Zápasy 16. 11. 2012, Redakce

Pardubice dostaly ´šestku´

Čtyřmi body nasměroval František Lukeš (2+2) svůj tým k vítězství, které stejně jako v Brně trefil Roman Pšurný. Litvínov v zádech s výborným Francouzem nepustil Pardubice do vedení, naopak dvakrát odpověděl na soupeřovo vyrovnání, pak gólově odskočil a rozhodl.

21. kolo, 16.11.2012, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice
6 3

1:0, 3:2, 2:1

Francouz – Posmyk, Kousalík, Charousek, Holub, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Frolík, Černý, Pšurný - Kubinčák, Rapáč, Jurčík. Připraven Franěk

Salfický - Kindl, Vašíček, Ďaloga, Krejčí, Kočí, Bartek, Benák, Starý, Píša, Semorád, Drtina, Šagát, Buchtele, Zohorna, Hemský, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík

Bez Jareše, Ručinského, nemocného Baláže a distancovaného Kubáta se představil Litvínov ve 21. vystoupení tohoto ročníku TELH. Opět se vylučovalo do konce zápasu, ale to už za rozhodnutého stavu.

Utkání začalo gratulací legendárnímu hráči a litvínovskému trenérovi Miroslavu Klucovi, který v prosinci oslaví 90. narozeniny a přijel se při té příležitosti setkat s bývalými spoluhráči.

Francouze zahřál jako první Krejčí. Ve 4. minutě se do slibné pozice dostával Majdan, ale nestihl zakončit. To Somík na druhé straně ano, mířil pod paži, ale gólman Vervy ji přitiskl k tělu včas. Největší možnost úvodu měl ujíždějící Lukeš, Salfický vyrazil. Následně Majdan nedokázal najít přes obránce Hübla. Odpověděl Bartek, vzápětí sebral gól číhajícímu Frolíkovi Kousal a zápas nabíral obrátky.

Majdan se řítil za vyhozeným pukem, byl tísněn protihráčem a nemohl zakončit, podle sudích dovoleně. Když se první dějství zlomilo do druhé poloviny, držel hůl Kočí, ale ne svojí. V přesilovce těsně minul od modré Kousalík, z brejku zahrozil Šagát, Francouz se nenechal překvapit. Ďalogův trest však nádherně využila dvojice Lukeš – Hübl, to opravdu lahodilo oku, 1:0. Krejčí s Gulou šli ven ve stejném čase a 48 vteřin po nich sekal Kousalík a v oslabení tři na čtyři vytasil parádní zákrok Francouz, kterým udržel do druhé části svému týmu těsné vedení.

Po přestávce nabil Hübl Lukešovi, ten těsně minul, ale z protiútoku se v přečíslení tři na dva pardubických hráčů z NHL prosadil Hemský a vyrovnal na 1:1. Vyloučení Rapáče přineslo šanci domácím, opět ji připravila dvojice „16“ – „26“. A prvně jmenovaný při dalším střídání dorazil vlastní střelu a vrátil domácím vedení. Pak zamíchali kotoučem před brankou Hanzl s Martynkem, Salfický vyrazil. Na hranici ofsajdu pak proběhla akce, po níž Buchtele v signalizované výhodě srovnal, opět z protiútoku.

Litvínov přidal na důrazu a vynutil si faul Kočího. Lukeše našel Posmyk a ten z první trefil odkrytou klec, druhá využitá přesilovka, 3:2. Frolík po 50 vteřinách krásně uvolnil Pšurného a bylo to poprvé o dva góly. Hosté si vzali oddechový čas, ale domácí zůstali při chuti i po něm. Přibrzdilo je až vyloučení Trávníčka. Lukeš měl blízko k hattricku po další Hüblově přihrávce, puk nezasáhl. Ďaloga předvedl povedený průnik po pravém křídle, branku minul ale Trávníček musel znovu za katr. Toto oslabení sehráli Krušnohorci ukázkově, čtyřikrát vyhodili a rychle střádali cenné vteřiny.

Třetí dějství se neslo ve znamení stavu, který Vervě diktoval „safety first“, bezpečnost v první řadě. V signalizované výhodě navíc krásnou ranou po neméně povedené Hüblově přihrávce přidal pátý gól Majdan. Takže nevyužití Ďalogova trestu ani Litvínov výrazně nemrzelo. Tím spíš, je brzy po ní Černého zadovka zpoza branky našla mezi kruhy volného Pšurného, 6:2. Jurčíkův faul doplnil po 53 vteřinách Lukeš a hosté spřádali plány. Snížili, ale jen jednou, což v jejich situaci bylo málo. Navíc se těsně před gólem vrátil Jurčík, takže s gólem Starého skončila i klasická výhoda Východočechů. Navíc je pádem pod nohy oslabil Nosek a Litvínov mohl strávit další klidné minuty. Ubránil Kousalíkův trest a v 57. minutě mohl zvýšit. Po několika šancích se strhla mela, kterou sudí ocenili 2+2 minutami pro Kindla se Starým a Kubinčáka, plus Brejčákovi 5 minut + do konce, který tak nedohrál druhý zápas po sobě. A přišly ještě další adepti na lavici hanby, zápas byl rozhodnutý a emoce povolily. Hosté provokovali diváky, ti reagovali, Trličíkovi svěřenci jakoby porážku neunášeli.

Domácí oslavili fanouškovským zvoněním a děkovačkou čtvrtou výhru v řadě!

Vladimír Jeřábek: "Věděli jsme o síle soupeřových hráčů z NHL, připravovali se na to a přesto nám dali dva góly. Je to taková stejná písnička: jsme doma první třetinu pod tlakem, podržel nás brankář, neinkasovali jsme a dali i gól, ale na střely to bylo pro Pardubice. Potřebovali jsme to změnit, začali jsme pak hrát jednoduše a kolektivním výkonem zápas zvládli. Jsem rád, že dala góly lajna Kuby Černého, včetně toho na 4:2, který byl uklidňující. Závěr byl takový vyhrocený, ale to k hokeji patří. Hodně jsme už vedli."

HC Dynamo Pardubice

Ladislav Lubina: "Hrál se pohledný hokej, který se musel divákům líbit, rychlé utkání. Bylo vidět, že domácí tým má v mužstvu pohodu a předvádí výborný hokej. My jsme půl zápasu hráli dobře, bohužel jsme si dali tři góly sami a posledních deset minut už bylo utkání rozhodnuté a došlo do šarvátek, ale to už bylo o ničem."