Zápasy 17. 10. 2012, Ondřej Vlk

Starší dorost: Indiáni si neodvezli ani bod, v závěru vystřelil výhru Ujfaluši

Litvínov nastoupil k domácímu zápasu se silným soupeřem, kterým byla Plzeň. Litvínov chtěl před svým publikem uspět a to se jim také podařilo. Od úvodu zápasu byl Litvínov lepším týmem a to především díky důsledné obraně dokázali domácí vyhrát. Utkání bylo plné zvratů, zejména ve druhé třetině byla vidět pětiminutovka ve které padly čtyři branky. V závěru zápasu se štěstí přiklonilo k domácím, když dvě minuty před koncem přesnou tečí rozhodl utkání domácí Ujfaluši. V následné powerplay ještě potvrdil výhru Litvínova Stříbrný. V utkání zaznamenal dvě branky litvínovský útočník Pospíšil.

13. kolo, 17.10.2012, ZS Ivana Hlinky, Litvínov
logo HC ŠKODA PLZEŇ
HC VERVA Litvínov HC ŠKODA PLZEŇ

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Dunko, Stříbrný.

Kuneš - Pacl, Prorok, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Holý, Opava, Michel, Uhlík, Krliš, Čadek, Hajšman, Starý, Jakubec, Sladký, Suchý.

Litvínov byl v prvních minutách lepším týmem, hosté se marně snažili projít přes dobře bráněné střední pásmo. Ve třetí minutě se ve velké šanci objevil domácí Kučera, ale Kuneš dokázal tuto nebezpečnou situaci vyřešit a skryl puk ve své výstroji. O minutu později si domácí zahráli přesilovou hru, Litvínov ji nesehrál příliš dobře, ale v závěru neměla daleko ke gólu Šeflova střela. Domácí si vytvářeli šance, indiáni se dobře bránili, a tak se Litvínovu nedařilo vstřelit úvodní branku.

Po sérii šancí Litvínova se do velké šance dostala Plzeň, Holý si najel do pásma a jeho střela jen těsně minula litvínovskou branku. Ve dvanácté minutě už slavili gól domácí, Kučera našel na kruhu najetého Davida Vostárka, který tvrdou ranou o tyč vstřelil úvodní gól. O dvě minuty později se do šance probíjel Šimeček, ale jeho střelu lapil Kuneš. V závěru první třetiny se hosté dočkali vyrovnání, Šefl byl vyloučen za hrubost a hosté ukázkově sehráli přesilovou hru, kde na konci kombinace stál Milan Švarc, který střelou k tyči překonal Klečku. Litvínov v závěru už na branku hostů nedokázal odpovědět, a tak šly do kabin oba týmy za smírného stavu.

Ve druhé třetině bylo k vidění několik rychlých obratů skóre. Od úvodu druhé třetiny byli aktivnější domácí hráči. Šesták napřáhl na modré čáře a jeho střele chyběly jen milimetry. Ve dvacáté osmé minutě se litvínovští dočkali branky. Kuneš si vybral slabší chvilku jinak ve skoro bezchybném výkonu, když propustil do své branky střelu Vlastimila Pospíšila. Litvínov si vedení užíval jen 62 vteřin, Plzeň dokázala odpovědět nenápadnou akcí, když se Lukáš Vlček trefil přesně do víka.

Ale to stále nebylo vše o 31 vteřin později zase dokázali odpovědět domácí, znovu se k puku dostal Vlastimil Pospíšil a po objetí branky vrátil vedení na domácí stranu. Tato šílená pětiminutovka však ještě neskončila, o 93 vteřin později bylo opět vyrovnáno, Litvínov neuhlídal Martina Čadka a ten dokázal své šance využít, z první se trefil přesně nad Klečkovo rameno. Po této brance se osmělili hosté, Plzeň byla čím dál nebezpečnější a Klečka musel vytáhnout několik dobrých zákroků proti hostujícím hráčům. Ve druhé třetině se skóre už neměnilo

Do třetí třetiny Indiáni doslova vlétli, domácí často podléhali plzeňskému tlaku, ale díky dobrému bránění tento tlak přestáli. Ve čtvrté minutě závěrečného dějství měl na hokejce vedoucí gól Plzně Vlček, ale nedokázal trefit zcela odkrytou domácí klec. Plzeňští hráči poté dosti usnadnili hru domácím svou nedisciplinovaností. Litvínovu se sice nepodařilo využít dvě nabídnuté přesilové hry, ale v závěru zápasu domácí strhli vedení na svou stranu. Šefl dostal puk na modrou čáru a poslal nabídku k tečování směr plzeňská branka, touto nabídkou nepohrdl Petr Ujfaluši a puk lehkou tečí přesně umístil mezi Kunešovy betony. Hosté minutu po inkasované brance zkusili hru bez brankáře se šesti bruslaři v poli, ale čtyři vteřiny před koncem zápasu vystihl plzeňskou rozehrávku Josef Stříbrný, který dovezl puk až do opuštěné branky a definitivně rozhodl, že tři body zůstanou doma.

Petr Nekvinda (HC LITVÍNOV) Dneska jsme předehrávali zápas, protože v pátek tady hraje áčko. Měli jsme trošku volnější ty dva dny předtím, kdy jsme nacvičovali obranu středního pásma, přesilovky a další věci. A vyplatilo se nám to. Předvedený výkon byl parádní. Přeji si jen to, aby se v tom kluci udrželi co nejdéle. A hlavně gratuluji všem klukům, protože dnes hráli výborně."

logo HC ŠKODA PLZEŇ

HC ŠKODA PLZEŇ

Radek Kampf (HC PLZEŇ 1929) Zápas jsme začali špatně. Věděli jsme, že Litvínov chce doma vyhrát. Měli jsme nějaké šance, které jsme nedotáhli do konce. Litvínov dal prvního góla a my jsme pak celý zápas doháněli ztrátu. Ve třetí třetině jsme měli šanci,kdyby jsme dali branku, tak jsme mohli zápas rozhodnout. Pak jsme udělali v závěru chybu, kde jsme na modré nechali neobsazené hráče a dostali jsme také branku v powerplay."