Zápasy 21. 08. 2018, Ondřej Vlk, foto: Jan Jindra

První ztráta v přípravě! Litvínov s Vary prohrál 2:3 v prodloužení

V a r y - Ve čtvrtém přípravném utkání Litvínov poprvé ztratil. Chemici nastoupili k odvetě v Karlových Varech a v prodloužení prohráli 2:3. Vyrovnané utkání, které ale bylo poznamenáno řadou zbytečných vyloučení žlutočerných rozhodl v prodloužení Jakub Flek.

přát., 21.08.2018, KV Arena, Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov
3p 2

1:0, 0:2, 1:0 - 1:0

Novotný (Závorka) – Rohan, Sičák "A", Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Šafář, Vágner, Tomeček – Rachůnek, Balán "A", Flek – Mikúš, Skuhravý "C", Gorčík – Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský

Janus (Orct) – Baránek, Hunkes, Kubát "A", Sörvik, Ščotka, Doudera, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikůš, Tůma – Lukeš, Hübl "C", Gerhát – Helt, Hanzl, Jurčík – Válek, Řehoř, Jánský

Utkání začalo v dobré tempu, do první šance utkání se probíjel Balán, ale jeho pokus skončil mimo Janusovu branku. Do šance se poté dostal Hübl, ale ztroskotal na betonu Novotného. Ve 3. minutě měly Vary výhodu přesilové hry, ale sehrály ji špatně a branku Vervy prakticky vážněji neohrozily. V největší šanci první třetiny se objevil Hübl, ale Novotný jeho dorážku zvládl zlikvidovat.

V 10. minutě měli přesilovku Litvínovští, ale podobně jako Energie početní výhodu využít nedokázali. Následně se opět dočkaly přesilovky Karlovy Vary, ale opět v ní výrazně Janusovu branku neohrozily. Až v 15. minutě přihrával Stloukal do velké šance Kverkovi, ale ten nedokázal zakončit. O minutu později se přeci jen domácí dočkali. Mikúš prohrál buly, k puku se dostal Martin Kohout a prostřelil Januse pod rukou. Verva nabídla Varům ještě jednu přesilovku, ale domácí tým jí opět využít nedokázal.

Do druhé třetiny chemici vstoupili o mnoho lépe už ve 22. minutě se podařilo Litvínovu vyrovnat. Ščotka nahodil puk na bránu, kde stál dobře postavený Ondřej Jurčík a přesně tečoval puk za záda Novotného. V další šanci Litvínova se ale blýskl domácí Balán, když dokázal puk na poslední chvíli vyhodit. Ve 25. minutě měli žlutočerní výhodu přesilovky, ale ani námaz Kovačeviče nedokázali hosté zužitkovat. Mikúš pouze přihrál obsazenému Tůmovi.

Litvínov byl dál aktivní, ale domácí dobře bránili. Do velké šance se dostal Flek, nabruslil si do pásma, ale na Januse si nepřišel. Ve 36. minutě se ale opět radovala Verva. Řehoř výborně zavezl puk, přenechal ho Jánskému, který našel před brankou Lukáše Válka, a ten usměrnil kotouč přesně do Novotného branky. V závěru třetiny v přesilovce pálil Šenkeřík, ale Janus opět výborně zasáhl betonem a nedovolil domácím srovnat stav utkání.

Vstup do třetí třetiny se Litvínovu vůbec nepovedl. Ve 41. minutě si do pásma nabruslil Balán. Našel před brankou volného Jakuba Fleka, který před prázdnou klecí nezaváhal a vyrovnal stav utkání. Chemiky trápila částá vyloučení, ale Energie nabídnuté přesilovky nevyužila. Větší šanci ve třetí třetině viděli diváci až v 55. minutě, když napálil puk z mezikruží domácí Vágner, ale Janus ho vychytal.

Rozhodnout o vítězi tak muselo prodloužení. Nejprve se do šance dostali litvínovští hráči, Hübl zachytil rozehrávku a tvrdou ranou prověřil pozornost Novotného. Žlutočerní ale opět zbytečně faulovali a domácí tak měli výhodu přesilovky. Opět ji ale nedokázali proměnit. 16 vteřin před koncem chybovali hosté a Jakub Flek přesnou ranou do rohu Janusovy branky rozhodl o vítězi. Po utkání si oba týmy vyzkoušely samostatné nájezdy, ve kterých byl Litvínov úspěšnější, trefil se pouze Juraj Mikúš.

HC Energie Karlovy Vary

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Při hře 5 na 5 jsme předvedli velmi slušný výkon. Bohužel s velkým počtem oslabení se nedá vyhrát žádný zápas. Ve druhé třetině jsme předvedli velmi dobrý výkon, ale nezachytili jsme nástup do třetí třetiny. V prodloužení jsme udělali další faul, který jsme ale přežili a rozhodla situace, kterou jsme velmi špatně vyřešili.