Zápasy 13. 11. 2020, Vladislav Kollert

Reparát v Plzni vyšel pouze částečně, Litvínov veze bod

P l z e ň - Litvínovu nevyšla odveta s Plzní podle plánu a navzdory dobrému výkonu vezou Severočeši pouze jediný bod za prohru po samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky HC ŠKODA PLZEŇ: 4. Suchý (Gulaš), rozh. náj. Gulaš

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 39. Zygmunt (M. Havelka, Helt)

1:0, 1:1, 2:1

Hradil, Veselý - Rampír, Špringl

Frodl (Pavlát) – Lang, L. Kaňák, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, Kvasnička – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, P. Musil, Rob – Kantner, Kracík, Pour – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Godla (Honzík) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, M. Hanzl (A), Mahbod – P. Zdráhal, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, Gerhát, Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Litvínov se s Plzní utkal již podruhé od obnovení zápasového režimu české extraligy, když Chemici prohráli 1:4 na domácí ledové ploše. V nově vytvořeném rozpise zápasů, který svou namáhavostí až připomíná kanadsko-americkou NHL, následovalo také pondělní utkání s brněnskou Kometou, kterou Litvínov úspěšně zdolal a připsal si první tři body letošní sezóny.

Tahání za kratší konec v první třetině

Podobně jako v prvním utkání s Plzní či již zmíněném zápase s Brnem to byli opět litvínovští hokejisté, kteří hned z kraje utkání pomyslně tahali za kratší konec provazu. Již ve čtvrté minutě vymyslel Milan Gulaš přesnou přihrávku zpoza branky pro uvolněného Filipa Suchého, který se s pukem příliš nemazlil a prostřelil slovenského strážce litvínovské svatyně – 1:0.

Litvínov nebyl v prvním dějství výrazněji horším celkem, chyběla mu však efektivita. Hosté se trápili v zakončení, útočné výpady Chemiků často končily bez střeleckých pokusů. Střely, které si na plzeňskou branku cestu našly, navíc skončily na výstroji domácího brankáře Frodla.

Ani Denis Godla nicméně nebyl bez práce. Slovenský brankář vychytal nebezpečné pokusy Jiříčka a Straky, poté předvedl zákrok par-excellence proti backhandovému blafáku Kodýtka. I díky maskovaným mužům zůstalo již skóre první třetiny nezměněné.

Litvínovský tlak přinesl ovoce

Druhá třetina patřila černožlutým. Oba celky se z kraje druhého dějství ještě přetahovaly o dominanci na kluzišti, druhá část druhé třetiny však patřila jen a pouze hostujícím Chemikům. Frodl se ve své brance hodně potil, Heltovi ani Zygmuntovi nicméně skórovat nedovolil.

Čtvrtý litvínovský útok byl velmi aktivní a nedával plzeňské obraně spát. Po další nebezpečné střele Helta z mezikruží se pouze rozezvonila branková konstrukce, jejíž cinknutí rozezvučelo tichý plzeňský stadion.

Dvouminutové vyloučení Šticha litvínovský tlak poněkud zbrzdilo, poctivě ubráněné oslabení však dalo Cheze druhý dech – bohužel pro hosty byl Frodl stále při chuti a pochytal únik Myšáka či nebezpečný pokus Zdráhala.

Kýžený gól přinesla až závěrečná dvouminutovka a opět u toho byla čtvrtá úderná formace Vervy. Havelka našel nikým nehlídaného Pawla Zygmunta, který dal druhé třetině sladkou tečku ve formě srovnávacího gólu – 1:1.

Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla

Závěrečná dvacetiminutovka navazovala na akcí nabitou druhou třetinu a od začátku bylo jasné, že žádný z celků nechce udělat chybu, která by mohla mít cenu tří bodů. Litvínovské obraně dělal problémy hlavně nejproduktivnější hráč loňské sezóny, Milan Gulaš. Západočeský kanonýr vytvořil několik zajímavých šancí, gólu nicméně zabránily nepřenosti či dobré zákroky Godly.

Frodl musel naopak ukázat svůj um po akci Válka s Gerhátem – první jmenovaný našel žabkou svého spoluhráče, Gerhát však zamířil pouze do výstroje plzeňského brankáře. Na druhé straně měl na hokejce rozhodující gól Petr Kodýtek, ale Godla si na plzeňského útočníka počkal a předvedl úspěšný zákrok.

Litvínov přežil oslabení v prodloužení, rozhodovaly nájezdy

Prodloužení se hrálo podobně jako třetí třetina ve velmi opatrném tempu. Na koni byli až v závěrečných 90 sekundách plzeňští hráči, kteří dostali po vyloučení Viktora Hübla příležitost ve formě přesilové hry 4 na 3. Litvínovská obrana s Denisem Godlou v brance však odmítla kapitulovat, a tak následovaly samostatné nájezdy.

V těch byli úspěšnější domácí - v jejich dresu se našli hned tři úspěšný střelci: Petr Kodýtek, Milan Gulaš a Pavel Musil. Z litvínovských hráčů se prosadil pouze Jan Myšák.

Litvínov tak veze z Plzně pouze bod. Další utkání je na plánu již v neděli od 13:15 s karlovarskou Energií na Zimním stadionu Ivana Hlinky.

HC ŠKODA PLZEŇ

Roman Vráblík

"Vyhráli jsme, tak se mi utkání hodnotí celkem dobře. Zápas to nebyl dle našich představ, ale získali jsme dva body a to je pro nás hlavní. Ty dnes bereme všemi deseti. V utkání jsme měli spoustu pasáží, kdy nás soupeř přehrával. Je to pro nás poučení, příště musíme hrát tak, abychom řídili tempo zápasu my. Litvínov se tak díky tomu dneska častokrát dostával na koně a přehrával nás."

Vladimír Országh

"Byl to dobrý zápas z obou stran, první třetinu měli domácí navrch, měli jsme díry v obraně. Ve druhé třetině to bylo lepší, vytvořili jsme si několik dobrých šancí. Myslím si, že minimálně bod jsme si rozhodně zasloužili proti velmi dobrému soupeři. Rozhodně se máme se od čeho odrazit do dalších zápasu."