Zápasy 27. 09. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov podlehl Kladnu v dramatickém utkání až po nájezdech

L i t v í n o v - Starší dorostenci odehráli v rámci 9. kola RAKO extraligy utkání s Kladnem na vlastním ledě. Domácí vlétli na kladenské hráče a první třetinu zaslouženě ovládli 2:0. Poté se hra srovnala a Kladno dokázalo vyrovnat stav utkání. Litvínov ještě v závěru dokázal odskočit, ale kladenští v powerplay vyrovnali a rozhodli v nájezdech.

9. kolo, 27.09.2013, ZS Ivana Hlinky
logo Rytíři Kladno
HC VERVA Litvínov Rytíři Kladno
3 4sn

2:0, 0:1, 1:2, - 0:0

Sklíba – Jonák, Šíp, Najman, Moravec, Vostárek, Brzek – Stříbrný, Pospíšil, Kučera, Sládek, Bárdoš, Dunko, Chmelař, Jícha, Sklenička.

Melančin – Matula, Míka, Doudera, Chládek, Havelka, Balcar, Vendis – Kružík, Pliml, Keszi, Hajný, Borkovec, Schildhabel, Kadlec, Čermák, Bláha, Libecajt.

Litvínovští dorostenci nastoupili v páteční podvečer proti lídrovi své skupiny z Kladna. Litvínov na Kladno v první třetině doslova vlétl. O velký tlak se postarala především první domácí formace. V největší šanci se ocitl v páté minutě Kučera, ale jeho gólovou střelu zázračně chytil hostující brankař Melančin.

Chemici dál hýřili aktivitou a v 11. minutě ji dokázal zužitkovat Oliver Najman, který přesnou střelou pod víko kladenský branky nedal šanci Melančinovi zasáhnout. O dvě minuty později si ještě vybruslil Sládek a po jeho střele dorážel Bárdoš, ale neúspěšně.

Běžela 14. minuta a Litvínov odskočil do dvoubrankového trháku. Chmelař našel dobře postaveného Josefa Jíchu, který se trefil přesně k tyči. V závěru třetiny se ještě v dobré příležitosti zjevil aktivní Kružík, ale Sklíba jeho šanci vychytal.

Do druhé periody vstoupili lépe hosté. V první pětiminutovce druhé třetiny měli kladenští tlak, ale Litvínov výborně bránil. Ve 25. minutě mělo Kladno výhodu přesilovky 5 na 3, ale hosté jí nedokázali zužitkovat a to zejména kvůli výtečnému Sklíbovi.

Přibližně v polovině utkání se proháčkoval až před Melančina Kučera, ale puk mu utekl. Volného kotouče se zmocnil Vostárek, kladenský brankař se však vyznamenal a šanci zlikvidoval. Ve 35. minutě se ve dvou obrovský šancích zjevil Pospíšil, nejdříve neprostřelil Melančina a o chvilku později na něj nevyzrál ani svým průnikem.

Necelou minutu před koncem druhé periody Kladno využilo svou přesilovou hru. Daniel Kružík se zmocnil puku, vybruslil si a přesnou ranou pod víko nedal šanci Sklíbovi zasáhnout.

Do třetího dějství vstoupili domácí hodně špatně. Už ve druhé minutě této periody Křešimír Schildhabel vyrovnal stav utkání. Když svou střelu z první umístil přesně pod horní tyč litvínovské branky. Poté ještě kladenský forvard nastřelil tyč Sklíbovy branky.

V 50. minutě Kučera našel rozjetého Jana Chmelaře, který se protáhl mezi dva beky a počínal si jako zkušený mazák, nádherným blafákem překlopil stav utkání na svou stranu. V závěru třetí třetiny měli obě mužstva ještě několik dobrých příležitostí. Kladno zkusilo v závěru powerplay a to se jim vyplatilo. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Vincent Keszi a 19 vteřin před poslední sirénou srovnal stav utkání.

Na řadu přišlo prodloužení. Litvínov v něm měl výhodu přesilové hry, ale tu zužitkovat nedokázal. Rozhodnou musely až dovednostní soutěže v podobě samostatných nájezdů. Za Litvínov proměnil Pospíšil a dvakrát Stříbrný, za hosty zase Hajný a dvakrát Kružík. V šesté sérii Kučera neproměnil, jeho kladenský protějšek Křešimír Schildhabel naopak svůj nájezd proměnit dokázal a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Dnešní utkání bylo vyrovnané. Kladno letos vévodí naší skupině a ukázalo, že právem. Řekli jsme si jak na ně chceme hrát a po většinu utkání jsme byli lepší než oni. Oni se dostali zpátky na koně gólem z přesilovky. Ve třetí třetině to byl vyrovnané a Kladno mělo více štěstí v závěru. V prodloužení jsme ještě nevyužili přesilovku. Nájezdy jsou o štěstí a chtěl bych kluky pochválit a poděkovat jim za předvedený výkon.

Rytíři Kladno

Jindřich Lidický (HC Kladno): Domácí na nás vlétli, první třetinu byli lepší a zaslouženě jí vyhráli 2:0. Když jsme udělali dvě hrubé chyby. Ve druhé a třetí třetině jsme byli o něco lepší my. Bohužel jsme udělali další chybu, kdy nám domácí z průniku mezi dvěma obránci dali pěkný gól. Se štěstím jsme vyrovnali, protože vyrovnat v powerplay to chce dávku štěstí. Penalty byla loterie. Litvínov má hodně šikovné hráče na nájezdy a my tedy taky. Bylo to o štěstí, Litvínov hrál výborně a my jsme měli trochu kliku při nájezdech.