Zápasy 08. 12. 2012, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov porazil Slavii v nájezdech díky Štěpkovi

Ve 26. kole nastoupil Litvínov na domácím ledě proti Slavii. Domácí museli dvakrát dotahovat vedení červenobílých. V posledních 25 sekundách se trefil Baránek, vyrovnal stav utkání a pokračovalo se v prodloužení. Ani to ale vítěze nepřineslo a rozhodovalo se v nájezdech, kde se do branky trefil pouze Dominik Štěpka. Litvínov tak zvítězil a doma zůstali dva body.

26. kolo, 08.12.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha
4sn 3

1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0

Klečka - Baránek, Ujfaluši, Spěšný, Pospíšil, Sýkora, Šimeček, Šefl, Weitz, Vostárek, Šesták, Jonák, Moravec, Wiedemann, Řezníček, Sklenička.

Sochůrek - Červený, Hyršl, Kotek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Mareček, Furch.

V úvodu první třetiny se po vhazování před hostujícím gólmanem Sochůrkem k puku dostal Sklenička, který vyslal přesnou střelu na již jmenovaného gólmana. Ten si ale střelu pohlídal. V polovině dvacetiminutovky se domácí dostali do vedení po tom, co předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončil do branky David Weitz. Chvíli po té byl vyloučen hostující Fortelka a domácí tak hráli dvě minuty ve výhodě. Této přesilovky ale nevyužili. Ke konci třetiny našel Kellerstein výborně postaveného Aleše Hyršla, který ujel všem svým soupeřům a vystřelil těsně před Klečkou, který nakonec puk propustil mezi betony a hosté vyrovnali stav utkání na 1:1.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Saňa a Slavia hrála dvě minuty v početní nevýhodě. Po necelé minutě se ale hosté ve svém oslabení dostali do vedení zásluhou Michala Fortelky. Ve 24. minutě byl vyloučen Baránek, ale domácí sehráli výbornou přesilovku a tak hosté neměli šanci navýšit své vedení. V polovině třetiny Baránek nahrával Řezníčkovi na modrou, ten ale nezpracoval a puk letěl do zakázaného uvolnění. Ke konci třetiny ještě Sochůrka zkusil překvapit Šimeček, který vystřelil blízko před brankou, ten byl ale pozorný a střelu měl pod kontrolou.

Hned v úvodu poslední části se již podruhé prosadil David Weitz a vyrovnal stav utkání na 2:2. Pět minut na to hosté vstřelili třetí branku a po Saňovo přihrávce Petru Tejralovi se druhý jemnovaný trefil z úhlu přímo do pravého horního rohu a hosté se dostali opět do vedení. V 50. minutě se do velké šance na vyrovnání dostal Šimeček, který se řítil sám na Sochůrka, který dokázal vyškrábnout puk levým betonem. Chvíli poté měl obrovskou šanci Řezníček, ale Sochůrek podržel svůj tým a kotouč za záda nepustil. Dvě minuty na to se dostal Patzelt sám před Klečku, který skvělým zákrokem vyrazil kotouč do rohu. V poslední minutě hrál Litvínov bez brankáře a hra v šesti se jim vydařila, protože 25 sekund před koncem vyrovnali. Po Šeflovo nahrávce puk za Sochůrkova záda poslal kapitán Marek Baránek a na domácí střídačce propukla velká radost.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla a pokračovalo se v prodloužení. V prodloužení branka nepadla ani po vyloučení hostujícího Kellersteina a rozhodovalo se v nájezdech. V nich se prosadil pouze domácí Dominik Štěpka, díky kterému zůstali dva body v Litvínově.

HC Slavia Praha

HC Slavia Praha: My jsme zápas zahráli slušně a měli jsme ho na dosah, ale nezodpovědností hráče, který mohl posunou kotouč k nim do pásma. Chtěl dát branku, byl z toho icing a v tom jsme dostali úplně nesmyslnou branku na 3:3. Potom jsme ten zápas prohráli. Stačil dát jeden kotouč za brankovou čáru a měli jsme tři body.