Zápasy 03. 12. 2021, Šimon Kadeřávek

Přetahovaná na severu Čech. Verva nakonec padla s Olomoucí 3:4

V rámci 29. kola spolu změří síly týmy, které na sobě mají deku v podobě několika prohraných zápasů za sebou. Za body lépe vykročili hosté, kteří vedli už o dvě branky, domácí ale během jediné minuty srovnali. Olomouc si ale zajistila vedení ještě před druhou sirénou zásluhou Kunce. Tři body kohoutům vystřelil Nahodil.

29. kolo, 03.12.2021, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc

• Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 36. M. Chalupa (Stříteský, Hrbas), 37. O. Baláž (Kudrna), 56. Sukeľ (Kudrna, Balinskis)

Branky a nahrávky HC Olomouc: 12. David Krejčí (J. Knotek, J. Káňa), 25. Kucsera (Dujsík, Řezníček), 39. Kunc (Kusko), 42. Nahodil (David Krejčí)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Pešina, Hodek – Zíka, Šimánek

Godla – Baláž, Irving, Hrbas, Balinskis, Demel, Stříteský, Strejček – Chalupa, Estephan, Zdráhal – Straka, Hübl, Lukeš – Kudrna, Sukeľ, Jarůšek – Jurčík, Gerhát, Zygmunt.

Lukáš – Ondrušek, Černý, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík, Škůrek – Káňa, Krejčí, Nahodil – Klimek, Knotek, Kucsera – Burian, Kolouch, Navrátil – Kunc, Kusko, Bambula.

Domácí vyrazili do utkání s Denisem Godlou v zádech, slovenský brankář očima kontroloval první střelu Krejčího. Pokus naštěstí mířil mimo tři tyče. V dalších minutách byla hra plná nepřesností a chyběla výraznější šance. Chemici hledali cestu v pevných olomouckých řadách, hosté pro změny čas od času oťukávali Godlu.

(Ne)proměněné přesilovky

Začátkem 6. minuty fauloval Řezníček a Severočeši měli k dispozici první přesilovou hru. Svěřenci Vladimíra Růžičky ale nedokázali početní převahu zužitkovat. Více práce měl Lukáš po vyrovnání sil, kdy si kotouč vzal do správy Zygmunt. Polský útočník v mezikruží udělal rychlou kličku a snažil se překonat olomouckého maskovaného muže. Na poslední chvíli mu do rány vložil hokejku jeden z hostů.

Kvůli vyloučení Hübla, ochutnala kouzlo hry 5 na 4 i Olomouc. Hanáci byli mnohem přísnější a už po 20 vteřinách slavili branku. Knotek chtěl z bezprostřední blízkosti prostřelit Godlu, ale ten jeho záměr prohlédl a zasáhl. Vyražený puk získal David Krejčí a nekompromisní ranou do prázdné poslal Moru do vedení. Další pasáž hry probíhala ve znamení urputného boje, což odráží i fakt, že půl minuty před koncem vyfasoval trest Škůrek.

Napěchovaná třetina

Chemici měli na začátku prostředního dějství ušetřenou výhodu. Ani tentokrát však nebyli úspěšní. V další sekvenci měli vyrovnání na dostřel, protože Kudrna zkusil najít skulinku mezi betony Lukáše. Mezitím přidali na obrátkách kohouti a hned z toho byl další gól. Dujsík přepustil kotouč Lukáši Kucserovi a olomoucký útočník téměř od modré poslal Moru do dvoubrankového trháku.

Druhou třetinu poznamenalo vyloučení Švrčka, který nevybíravě narazil na mantinel Straku. Olomouc čekalo čtyřminutové oslabení a Verva měla další možnost. Hosté zprvu výborně bránili, ale nakonec kohoutí val podlehl. Stříteský vystřelil z levého kruhu, jenže do jeho pokusu vložil hůl Matěj Chalupa. Na změnu trajektorie už nedokázal Lukáš zareagovat a přišel o čisté konto.

Nabuzený Litvínov využil tlak a chvíli později srovnal. Kudrna švihl do kotouče, který Lukáš jen vyrazil před jedoucího Ondřeje Baláže. Díky trefě mladého obránce se na severu Čech začínalo od začátku. Do kabin šli ale šťastnější hosté, protože litvínovská obrana nechala před Godlou úplně volného Michala Kunce.

Drama podle Shakespeara

Olomouc ale získala svůj náskok zpátky, ve druhé minutě poslední třetiny vypálil na Godlu Krejčí. Slovenský brankář zasáhl, ale kotouč vyrazil vedle své svatyně, tam si na něj počíhal Lukáš Nahodil. Litvínovský gólman musel vytáhnout další vynikající zákrok proti Kolouchovi, který využil zaváhání obrany.

Unavená Verva chtěla co nejdříve vstřelit kontaktní branku, aby se udržela ve hře o body. V tom jí příliš nepomohl Stříteský, který si musel na dvě minuty odpočinout. Domácí oslabení přežili, ale krátce nato faulovali znova, tentokrát se provinil Demel. Hráči v černožlutých dresech obě nevýhody zvládli na výbornou.

Chemici ale nepřestali hrát, snažili se a jejich zápolení přineslo ovoce. Kudrna vypálil, jeho ránu umně tečoval slovenský kolega Matúš Sukeľ a drama bylo na světě. Přestože Verva měla kotouč na hokejkách častěji, nedokázala však vstřelit vyrovnávací gól.

Sestřih

Vladimír Růžička

Do utkání jsme vstoupili špatně, ihned jsme inkasovali. První třetina byla špatná, v té druhé se nám podařilo srovnat. Bohužel jsme dostali laciný gól. Z naší strany to byl špatný zápas.

logo HC Olomouc

HC Olomouc

Zdeněk Moták

Cenné a důležité vítězství. V první třetině jsme hráli kvalitní hokej a zaslouženě jsme vedli. Ve druhé třetině bylo důležité, že se nám povedlo vstřelit třetí gól. Hráčům za výkon děkuji