Zápasy 15. 10. 2017, Redakce

Série porážek skončila! Verva má dva body

Klasika: před utkáním s lídrem tabulky by Litvínov asi bral dva body všemi deseti, po něm má výhra na nájezdy příchuť hořkosti. Buď jak buď, výhra po devíti zápasech!

13. kolo, 15.10.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov HC Kometa Brno
4sn 3

1:0, 0:0, 2:3 - 0:0, 1:0

Petrásek - Kubát, Sørvik - Doudera, Gula - Sklenička, Baránek - Dietz - Lukeš, Hanzl, Nejezchleb - Černý, Gerhát, Matoušek - Trávníček (C), Válek, Jurčík - Doležal, Jícha, Hořava. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Mlčák – Zaťovič, Hruška, Erat – Svoboda, Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – Mallet, H. Zohorna, Nahodil. Připraven Vejmelka. Trenéři Zábranský, Horáček, Pokorný, Haken

Ve stejné sestavě, jen s Petráskem v brance, nastoupila Verva proti Kometě. A přesto to bylo úplně jiné mužstvo...

Hrálo doslova s vervou, dařilo se mu, soupeře z čela tabulky přehrávalo, v první třetině jej zaskočilo. V 5. minutě byl sice vyloučen Trávníček, ale černí se ubránili. V 7. minutě sevřel puk rukou Mallet a právě Trávníček mohl zblízka po kličce do bekhendu otevřít skóre. Povedlo se to až při Haščákově trestu za nedovolené bránění, gólmana nádherně vyšachovali Sørvik, Kubát a zakončující Lukeš.

Čiliak svůj tým držel, i při další přesilovce Vervy (13. Malec). Litvínov hrál s chutí a ve výborné atmosféře, fanoušci jej skvěle povzbuzovali. Nechyběla ani početná skupina fandů Komety. Němec podrazil Jurčíka a Nejezchleb si vyjel do šance, kterou zastavil Čiliakův semafor. Jinak se ale Litvínovští vraceli k neduhu minulých dnů, střelba mohla být častější.

Trávníček zůstal klečet na ledě, Bartejs inkasoval 12 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Kubát pálil od modré centimetry vedle.

Po změně stran vyrovnali Brňané hru. Gula byl vyloučen a dvě minuty na to si uznání vysloužil Dietz, který se přiznal sudím a odvolal tak vyloučení protivníka. V polovině zápasu mířil zblízka vedle Nahodil, na druhé straně mohl jet sám Doležal, ale puk mu uskočil.

Ve třetím dějství drama vyvrcholilo. Verva odskočila na 3:0! Sørvik nádherně využil přesilovku a čtyři minuty na to vystřelil do odkryté klece Nejezchleb dřív, než se stačil Čiliak přemístit.

Šest minut před koncem základní hrací doby vykřesal Jihomoravanům naději Bartejs, podle všeho měl Petrásek zakrytý výhled. Válek jel s Trávníčkem dva na jednoho, nevyšlo to. V 58. minutě ujel všem Vincour a bylo to 3:2. Lukeš byl vyloučen za vyhození puku a při power play šest na čtyři Čermák zblízka vyrovnal... Hosté ukázali sílu lídra.

Je souzeno černým vypít kalich hořkosti až do dna? V prodloužení byl znovu vyloučen Lukeš, ale to už se domácí ubránili. A v nájezdech byl Petrásek neprůstřelný. Ve druhé sérii uspěl Válek a ve čtvrté rozhodl Hanzl.

Tři body jsou víc než dva, ke kterým bylo blízko, ale - konečně!

Radim Rulík: "Sehráli jsme dnes daleko lepší zápas, než ten poslední domácí, předvedli jsme krásné akce v přesilovkách, které jsme proměnili. Mužstvo si od začátku šlo pro to, aby bodovalo, byli jsme aktivnější. Jsem strašně rád, že jsme dali tři branky a strašně mě naopak mrzí, že jsme nezvládli ten závěr. Dalo se tomu předejít, v první situaci osobní statečností, ve druhé - věděli jsme, že Brno má nebezpečné brejky, to jsme si nepohlídali. Je to silný tým a mají top hráče u nás, v situaci šest na čtyři nás potrestali. Byli jsme pak rádi, že jsme neinkasovali v oslabení v prodloužení a v nájezdech získali druhý bod. Před gólem na 3:2 tam byla z našeho pohledu sporná situace v útočném pásmu, bohužel jsme z toho pak inkasovali."

HC Kometa Brno

Petr Haken: "Spoustu zbytečných vyloučení jsme měli hlavně v první třetině, často jsme hráli ve čtyřech, což nás stálo spoustu sil. Jsme rádi, že mužstvo ukázalo svou sílu a v tom krátkém čase, který nám zbýval do konce utkání, jsme ještě byli schopni vyrovnat. Za to týmu dík. Ten bod navíc si, upřímně řečeno, dnes Litvínov asi zasloužil."