Zápasy 15. 02. 2013, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov po boji nestačil na Zlín

V 9. kole nadstavbové části se vydali litvínovští dorostenci do dalekého Zlína. Po opatrném úvodu utkání nakonec využili přesilovou hru domácí a do kabin se odcházelo za stavu 1:0. V druhé třetině se několikrát blýskl gólman Spěšný, ale puk z branky musel lovit po druhé po přízemní střele Stránského. V závěrečné dvacetiminutovce sice černožlutí dokázali vstřelit kontaktní branku, ale ani odvolání gólmana ke konci utkání vyrovnání stavu nepřineslo a Litvínov si tak připsal druhou prohru z 9. zápasů nadstavbové části.

37. kolo, 15.02.2013, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov
2 1

1:0, 1:0, 0:1

Příhonský – Grygera, Kobylík, Kužílek, Procházka, Schmied, Stuchlík, Váňa, Velčovský - Bumbál, Dalajka, Gago, Galuška, Helešic, Hlaváč, Pavlůsek, Pelánek, Stránský, Vyoral, Zaremba

Spěšný – Wiedemann, Baránek, Moravec, Jonák, Vostárek, Šíp, Šefl – Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Bárdoš, Řezníček, Štěpka

Opatrný úvod z obou stran, pozorné obrany a brankáři bez práce, tak se by se dala charakterizovat první desitiminutovka. Poté se v desáté minutě narodila první šance zápasu, kterou ovšem zlikvidoval Příhonský maskou. Hosté měli výhodu přesilové hry po faulu Dalajky, bránící čtverka žlutomodrých byla bezchybná. Po skončení přesilové hry Litvínovských dostali výhodu přesilovky i domácí a ti ji dokázali zužitkovat. Kombinaci přes šířku útočného pásma využil Filip Stránský po přihrávce Radka Pelánka. Patnáct vteřin před koncem první třetiny Karel Šefl atakoval Zarembu a vysloužil si trest dva plus deset minut.

Ševci si do druhé části přenesli přesilovku a dokázali si vytvořit několik solidních šancí. Brankář Spěšný však vychytal Dalajku i další střelce. Druhou branku v utkání přidali domácí, přízemní střelou z hranice kruhu se prosadil Filip Stránský. Příležitost ke snížení měli Litvínovští v přesilových hrách, ale Příhonský držel své čisté konto i po druhé části.

Třetí třetinu odstartovala chyba obránce Litvínova a Michael Hlaváč ujížděl sám proti Šeflovi. Když už mohl zakončovat do téměř odkryté klece, tak mu kotouč v poslední chvíli přeskočil hůl a jeho pokus se nevlezl mezi tři tyče. Po faulu Dalajky měli hosté výhodu přesilové hry, která už přinesla snížení stavu. Tomáš Kučera prostřelil vše co mu stálo v cestě a Příhonský poprvé kapituloval. Spustilo se drama, když byl ihned po snížení vyloučen Grygera, ale vyrovnání pro Černožluté přesilovka nepřinesla. Minutu před koncem si vzal trenér hostů oddechový čas a odvolal brankáře. Srovnání již nepřišlo a utkání skončilo výsledkem 2:1 pro domácí Berany.