Zápasy 17. 11. 2012, Lucie Lobo, foto: Lenka Rybaříková

Starší dorost: Černožlutí od Indiánů inkasovali 7 branek

Z dvacátého kola z Plzně si litvínovští dorostenci nepřivezli žádný bod. Černožlutí nevstřelili za celý zápas ani jednu branku, za to jich inkasovali sedm! Plzeňský Jiří Kepka se dokonce mohl radovat z hattricku. Body tak zaslouženě zůstali v Plzni.

20. kolo, 17.11.2012
HC ŠKODA PLZEŇ HC VERVA Litvínov
7 0

1:0, 3:0, 3:0

Pacl - Polívka, Kaňák, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Prokop, Kristl, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Jakubec, Starý, Kepka, Sladký, Přikryl.

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Utkání otevřelo vyloučení hostujícího Wiedemanna a indiáni se k první vážnější příležitosti propracovali až na samotném závěru přesilovky. To po střele od modré byl kotouč sražen klubkem těl a jen tak tak se se vykutálel mimo klec. Litvínovští se krátce po ubránění oslabení rozkoukali a sami začali útočit, čímž si vykoledovali Vlčkův faul. Ale ani chemici nebyli v přesilovce úspěšní. Přestože domácí prohospodařili další početní výhodu, byli to oni, kdo se radoval. Uhlík dobře viděl Jiřího Kepku, který si dělal v mezikruží prostor, a poslal na něj přesný pas. Ten prokázal pověst střelce a poprvé překonal Klečku. Druhý trest ve dvacetiminutovce si následně připsal Wiedemann, ale indiáni jej znovu nepotrestali.

I druhá část přinesla hned zkraje plzeňskou přesilovku, jež už ale byla využita! Hosté naivně nechali Richarda Kristla dvakrát dorážet a plzeňský kapitán se trefil přesně k tyčce. Uběhlo něco málo před minutu a půl a indiáni slavili znovu. Rychlý brejk dvou na jednoho přesně zakončil po Kristlově nahrávce Lukáš Vlček. Plzeňští si vybrali i trošku štěstěny, když ve 34. minutě za Paclem zazvonila tyčka. A poté, co hosté pohrdli další přesilovkou, Západočeši navýšili svůj náskok na čtyři branky, když se trefil Jiří Kepka.

Tentokrát třetí třetina začala litvínovskou přesilovkou, na jejímž konci se Pacl vytáhl proti Kučerově dorážce z bezprostřední blízkosti. Plzeň se nepoučila a dál faulovala, jenž Litvínov nebyl schopný prokletí přesilovek prolomit. Krátce poté, co se na led vrátil vyloučený Walter, domácí znovu úřadovali. Spolupráci efektivní plzeňské lajny zakončil za Klečkova záda Jiří Uhlík. A modrobílá elitní letka o sobě znovu dala vědět za necelé čtyři minuty, kdy Roman Přikryl využil Kepkovy nahrávky a mohl se radovat. A aby toho na chemiky nebylo málo, i Jiří Kepka tři minuty před poslední sirénou zkompletoval svůj hattrick a zakončil plzeňskou jízdu na skóre 7:0.