Zápasy 23. 08. 2014, Redakce

Přes Wolfsburg do finále (doplněno, aktualiz.)

Na turnaji v Drážďanech si Litvínov v neděli od 17:30 zahraje o první místo s domácími "Eislöwen". V sobotu se Verva probojovala do finále vítězstvím nad Wolfsburgem 4:3.

Turnaj, 23.08.2014, Drážďany
logo Grizzly Adams Wolfsburg
Grizzly Adams Wolfsburg HC VERVA Litvínov
3 4

2:1, 1:3, 0:0

Hertel, Vogl - Bina, Hambly, Keller, Likens, Meirandes, Schaus, Wurm - Aubin, Dzieduszycki, Furchner, Haskins, Höhenleitner, Mayer, Milley, Mulock, Polaczek, Rosa, Stas, Vokaes. Trenéři Gross a Pellegrims

Francouz - Kubát, Chaloupka - Sklenička, Pavlík - Šlégr, Pavelka - Zeman, Čejka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Šrámek, Jurčík, Gerhát. Připraven Soukup. Trenéři Rulík a Hořava

V prvním, odpoledním zápase turnaje, se Verva dostala do vedení díky Jurčíkovi po akci Gerháta a Šrámka. V závěru první třetiny ale náskok ztratila, dokonce se skóre přelilo na stranu "Medvědů". Postaraly se o to zámořské akvizice Wolfsburgu, Američan Schaus a v předposlední minutě úvodní třetiny pro změnu Kanaďan Voakes.

Po změně stran se obrat k radosti litvínovských fanoušků, kteří rozbalili ropácké vlajky za jednou z branek, zdařil zase Rulíkovým a Hořavovým svěřencům. Na 2:2 srovnal ve 26. minutě Hübl, asistovali Jánský a Lukeš. Tři minuty na to už vrátil žlutým vedení Piroš. První přihrávku v přípravě zapsal spolu s Trávníčkem Šlégr.

V polovině zápasu už Litvínov vedl o dvě branky 4:2. Postaral se o to Jánský, druhé asistence v zápase zaznamenali Šlégr a Lukeš. Vzápětí však přece jen zvětšil naději soupeře na další zvrat Likens, který z přesilovky snížil na 4:3. I tahle branka Wolfsburgu nesla pečeť zámoří, konkrétně USA.

V závěrečném dějství už ale branka nepadla. Snaha Němců, v jejichž dresu je Němců jen cca polovina, vyzněla naprázdno. Verva se tak stala prvním finalistou turnaje. V přípravě zaznamenal Litvínov již čtvrtou výhru v řadě.

"Nešlo nám jen o výsledek, ale také o to odehrát zápas, se kterým bychom mohli být spokojeni," hodnotil trenér Radim Rulík. "Wolfsburg předvedl agresívní hru, právě takovou přípravu potřebujeme," pochvaloval si.

"Litvínov má silné a chytré mužstvo, dobře bruslí. Nemohu svému týmu vyčítat nasazení ani tempo. Ačkoli jsme vedli 2:1, udělali jsme v defenzívě příliš mnoho chyb, které Litvínov zpočátku ještě nedokázal využít, ale v průběhu zápasu už ano," řekl k zápasu kouč Wolfsburgu Pavel Gross.

Soupeře pro nedělní finále (od 17:30) určil HCVL druhý, večerní duel. Domácí Dresdner Eislöwen trenéra Popiesche (v týmu působí i obránce Petr Macholda) porazili polský národní výběr vysoko 7:2. Dosáhne Litvínov na prvenství v turnaji?

V brance by tentokrát měl dostat příležitost Lukáš Horák a sestava před ním by měla vypadat takto (příležitost dostanou další hráči, naopak někteří jiní, zejména zkušenější, budou odpočívat): Kubát, Baránek - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Pavelka - Zeman, Čejka - Jánský, Hübl, Lukeš - Písařík, Hanzl, Martynek - Majdan, Piroš, Gerhát - Šrámek, Smolka, Válek.