Zápasy 01. 10. 2021, Vladislav Kollert

Skvělá první třetina nestačila, Litvínov podlehl Kometě 3:4

L i t v í n o v - Domácí Chemici nestačili na Kometu Brno a prohráli 3:4. O góly domácích se postarali Martin Havelka, Patrik Zdráhal a Viktor Hübl.

2580

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 3. M. Havelka (L. Stehlík), 9. P. Zdráhal (Kudrna), 39. V. Hübl (F. Lukeš, Stříteský)

Branky a nahrávky HC Kometa Brno: 25. R. Pavlík (Kučeřík), 29. Mallet (D. Mikyska, Gulaši), 32. Rákos (Bartejs, Magee), 48. P. Mueller

2:0, 2:3, 3:3, 3:4

Kika, Sýkora – Rampír, Bohuněk

Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Zeman, Kolář – Straka, Hübl, Lukeš – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Pospíšil, Gerhát, Jarůšek – Stehlík, Jurčík, Havelka.

Tomek – Bartejs, Roth, Kučeřík, Holland, Gulaši, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Horký, Krištof, Vincour – Haščák, Kollár, Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Šoustal.

Litvínov se vrátil na domácí led po venkovním utkání v Mladé Boleslavi, kde Chemici prolomili čtyřzápasovou sérii bez bodů. Na Zimní stadion Ivana Hlinky zavítala brněnská Kometa, toho času 11. tým extraligové tabulky.

Výborná první třetina

Domácí Verva zažila ideální vstup do zápasu. Již ve třetí minutě využil velké hrubky brankáře Tomka útočník Havelka, který se střelou do odkryté klece neměl sebemenší problém - 1:0.

O šest minut později bylo v Litvínově ještě veseleji. Po ubráněném oslabení ujel na levém křídle Andrej Kudrna, který předložil kotouč najíždějícímu Patrikovi Zdráhalovi. Ten se opět trefil přesně a podruhé donutil Tomka kapitulovat - 2:0.

Kometa otočila, Hübl srovnal

Druhá třetina byla z litvínovského pohledu úplně opačná. Radek Kučeřík dlouhým pasem našel Radovana Pavlíka, který se dostal do samostatného úniku a dokázal Godlu překonat - 2:1.

Ve 29. minutě se Brno mohlo radovat podruhé, byť to nebylo hned. Mallet dopravil kotouč za Godlova záda bruslí, načež videorozhodčí branku neuznal. Po dohledání klíčového záběru však rozhodní své rozhodnutí opravil, a tak se hosté mohli radovat z vyrovnání - 2:2.

Opařený Litvínov nestačil také na akci z 32. minuty, kdy Godla pouze vyrazil střelu Bartejse, který se odrazila k volnému Danielu Rákosovi. Ten z bezprostřední blízkosti zakončil mezi Godlovy betony - 2:3.

Opět se tak zraky upíraly k matadorům Viktoru Hüblovi a Františku Lukešovi. Litvínovské nestárnoucí duo nezklamalo a minutu před koncem druhého dějství předvedli akci, která dovedla domácí k vyrovnání - 3:3.

Neproměněné šance stály domácí tři body

Litvínov se snažil zápas zvrátit na svou stranu, domácí však zradila koncovka. Ve 45. minutě mohl vývoj utkání zvrátit Jarůšek, Tomek však jeho pokus vychytal.

Domácí poté doplatili na chybu v rozehrávce, když si kotouč počíhal forčekující Peter Mueller a přesnou střelou nedal Godlovi šanci - 3:4.

Verva se na vyrovnání již na dotahovala marně a Kometa si tak odvezla tři body. Další zápas je na plánu v neděli 3. října na ledě Českých Budějovic.

Vladimír Országh

Měli jsme dvougólový náskok, ale znovu jsme nepochopitelně polevili ve druhé třetině, kterou soupeř otočil. Znovu jsme prohráli, sráží nás pořád stejné věci a je na čase to zastavit.

HC Kometa Brno

Jiří Horáček

Chtěli bychom v první řadě poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit. Jsme rádi, že jsme se jim odměnili třemi body. První třetina se nám nepovedla, ale ve druhé jsme začali hrát náš hokej a jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce.