Zápasy 26. 01. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov deklasoval Přerov, Weitz se blýskl hattrickem!

Litvínov hostil na svém ledě v 6. kole nadstavbové časti Zubry z Přerova. Domácím sice nevyšel úvod zápasu, ale chemici dokázali otočit vývoj zápasu už v první třetině. V prostřední periodě domácí zvýšili svůj náskok na tři branky! Litvínov po celý zápas kontroloval hru a ve třtí třetině ještě přidal další dvě branky do sítě Přerova. Domácí tak potvrdili svou neporazitelnost v nadstavbové části, když vyhráli už po šesté v řadě!

34. kolo, 26.01.2013
logo HC ZUBR Přerov
HC VERVA Litvínov HC ZUBR Přerov
7 2

2:1, 3:1, 2:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták "A", Vostárek, Weitz "A", Šefl, Pospíšil, Šimeček, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek "C", Stříbrný.

Grigárek - Gremlica, Kubal, Slavík "A", Pecha, Siegel, Müller, Václavíček, Karola "C", Maršálek "A", Novák, Hurta, Rybka, Duda, Metelka, Nohál, Padalík, Červínek, Němec.

Litvínov nevstoupil do zápasu vůbec dobře, již z první akce se hostům podařilo skórovat. Siegel perfektně zavezl puk, vyšachoval domácí obranu a poslal nádhernou přihrávku na Daniela Korolu, který neměl žádný problém trefit odkrytou branku! Domácí i přes tento rychlý gól koncentraci neztratili a nepouštěli hosty do větších šancí.

V 7. minutě Pospíšil našel před brankou najetého Dominika Poljanského a ten se trefil přesně pod padajícího Grigárka! Chemici dál kontrolovali hru, hlavně díky výbornému bránění středního pásma a nepovolili hostům vytvořit si prakticky žádnou větší šanci. Ve 20. minutě domácí otočili vývoj zápasu, Štěpka přihrál Davidu Weitzovi, který se trefil přesně nad rameno Grigárka.

Ve druhé třetině Litvínov předvedl proč vévodí celé své skupině. Domácí přerovské hráče přehrávali téměř ve všech ohledech. V úvodu prostřední periody mohl zvýšit Štěpka, ale jeden z hostujících obránců mu stačil nadzvednout hokejku. Ve 25 minutě předvedli chemici akci jako z hokejové učebnice, Stříbrný s Davidem Weitzem rozebrali přerovskou obranu do posledního šroubku a druhý jmenovaný bekhendem zvýšil na 3:1!

O 24 vteřin později se opět radovali domácí, Ujfaluši si dobře počkal a adresoval přesný pas na najetého Dominika Poljanského, který si přehodil puk na bekhned a podél Grigárkova betonu zvýšil na 4:1! Domácí po této brance polevili a do šancí se začali dostávat hostující hráči.

Ve 37. minutě se ranou z kruhu trefil přesně Daniel Karola a snížil na 4:2! Chemici ale příliš nezaháleli, Šefl nahodil puk na Grigárka, kde jeho střelu tečoval Štěpka, ale Grigárek puk nedokázal udržet ve své výstroji a David Weitz tak zkompletoval svůj hattrick!

Do závěrečného dějství vstoupili domácí opět aktivně, Marek Baránek obral o puk hostující obranu a vstřelil další gól do sítě Přerova! Litvínov byl dál lepším týmem a hosté se marně probíjeli přes domácí hráče, naopak ve 48. minutě pláchl přerovské obraně domácí Kučera, ale byl faulován, a tak měl možnost reparátu v podobě trestného střílení. Kučera při trestném střílení svou střelou na lapačku Grigárka nepřekvapil!

Domácí si své vítězství už pohlídali a ještě přidali další branku šest vteřin před závěrečnou sirénou. Šimeček uvolnil Tomáše Kučeru, který pohotově zakončil! Chemici si tak připsali další cenné body.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): My jsme dnes po osmi dobrých vyhraných zápasech odehráli ne moc dobrý zápas. Hlavně protože jsme Přerov na začátku hodně podcenili. Jsem rád, že nám zahrála trošku víc druhá lajna, kdybych to měl porovnat jako první, druhá, třetí a že tam byly nějaké góly a že jsme nakonec to utkání v uvozovkách povinně vyhráli, protože ty body budou určitě potřeba. Samozřejmě se musíme dát zase dohromady, nabrat síly a na tréninku zase začít dělat věci okolo taktiky, protože dnešní zápas z téhle stránky nebyl docela dobře zvládnutý.

HC ZUBR Přerov

Aleš Verlík (HC Zubr Přerov): Po včerejším ostudném výkonu, který jsme předvedli v Praze, se určitě naše hra zlepšila z pohledu herního projevu. Hned v úvodu v prvním střídání jsme dali gól na 1:0. Pak se ale začla projevovat síla soupeře a jejich dovednosti. Myslím si, že celé utkání měli v podstatě ve své režii a využívali všech našich chyb, které jsme udělali. Bohužel jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. Trápili jsme se v závěrech třetin a pochopitelně nás pak každý soupeř takto dostával pod tlak. Nedaří se nám prosazovat a pochopitelně tam jsou potom problémy i psychického rázu hráčů a nedokážeme se zvednout, aby jsme tlačili toho soupeře, díky těmto chybám které děláme. Postavení v tabulce je takové jaké je a míříme do baráže, kde se budeme snažit poprat o udržení v soutěži.