Zápasy 23. 10. 2018, Tereza Čubanová

Odveta na Spartě vítězná pro Vervu!

Praha - Litvínov po čtyřech prohrách prolomil svoji smůlu! Ve vyrovnaném utkání dokázal vstřelit dvě branky, jenž na středočeský tým stačily. Oba góly vsítili chemici v přesilovkách. Skvělými výkony podržel svůj tým gólman Jaroslav Janus, vítězství trefil Martin Hanzl!

8239

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 11. Pech (Delisle, Kumstát)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 39. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 52. M. Hanzl (Janus)

1:0,1:2

Lacina, Jeřábek – Bryška, Lhotský

Honzík (Machovský) – Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Gregorc, Delisle, T. Pavelka – Smejkal, Černoch, Pšenička – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Sill, Beran.

Janus (Hanuljak) – Suchánek, Hunkes, Baránek, Sörvik, Šesták, Ščotka, Romančík – F. Lukeš, V. Hübl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Myšák – Jurčík, M. Hanzl, J. Černý – Matoušek, Válek, Jícha.

Úvodní buly zápasu vyhrála Sparta, hned se ale kvůli nepříjemné kolizi dvou hráčů hra přerušila. První zajímavou šanci Vervy pak měl na hokejce Hanzl, pražský gólman ale situaci vystihl. Následně Sparta hrála v šesti a tak přišlo první vyloučení dnešního zápasu. Výhodu sehrál Litvínov velmi dobře, gól z ní vstřelit nedokázal. Naopak krátce po návratu Pecha na led se dostala Sparta do přečíslení, Steven Delisle se ujal kotouče a vyslal střelu na Januse, tu litvínovský brankář ještě pokryl, na dorážku, která se navíc odrazila od Lukáše Pecha, už ale nestačil. Pražané se tak ujali vedení 1:0.

Ihned na to dali Litvínovu další šanci přesilové hry, když na trestnou lavici usedl Buchtele za nedovolené bránění. Ani tuto přesilovku chemici nevyužili. Navíc si vykoledoval trest kapitán litvínovských Trávníček, a tak si zahrála přesilovou hru i Sparta. Domácí celek svou výhodu také nevyužil. Na druhé straně Trávníček naskočil z trestné lavice na led a vyslal na Honzíka střelu zápěstím. Do konce první části se stav už nezměnil.

Do druhé třetiny vlétli aktivněji domácí, avšak brzy se ke kotouči dostal i Litvínov. V šanci byl Gerhát, ale minul. Když puk vylétl až do davu diváků, putoval za katr Kalina a Verva dostala další přesilovkovou výhodu. I když začátek přesilovky vypadal pro chemiky velice slibně, Lukeš si počínal nedovoleně, a tak byly síly na ledě srovnány. Po návratu Lukeše na led byl Litvínov aktivnější a vyslal na Honzíka několik nebezpečných střel. Litvínovskou palbu zastavilo až vyloučení Hunkese. Domácí celek si tak zahrál další přesilovou hru, tu ale nevyužil.

Následovalo hodně nepřesností ve středním pásmu. Hunkes zůstal ležet po nepříjemném zákroku u mantinelu na ledě, za pomoci svých spoluhráčů se však dopravil na střídačku. Po potyčce Gerháta se sparťanským Formanem dostali oba hokejisté dvouminutový trest, Forman navíc dostal ještě další dvě minuty. V přesilové hře dokázal Litvínov konečně vstřelit vyrovnávací branku! František Lukeš se po přihrávce Hübla zmocnil puku, objel si celou Honzíkovu bránu a zamířil přesně! Verva tak mohla do šaten odejít s klidnějším svědomím, než po první třetině.

Poslední část začal Litvínov bez Jiřího Hunkese, který po zranění do zápasu již nezasáhl. Sparťanský Kalina se ocitl v šanci, ale neproměnil. Verva poté hrála v šesti, tím pádem poskytla pražanům výhodu přesilové hry. Týmový trest šel odsedět autor litvínovské branky Lukeš. Domácí hokejisté našli pár příležitostí, využít je ale nedokázali. Naopak si vysloužil trest sparťanský Buchtele, a tak si přesilovku vyzkoušeli i hosté. Velkou příležitost měl Hübl.

Když na led naskočily nové síly, po Janusovo přihrávce se ujal puku Martin Hanzl a svoji individuální akci zakončil střelou za Honzíkova záda! Verva se tak ujala vedení a gólman Janus si připsal asistenci. Gól do sítě domácích Spartu nakopl a ta se snažila z plných sil vyrovnat. Janus měl hodně práce a předvedl pár výborných zákroků. Následně Verva přišla o dalšího svého obránce, když Šesták nepříjemně narazil na mantinel a s bolestivou grimasou odkulhal za pomoci ostatních do šaten. Do konce zápasu zbývala minuta, když Sparta odvolala brankáře a nasadila do hry šestého hráče. To už jí ale nepomohlo a Litvínov tak po čtyřech zápasech konečně zakončuje utkání výhrou!

HC Sparta Praha

Uwe Krupp

Musím pogratulovat Litvínovu, který odehrál fakt dobrý zápas. Naopak my jsme po celou dobu utkání nemohli najít energii. Důležité osobní souboje vyhrával soupeř a podle našich statistik jsme vystřelili za první dvě třetiny jen osmkrát na branku. S tím nemůžeme v extralize porazit nikoho. Litvínov dobře bránil, byl trpělivý a zaslouženě vyhrál.

Radim Skuhrovec

My jsme si ráno rozebrali naší hru, přijeli jsme sem s jasným úkolem naši nelichotivou bilanci z posledních utkáních zlomit. Musím říct, že všichni kluci od prvního až do posledního k tomu přistoupili parádně. Odehráli jsme výborné utkání a myslím si, že jsme si to vítězství, které dnes vezeme domů, zasloužili.