Zápasy 11. 10. 2020, Šimon Kadeřávek

Po třech zápasech bez bodu, Litvínov nestačil na Spartu a prohrál 1:3

Na delší dobu poslední utkání, takové přízvisko si zaslouží střetnutí mezi Litvínovem a pražskou Spartou. Obě mužstva se do zápasu pustili s chutí. Nejdříve se prosadila v oslabení Sparta, záhy slavili i hráči Vervy. V další části hry hosté odskočili díky dvěma gólům. Poslední třetina už žádné trefy nepřišly, a tak Severočeši na první body stále čekají.

9. (ČT), 11.10.2020, ZS Ivana Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 4. M. Hanzl (V. Hübl)

Branky a nahrávky HC Sparta Praha: 3. Řepík (Horák), 23. Buchtele (Pech), 38. Jeřábek (T. Pavelka, Řepík)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Jeřábek, Kika – Ganger, Klouček

Honzík (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), Demel – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, M. Hanzl (A), Zygmunt – Petružálek, Gerhát, M. Havelka.

Machovský (Neužil) – Kalina, M. Jandus, T. Pavelka, Jeřábek, Tomáš Dvořák (A), Mikliš, J. Pohl – Rousek, Horák, Řepík (C) – Zikmund, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Říčka, Forman.

Do zápasu 11. kola vyrazila Verva i s Patrikem Demelem, mezi tři tyče se postavil Honzík. Ten od prvních minut prožíval krušné chvíle, protože hosté vyvíjeli nebezpečnou aktivitu. Během úvodu vyloučil sudí jednoho z hráčů Sparty, provinilcem se stal Jandus, který zamířil za plexisklo kvůli držení.

Gól v oslabení alias gól v přesilovce

Pražany to ale vůbec nemuselo mrzet, protože po deseti vteřinách zvedal ruce nad hlavu Michal Řepík. Zkušenému útočníkovi předložil kotouč Horák, který jej získal díky rychlosti. Litvínov, který v přesilové hře inkasoval, ale rychle odpověděl. Povedenou kombinaci předvedl Martin Hanzl společně s Hüblem. Mladší z Hanzlů se díky rychlé nahrávce ocitl před Machovským úplně sám a zkušeně ho překonal.

Atraktivní hokej pokračoval i v dalších minutách, Spartu trápila především nedisciplinovanost. V průběhu 6. minuty za brankou sekl jednoho z litvínovských Sukeľ. Verva nedokázala početní převahu využít, velkou příležitost měl Petružálek, ale jeho počínání překazil brankář hostů. Na druhé straně se předvedl Honzík, který čelil ráně Tomáška.

Brankář chemiků se činil, protože ho hráči Sparty udržovali v provozní teplotě. Tomuto faktu nepomohlo vyloučení Irvinga a po několika vteřinách ani faul Cibulskise. Pražané měli k dispozici přesilovku 5 na 3, kterou nevyužili, protože domácí svědomitě bránili. V samotném závěru dokonce zahrozili, když vyrazil na zteč Myšák. Machovský zasáhl, řešit musel i dorážku Mahboda.

Smolný vlastní gól

Ve druhém dějství se očekával souboj, protože oba kluby chtěly důležité body. Smolařem se stal Kudla, který nešťastnou tečí pomohl Spartě. Nahození Jana Buchteleho se od Kudlovy hokejky odrazil přímo mezi betony. Inkasovaná branka ale neznamenala konec aktivní hry. Sparta ještě přidala na obrátkách, Severočeši naopak chtěli vyrovnat.

Klub z hlavního města měl několik šancí, ale drtivá většina z nich skončila na Honzíkovi. Verva se snažila, svědomitě zakládala útoky, ale také brankář Sparty předváděl velmi dobré zákroky. Ve 32. minutě se odporoučel na trestnou lavici Jandus a domácím se otevřela příležitost ke skórování branky. Dobrým pokusem se prezentoval například Petružálek.

Neúnavně snažení předváděl Pospíšil, ale jeho střely si nenašly skulinku mezi betony pražského maskovaného muže. Přes aktivitu domácích se znovu prosadila Sparta. Někdejší litvínovský hráč Pavelka posunul puk na modré na Radka Jeřábka. Mladý obránce pálil přesně a navýšil sparťanské vedení.

Marný boj

Třetí část hry se nesla v bojovném duchu. Verva chtěla srovnat, draftovaný Myšák pálil na Machovského, ale jeho pokus se do branky nevešel. Za Spartu se ukázal Mikliš, ten vyzkoušel střelu bez přípravy. Hosté se do útoku příliš nehnali a spíše odráželi časté nájezdy domácích. Černožluté intermezzo narušil Řepík, jenž zkoušel překvapit Honzíka z otočky.

V posledních minutách omylem fauloval Dvořák a domácí dostali velmi dobrou příležitost na změnu skóre. Kýžená branka ale nepřišla, chemici mohli dokonce inkasovat, když Mahbod ztratil kotouč. Jandus ale Honzíka nepřekvapil. Verva v závěru okusila oslabení kvůli faulu Cibulskise. Více branek už nepadlo, a tak si Verva připsala třetí prohru v řadě.

Sestřih

Vladimír Országh

Od začátku jsme tahali za kratší konec. Byli jsme pomalejší, nešly nám nohy a nedokázali jsme se udržet na puku v útočné fázi. Ve třetí třetině jsme už úplně odešli, nebyla tam žádná šťáva. Je to pro nás těžká situace, ale to se týká více mužstev a my se s tím musíme vypořádat.

logo HC Sparta Praha

HC Sparta Praha

Miloslav Hořava

Pro nás to byl důležitý zápas v tom směru, že se teď všechno zavírá a jsme rádi, že jsme v posledním utkání před přestávkou získali tři body. Domácí to měli těžké, jsou nerozehraní po karanténě, což jsou nerovné podmínky, ale nedá se nic dělat.