Zápasy 03. 10. 2021, Kamila Stříteská Ströer

Série je u konce, Verva veze tři body z Českých Budějovic a Godla čisté konto

Čekání na vítězný zápas má Litvínov za sebou. Po sedmi prohraných duelech se konečně může radovat z tříbodového zisku, který Litvínovští získali proti Českým Budějovicím. Denis Godla zaznamenal první čisté konto letošní sezony.

5639

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 3. V. Hübl (Pospíšil, F. Lukeš), 57. P. Zdráhal (Estephan), 59. Jarůšek

0:1, 0:2, 0:3

Micka, Šír – Lhotský, Svoboda

Hrachovina – Štich, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Bindulis, Štencel, Vráblík – Ondráček, Pech, Gulaš – Abdul, Hanzl, Valský – Venkrbec, Voženílek, Karabáček – Beránek, Toman, Holec.

Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Kolář, Demel – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Straka, Gerhát, Jarůšek – Stehlík, Jícha, Havelka.

Chemikům se k dalšímu zápasu nenastupovalo snadno, již sedm utkání totiž marně čekají na výhru. Litvínovské hráče trápí vstupy do utkání a také konce třetin. Ovšem s Českými Budějovicemi tomu bylo jinak. Už ve 3. minutě otevřel skóre zápasu matador Viktor Hübl dělovkou z levého kruhu - 0:1. Po inkasovaném gólu přišly dva střelecké pokusy od litvínovských obránců, nejprve se pokoušel prosadit Stříteský ránou od modré čáry, poté přidal střelu Aaron Irving, oba ale ztroskotali na zákroku Hrachoviny. V 16. minutě ohrozil Godlu branku Percy svým nahozením, které nebezpečně tečoval Ondráček, kotouč si cestu do litvínovské svatyně ale nenašel. O dvě minuty později následovalo první vyloučení zápasu, o které se zasloužil Pospíšil. V početní převaze byl nejblíže vstřelení vyrovnávací branky Milan Gulaš, ale ke štěstí litvínovských hokejistů trefil pouze vnější část hostující klece. Po dvaceti minutách hry měla Verva jednobrankový náskok nad Motorem.

Druhá třetina nebyla v posledních zápasech silnou pasáží chemiků. Českobudějovický tým měl na čepeli několik nepřesných střel nebo střelecké pokusy zastavil Denis Godla. Ve 27. minutě přišlo další vyloučení na litvínovské straně. Srovnat mohl Abdul, ale jeho rána mířila těsně vedle hostující tyče. I druhé oslabení přežila Verva bez újmy. Ve 32. minutě předvedl Dominik Hrachovina kvalitní zákrok, kdy se do útoku hrnul Estephan se Zdráhalem, kdy Giorgio Estephan mířil na pravou šibenici, ale domácí brankář si s pokusem poradil. Brzy poté se pokoušel prosadit střelou z mezikruží Richard Jarůšek, ale gólman Motoru si poradil i s jeho střeleckým pokusem. Také hosté dostali příležitost na přesilovou hru, ve které po Lukešově nabídce prověřil Hrachovinu z bezprostřední blízkosti Tomáš Pospíšil. Litvínov podržel jednobrankový náskok také v druhé třetině a stále vedl nad Českými Budějovicemi 0:1.

Ve 44. minutě se Piskáček pokoušel srovnat, ale Godla si s jeho střelou poradit. Následoval pokus Valského, ale hostující gólman byl připravený k zákroku. Litvínov byl dominantnějším týmem na ledové ploše, byl rychlejší a také vítězil v osobních soubojích. Z tlaku, který kontinuálně probíhal v celém zápase, nakonec vyústil další gól chemiků. Po vhazování vystřelil Patrik Zdráhal a kotouč se do domácí brány odrazil zřejmě od Jana Piskáčka - 0:2. Po inkasovaném gólu se českobudějovický tým pokoušel prosadit se šesti bruslaři v poli, od modré čáry vypálil Šenkeřík, ale Godla vytasil svou vyrážečku. Další nebezpečné kotouče, které se motali kolem hostujícího brankoviště ihned schovával litvínovský gólman do své výstroje. 57. minutě pálil z levého kruhu Milan Gulaš, ale hostující brankář byl opět přesný jako švýcarské hodinky. Následně se Vervě podařilo osvobodit z českobudějovického sevření. Ovšem následně přidal nebezpečnou střelu opět Abdul, ale Denis Godla předvedl fenomenální zákrok, kterým zajistil svému týmu tříbodový zisk. Následně Motor zapomněl na Richarda Jarůška, který se sám vydal na prázdnou svatyni domácích a upevnil náskok hostů - 0:3. V posledních několika

Sestřih

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jaroslav Modrý

Během celého utkání jsme tahali za kratší konec. Litvínov měl dobrý vstup do zápasu, dal rychlý gól, což mu hodně pomohl. Na ledě nechal naprosto všechno, aby uhrál vítězství. Našim hráčům nelze upřít bojovnost, ale nepodařilo se nám najít cestu ke vstřelení kontaktního gólu a dostat do hry i hry.

Vladimír Országh

Jsme spokojení, že jsme konečně vyhráli. Věděli jsme, že nastupujeme na ledě rozjetého soupeře. Pro nás jsou důležité každé body. Uklidnil nás rychlý gól a první třetina, která byla z naší strany dobrá. Ve druhá části jsme začali trochu ztrácet, ale podržel nás brankář Denis Godla. Ve třetí třetině jsme se zase zlepšili, začali jsme vyhrávat osobní souboje a České Budějovice jsme nepouštěli do šancí. Za tříbodové vítězství jsme moc rádi.