Zápasy 11. 01. 2014, Lucie Lobo

Starší dorost: I přes skvělý finiš Litvínov podlehl Hradci a pokračuje v sérii proher

L i t v í n o v - 4. kolo nadstavbové části domácí opět nezvládli. Dokázali sice stáhnout náskok Hradce na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat i přes jasné gólové šance v závěru utkání nedokázali.

4. Skupina B, 11.01.2014, ZS Ivana Hlinky
logo Královští lvi Hradec Králové
HC VERVA Litvínov Královští lvi Hradec Králové
4 5

1:3, 1:0, 2:2

Sklíba – Najman, Jonák, Šíp, Sklenička, Moravec, Březák, Chmelař, Jícha, Kučera, Helt, Bárdoš, Brzek, Havelka, Dunko, Navarra.

Černý – Havránek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý, Šeda, Zahradník, Hofman, Malík, Hnik, Hronek, Chlaupa, Voříšek, Malinský, Miškář, Drašnar.

Litvínov v sobotním poledni čekal další soupeř, domácí měli po včerejším nezdaru co napravovat. Chemici vstoupili do utkání aktivněji, Helt už v první minutě vyzkoušel pozornost Černého. Hosté přidali na pohybu a vyrovnali tempo hry.

V deváté minutě chybovala litvínovská obrana a k puku se dostal Marek Malinský, který se ujal odraženého kotouče a poslal puk mezi betony brankaře Sklíby. Poté měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, jenže Havelka nezpracoval prudkou přihrávku před prázdnou branku od Kučery.

Platilo pravidlo nedáš – dostaneš. Hosté sehráli přesnou kombinaci na jejímž konci stál Vlastimil Šeda a poslal puk přesně k pravé tyči. Jen o dvě minuty později bylo s domácími ještě hůře. Hradec využil litvínovské nedůslednosti a Filip Hronek dostal svůj tým už do tříbrankového vedení.

Litvínov se v závěru přeci jen mohl v závěru z branky radovat. Jan Chmelař využil početní výhodu a snížil tak stav utkání na rozdíl dvou branek. O 37 vteřin později byl nejblíže kontaktní brance Navarra, unikajícího litvínovského útočníka ale zastavil nedovoleně Voříšek. Domácímu forvardovi umožnil rozhodčí složit reparát, ale Navarra trestné střílení neproměnil. V úplném závěru první třetiny vypálil Kučera ihned po vhazování, ale Černý vymrštil proti jeho střele svou lapačku a tuto šanci zhatil.

Do prostřední periody vstoupili domácí aktivně. Ve 27. minutě vstřelil kontaktní branku litvínovský kapitán Tomáš Kučera po pěkné přihrávce Bárdoše. Litvínov dlouho okupoval útočné pásmo, ale ke kýžené vyrovnávací brance to nevedlo. V závěru druhé třetiny se hnal do šance Havelka, ale byl tvrdě zastaven pozornou hradeckou obranou.

Úvod třetí třetiny se domácím vůbec nepovedl. Březák už ve druhé minutě tohoto dějství namazal ve vlastním pásmu Vlastimilu Šedovi, který propálil Sklíbu po čtvrté. Hosté vyučovali Litvínovské z produktivity, běžela 46. minuta a domácí už prohrávali o tři branky, když Tomáš Zahradník našel skulinu ve výstroji Sklíby.

Od 56. minuty se v Litvínově děly věci. Nejdříve se prosadil střelou z první litvínovský obránce Oliver Najman. O osmnáct vteřin později snížil dokonce na rozdíl jediné branky Dominik Brzek, který svou střelu perfektně skryl za bránící hráče. V tomto skvělém finiši mohl pokračovat Chmelař, ale bekhendem netrefil odkrytou klec. Běžely poslední vteřiny utkání a na hokejce měl vyrovnávací branku domácí forvard Dunko, ale ve stoprocentní šanci ztroskotal na lapačce Černého. Litvínov tak ještě v nadstavbové části nedokázal zvítězit.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Špatně jsme odehráli první třetinu, prohráli jsme jí 3:0. To bylo hodně důležitý. Po první třetině jsme se jakžtakž dali dohromady a začali jsme bojovat a hrát. Druhou třetinu jsme vyhráli 1:0 a vypadalo to, že to bude lepší. Včera jsem jmenoval Filipa Moravce, tak ten dnes hrál docela dobře. A dnes přišel zlomový moment ve chvíli , kdy Roman Navarra podcenil jasnou situaci a prakticky jim nahrál puk do gólové šance a oni dali na 4:2. I přesto se kluci dali dohromady a chtěli to odbojovat. Nakonec jsme dali dva góly na 5:4 a bohužel v power play se nám nepodařilo to zvrátit. I když tam měl Dunko velkou šanci vyrovnat, ale to už bylo vteřinu před koncem, takže už to bylo na vážkách, jestli to padne nebo ne. Šance tam byla a to je důležité. My si z toho musíme vzít to, že kluci hokej hrát umí, ale musí si nechat poradit. A druhá věc je, že se hokej hraje šedesát minut a ne jenom dvacet nebo čtyřicet.

Královští lvi Hradec Králové

Vladimír Kostka (Královští Lvi Hradec Králové): Nám se povedl začátek utkání, jako včera v Ústí, kdy jsme vedli 3:0. Ve druhé třetině nás soupeř hodně zatlačil, tam jsme nevěděli kam dřív skočit, takže tam jsme prakticky přežili. Ve třetí třetině se nám podařil nějaký ten gól, odskočili jsme na 5:2 a zdálo se, že je klid. Myslím si, že Litvínov má velice kvalitní mužstvo a bojovali do poslední chvíle, což tomu utkání akorát prospělo. Ale my jsme měli trošku strach, aby to nevyrovnali.