. Ti byli od začátku lepším týmem a v první třetině nasázeli Litvínovu tři branky. Ve druhé dvacetiminutovce přidali ještě jednu. V závěrečném dějství se za stavu 0:5 podařilo snížit Reichlovi a v předposlední minutě ještě jednou překonal hostujícího gólmana Bečvář. Piráti zvítězili 7:2 a odvezli si všechny tři body.

15., 17.11.2013, ZS Ivana Hlinky
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
2 7

0:3, 0:1, 2:3

Kovařík - Vacín, Pavlíček, Kubeš, Kordule, Cikánek, Vopat, Vébr, Urbánek, Pleva, Macháč, Klika, Helt, Reichel, Myšák, Bečvář, Drašar.

Polášek - Chlán, Dvořák, Koblížek, Buchtela, Studený, Stínil, Petržílka, Novák D., Novák A., Kulich, Dejmek, Bukač, Hajič, Šilar, Jindra, Kharboutli, Palička, Svoboda M., Svoboda J., Lyszczarczyk.

Domácím se už od samého začátku nedařilo. Čtrnáct sekund po úvodní buly byl vyloučen domácí Vopat, hostující ale nesehráli početní výhodu dobře a ta tak zůstala nevyužita. Ve čtvrté minutě se před litvínovskou branku přiřítil Lyszczarczyk, který ale na gólmana Kovaříka nevyzrál! Minutu na to sehráli hosté výborné oslabení, při kterém se dokonce Šilar dostal do samostatné akce. Kovařík měl ale opět situaci pod kontrolou.

V sedmé minutě si hezkou šanci vypracovali domácí, když Vacín nahrál před branku Heltovi, ten ale mířil těsně vedle levé tyče hostující branky. V deváté minutě se ale hosté dostali do vedení, kdy se po pěkné kombinaci za záda Kovaříka trefil Alan Lyszczarczyk. Pak ale domácí mohli vyrovnat poté, co se Bečvář dostal do samostatného úniku a bekhendem nepřekonal skvělého Poláška.

Nedáš – dostaneš. O chvíli později se totiž hosté radovali z druhé branky, kterou si připsal Filip Palička. V 15. minutě ještě vedení navýšil Tomáš Hajič, který zařídil Pirátům už tříbrankový náskok. Dvě minuty před koncem třetiny si mohl Bečvář napravit reputaci při dalším samostatném úniku. To se mu ale nepodařilo a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3.

Úvod druhé třetiny nesehráli domácí vůbec špatně. Dostali se do dvou pěkných šancí, ani jednou však nepřekonali výtečného Poláška. V 27. minutě vyslal Helt jedovku od modré, Polášek byl ale opět na místě. Poté ale začali opět úřadovat hosté a druhá polovina třetiny patřila jim. Ve 34. minutě skóroval střelec první branky Alan Lyszczarczyk, který zakončil akci Pirátů za Kovaříkova záda.

Alan Lyszczarczyk měl dobrý den a v začátku závěrečné třetiny si vystřelil hattrick! To už hosté vedli 5:0. V sedmačtyřicáté minutě snížil náskok domácích kapitán Kristian Reichel! Minutu na to byl ale vyloučen a hosté tuto početní výhodu využili. Navýšili své vedení na 6:1 zásluhou Samira Kharboutliho. Svou čtvrtou branku přidal v polovině dvacetiminutovky Alan Lyszczarczyk, který z kruhu prostřelil Kovaříka. V předposlední minutě ještě litvínovští využili přesilovou hru a snížili hostující náskok na 2:7. Poslední branku utkání vstřelil Jan Bečvář.