Zápasy 02. 09. 2014, Redakce

Odveta v Boleslavi znovu o gól pro soupeře. Padlo 11 branek!

5:2 už prohrávala Verva ve čtvrtečním přípravném zápase na ledě Mladé Boleslavi. Srovnala, nakonec se ale radovali domácí (6:5)

přát., 02.09.2014, Ml. Boleslav
logo BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav HC VERVA Litvínov
6 5

5:3, 0:2, 1:0

Rittich (31. Valent) – Kučný, Trška, Ovčačík, Stříteský, Hruška, Žabka, Toman – Pacovský, Výborný, Látal – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Květoň, Vrbata, Pabiška – Jarůšek, Kubica, Bárta. Trenéři Výborný a Jelínek

Soukup - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Zeman - Šlégr, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Šrámek, Válek, Jurčík. Připraven Francouz. Trenéři Rulík a Hořava

V nečekanou gólovou přestřelku se změnila první třetina. Po 160 vteřinách Litvínov prohrával už 0:2. Nejprve se prosadil Klimenta a v čase 2:40 překonal Soukupa i Vrbata. Látalovo vyloučení ale vedlo v závěru přesilovky ke snížení. Hüblovou zásluhou to bylo 2:1.

Po další využité přesilovce, kdy Mikulík fauloval Ručinského, už zásluhou kombinace první útočné formace Vervy svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Střílel Jánský, 2:2. To však zdaleka nebylo v úvodní části všechno.

Žabkův trest Litvínov nevyužil, naopak Mikulík strhnul znovu vedení na stranu Středočechů, 3:2. Sklenička a Lukeš zahřívali minutu trestnou lavici společně a Boleslav ve dvojnásobné výhodě díky svému nejzkušenějšímu hráči Výbornému odskočila na 4:2.

V předposlední minutě první třetiny to zásluhou Květoně bylo už o tři góly pro BK, 5:2. Naštěstí Jurčík pouhých devět vteřin na to vlil svým spoluhráčům novou gólovou krev do žil, 5:3. Teprve potom se šlo poprvé do kabin...

Po návratu začala Verva o poznání lépe a nakonec jí to přineslo i srovnání stavu, když v této části neinkasovala. V přesilovce skončila za zády gólmana Ritticha Šlégrova střela, 5:4. I druhý olympijský vítěz ve žlutočerném dresu tak zaznamenal v nové sezóně svůj první gól.

Kýžené vyrovnání obstaral v polovině zápasu po Ručinského přihrávce Martynek, 5:5. A mohlo být pro hosty ještě lépe: Majdan jel po zákroku Tomana ve 32. minutě trestné střílení! Čerstvého Valenta, který v polovině zápasu v kleci domácích nahradil Ritticha a aniž si sáhl na kotouč hned z Martynkovy hole inkasoval, už ale Majdan nepřekonal. Nepovedlo se mu to ani v jeho další šanci v závěru třetiny.

Po změně stran mohl vstřelit šestý gól HCVL Piroš, ale pak přišla série vyloučení Krušnohorců, která nakonec zápas rozhodla. Ze šesti dalších provinilců bylo pět litvínovských. Výhodu čtyři na tři využil čtyři minuty před koncem Stříteský, 6:5. V závěru ještě Litvínov zkusil power play, neúspěšně. Tak snad si schoval první letošní výhru nad Boleslaví do Tipsport extraligy....

Při utkání byly testovány statistiky pro TELH. Z těch litvínovských vyjímáme: nejvíce času na ledě strávili Hübl a Lukeš (téměř 20 minut), nejvíce střel vyslal na branku soupeře Majdan (6).

Ve čtvrtek přivítá Litvínov doma v posledním přípravném zápase od 17 hodin Znojmo.