Zápasy 01. 03. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Chemici porazili Olomouc a pojistili si prvenství v tabulce

Ve 13. kole nadstavbové části vyrazili Chemici až do daleké Olomouce. Litvínov na Moravě potvrdil svou nadvládu v tabulce skupiny B a porazil Hanáky v poměru 3:1. O dvě branky se postarala formace Kučera - Řezníček - Šimeček. Litvínov tak vede celou svou skupinu už o 10 bodů.

41. kolo, 01.03.2013, Olomouc
logo HC Olomouc
HC Olomouc HC VERVA Litvínov
1 3

0:1, 1:1, 0:1

Urbisch – Klvaňa, Brandýs J., Majer, Gatěk, Horák R., Hrabica, Škoda – Markl, Beták (C), Konečný – Kočiřík, Šoustal T., Pavlovský – Ministr T., Kropáč, Čamek – Galeta, Štefka, Heža J.

Spěšný – Wiedemann, Moravec, Vostárek, Jonák, Šefl (C), Šíp – Řezníček, Weitz, Šimeček, Sýkora, Kučera, Ujfaluši, Pospíšil, Stříbrný, Bárdoš, Chmelař.

Lepším mužstvem byl v úvodní dvacetiminutovce tým ze severu Čech, který od počátku střetnutí zaměstnával domácí obranu. Odměnou mu byla vedoucí branka, kterou na konci sedmé minuty zaznamenal Radim Řezníček. Domácí mohli srovnat na konci první periody, ve skrumáži před brankou ovšem trefili jen tyč soupeřovy klece.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se mohlo skóre několikrát měnit, velké šance zahodili jak domácí Brandýs, tak hostující Kučera se Šimčíkem. Kohouti poté pozvedli tempo hry a zásluhou toho vybojovali ve svůj prospěch tři přesilové hry. Využít dokázali až tu poslední, v polovině duelu srovnal Jiří Hrabica.

Inkasovaná branka jakoby však nabudila spíše litvínovské hráče, kteří se poté zakousli do soupeře, a odměnou jim byla necelé tři minuty před přestávkou vedoucí branka. Ve dvojnásobné přesilové hře trefil David Weitz prudkou přihrávkou domácího obránce do bruslí, od kterých puk zaplul do klece.

Do třetí části vstupovali domácí se zkrácenou početní výhodou, využít se jim ji ale nepodařilo. Naopak po necelých třech minutách poslední dvacetiminutovky skórovali Severočeši. Jaroslav Šimeček se drze protáhl po levé straně a bekhendovým blafákem překonal Urbische.

V dalším průběhu třetiny se spíše vylučovalo, do konce základní hrací doby rozdal sudí osm dvouminutových trestů. Olomoučtí se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, dobře zformovaná obrana Litvínova ale už neinkasovala. Verva si tak z Olomouce odvezla tři body za vítězství 3:1.

HC Olomouc

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Utkání jsme začali se čtyřmi pětkami, poté se nám ale zranil jeden centr a dohrávali jsme jen se třemi. Měli jsme spoustu šancí na to, abychom uhráli lepší výsledek, než prohrát 1:3. Trápíme se, neproměňujeme šance a to nás sráží. Při přesilových hrách málo střílíme, místo toho hráči hledají stále lepší a lepší pozice. Přitom v jednoduchosti je síla. Stačí dvě nahrávky a musí přijít střela. My si to strkáme po rozích, čímž neohrozíme gólmana. To je největší problém přesilových her.

Josef Beránek (HC Litvínov): Co se týče úrovně, tak to bylo dobré utkání. Z obou stran tam byly hezké hokejové momenty, bylo to velmi náročné. Mimo začátku zápasu, kdy jsme měli více ze hry, byla hra vyrovnaná. Bylo to dramatické, hra se přelévala ze strany na stranu. Oba gólmani podali dobré výkony. Bylo to jedno z lepších utkání této soutěže. Z naší strany tam bylo hodně zbytečných faulů. Na této věkové úrovni by si už kluci měli uvědomovat, co si mohou dovolit a co ne.