Zápasy 20. 10. 2015, Redakce

Sparta dobyta, Hanzl v power play a Lukeš v nájezdech otočili zápas!

Verva porazila vedoucí celek tabulky na jeho ledě! Dvanáct vteřin před koncem využila power play a pak již počtvrté v sezóně uspěla v samostatných nájezdech. Třetí výhra v řadě!

19. kolo, 20.10.2015, O2 arena, Praha
logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov
2 3sn

1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1

Pöpperle – Barinka, Čajkovský, Eminger, Piskáček, Mikuš, Hrbas, Polášek – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Hamilton, Cingel, Réway – Klimek, Černoch, Kudrna. Připraveni Lukáš a Kalina. Trenéři Jandač a Moták

Janus – Kubát, Chaloupka – Frolo, Pavlík – Pavelka, Gula – Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Kučera, Smolka, Gerhát. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Proti Spartě se Vervě vrátili do sestavy Sklenička a Gerhát, ve čtvrté řadě znovu naskočil junior Kučera. Domácí v posledním utkání doma před šňůrou venkovních zápasů dostali první výhodu přesilovky už po 35 vteřinách, kdy Jánský lehce sáhl po Saboličovi.

Při prvním střídání čtvrté formace se Kučerovi postavil do jízdy Piskáček, který po srážce s litvínovským juniorem skončil ve vlastní brance s nepřirozeně zkroucenou nohou a musel do kabiny.

Pěkně vypálil Jánský, Sabolič byl pak prvním vyloučeným Pražanem. Verva se předvedla jednou tvrdou ranou od modré a i po přesilovce podnikala nebezpečné výpady. Domácí nevyužili přečíslení dva na jednoho po ráně Buchteleho a k otevření skóre bylo nejblíže na druhé straně. Černoch nedovoleně zastavil Martynkův průnik. Kubát ještě z mezikruží bekhendem neuspěl, ale po bombě Pavelky se Pöpperle jen ohlédl – zazvonila však o tyč...!

Kdo nedá, i když se smůlou, obvykle v hokeji dostane. Hráč Sparty s poetickým jménem Čajkovský vyslal zcela nepoeticky tvrdou ránu a z pravé strany Januse překonal.

Druhou třetinu už Litvínov neprohrál a mohl ji i vyhrát, nebýt smolného odrazu puku o Jurčíkovu brusli.

Hned po změně stran byl vyloučen Čajkovský. Od červené jel sám Sabolič, blafák mu nevyšel a nedáš-dostaneš, platilo i na druhé straně. Gerhát poslal puk na branku a Pöpperle ve snaze pokrýt si jej před najíždějícím Kučerou si kotouč pravděpodobně sám srazil pod tělem do sítě.

Jánský hledal Hübla a byl z toho málem vlastní gól Sparty. Ta se dočkala těsně po vyloučení Chaloupky, prakticky ještě v přesilovce doklepával Přibyl na 2:1. Při signalizovaném vyloučení Pavelky se pak bíločervení dostali do tlaku, ale stav se ani v přesilovce do přestávky už nezměnil.

Za to ve třetí třetině v poslední možné chvíli ano! Verva se dočkala dvou přesilovek, ale nehrála je dobře, defenzíva soupeře fungovala výborně. V posledních minutách normální hrací doby ale černí zvýšili tlak a za hry odvolali v poslední minutě brankáře. Gólman Pöpperle zachytil puk a chtěl jej vyhodit. Atakoval jej však Hübl, přišel o něj a Hanzl jej poslal do branky, 2:2! 11 vteřin před koncem velká žlutočerná radost na ledě i v hledišti.

V prodloužení byli hosté zpočátku aktivnější, pak zase mohla rozhodnout Sparta. V 65. minutě dorážel Buchtele a Janus udržel puk na brankové čáře, což prokázal záznam hry.

Nájezdy opět rozhodl Lukeš! Podruhé za sebou a stejným způsobem, zasunul puk mezi betony. Nikdo jiný se netrefil a Hanzl už jet nemusel. Janus zůstává v nájezdech neprůstřelný, tentokrát si na něm vylámali zuby Hamilton, Kumstát i Réway. Litvínov porazil Spartu i podruhé v sezóně za dva body!

(Na snímku František Gerhát, který vstřelil v Praze první litvínovský gól. Foto: archiv, hcsparta.cz)

HC Sparta Praha

osef Jandač: "Bylo to pro nás už čtvrté utkání obden a myslím, že jsme ho zvládli docela dobře. Hráli jsme proti silnému soupeři, je jedno, kde je teď v tabulce. Je to obhájce titulu a jsme si vědomi jeho síly. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a táhli utkání do vítězného konce. Bohužel v tom závěru se stala velká chyba, která nás stála body."

Ondřej Weissmann: "Obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany. První třetina se mi zdála vyrovnaná, ve druhé už byla Sparta lepší, měla víc střel, byla důraznější. A pokračovalo to i ve třetí třetině. My jsme měli v závěru velké štěstí a v nájezdech také. Zatím se nám v nich daří, tak doufám, že to vydrží i nadále."