Zápasy 15. 09. 2013, Ondřej Vlk

Mladší dorost: Reichel čtyřmi góly řídil kanonádu proti Kladnu

L i t v í n o v - Mladší dorostenci v nedělní poledne odehráli další utkání v nové sezóně, tentokrát proti Kladnu. Litvínov po dvou neúspěších konečně bodoval a zasloužilo se o to především trio Reichel (4+0), Havelka (1+3) a Kučera (0+3)

3., 15.09.2013, ZS Ivana Hlinky
logo PZ Kladno
HC VERVA Litvínov PZ Kladno
7 2

0:0, 4:1, 3:1

Kovařík – Havlík, Kučera, Machač, Cikánek, Balázs, Pleva – Bečvář, Reichel, Havelka, Drašar, Klika, Vébr, Vacín, Vopat, Myšák, Kubeš.

Fousek – Šíma, Slatinský, Müller, Sedláček, Veber, Šebesta, Kučera J. – Vach, Mach, Kolowrat, Kavka, Kučera M., Pejchal, Gestberger, Husarik, Libochovický, Kolenatý.

Litvínovští mladší dorostenci po dvou neúspěších potřebovali nutně vyhrát a to se jim v nedělním utkání také povedlo. Od prvních minut byli domácí aktivnější, ale hosté hrozili z nebezpečných brejků. Aktivní Vach několikrát prověřil hbitost Kovaříkovy lapačky.

Ve čtvrté minutě byl vyloučen Klika a Kladno mělo výhodu přesilové hry. Nesehráli ji vůbec špatně, několikrát nebezpečně doráželi, ale celou situaci vyřešila obrana v čele s brankařem Kovaříkem. O pár minut později se ve velké příležitosti objevil Reichel, ale Fouska nepřekonal.

Při vyloučení Kladna byli domácí blízko gólu. Po střele jednoho z domácích obránců puk poskakoval po brankové čáře, Fousek však dokázal kotouč přikrýt dřív, než přešel brankovou čáru. Litvínov se dostával do nesnází pouze v přesilových hrách Kladna, ale hostující hráče trápila nepřesná koncovka.

Od druhé třetiny Litvínov jasně dominoval, Kladno se dostávalo do gólových příležitostí jen sporadicky. Do vedení se paradoxně dostali hosté, Dominik Vach se po přesné přihrávce nemýlil a vstřelil úvodní branku zápasu. Domácí dokázali za necelou minutu odpovědět, když Havelka našel dobře postaveného Jana Bečváře, který přesnou střelou překonal kladenského brankaře.

O dvě minuty později měl před sebou prázdnou branku Vébr, ale střela mu nesedla. V polovině utkání se sám na Fouska řítil Drašar a v obrovské šanci přestřelil. Ve 35. minutě našel Cikánek rozjetého Martina Havelku, který sám vstříc kladenskému brankaři uspěl, když se trefil přesně nad jeho vyrážečku.

O chvíli později bylo s Kladnem ještě hůř, když Havelka poslal puk do rohu na Kristiana Reichela, který si vybruslil před branku a po ledě překonal hostujícího brankaře. Osmnáct vteřin před koncem druhé periody využili litvínovští hráči další přesilovou hru. Kučera nahodil puk na branku, kde stál výborně postavený Kristián Reichel a tečoval puk mezi Fouskovy betony.

Závěrečná třetina byla opět v režii domácích, i když vstup do ní se Litvínovu příliš nevyvedl. Alex Kolowrat se natlačil před Kovaříka, který si puk nešťastně srazil do branky. Netrvalo dlouho a Litvínov opět navýšil stav utkání. Po skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Kristian Reichel a završil tak svůj hattrick.

Ve 48. minutě chemici zvýšili už na rozdíl čtyř branek. Klikovu střelu Fousek vyrazil jen před číhajícího Lukáše Vacína, který už měl jednoduchou úlohu. Netrvalo ani dvě minuty a domácí slavili další branku. Opět se o ni postaral aktivní Kristian Reichel, který z dorážky vstřelil už svůj čtvrtý gól. V poslední pětiminutovce mohl Reichel přidat i svou pátou branku, ale ve velké šanci přestřelil.

Litvínov tak vyhrál nad Kladnem vysoko 7:2. O výhru se postaralo především aktivní trio Reichel (4+0), Havelka (1+3) a obránce Kučera (0+3). Domácí si po předchozích nezdarech připisují první body do tabulky.

Robert Reichel (HC Litvínov): Bylo to ze začátku takové křečovité z naší strany, projevily se tam také ty první dvě porážky, kdy jsme dali jen jeden gól. Od poloviny utkání to bylo už jednoznačně v naší režii.

PZ Kladno

Pavel Křepelka (PZ Kladno) Litvínov byl jasně lepší a to především v zakončení. Domácí byli také daleko důraznější a vyhráli zcela zaslouženě.