Zápasy 14. 12. 2013, Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov prohrál i druhé utkání na Moravě, tentokrát v Olomouci 2:6

O l o m o u c - Ve 2. kole nadstavbové části pokračoval Litvínov v moravském tripu. Tentokrát zavítali Chemici na led Olomouce. Do utkání vstoupili černožlutí tragicky, po první třetině prohrávali 0:4. Ve druhé části se jejich hra mírně zvedla, ale góly stříleli pouze domácí. Za stavu 0:6 ve třetí třetině dokázal Litvínov korigovat stav na konečných 2:6, ale víc už chemici nestihli a z Moravy si neodváží ani bod.

2. Skupina B, 14.12.2013, ZS Olomouc
logo HC Olomouc
HC Olomouc HC VERVA Litvínov
6 2

4:0, 2:0, 0:2

Urbisch – Spurný, Hes, Kolovratník, Hrabica, Tomek, Klvaňa, Marek, Zelený – Melichárek, Štefka, Heža J. – Pavlovský, Janás, Dittrich – Horák J., Šoustal T.(C), Kuba.

Spěšný (od 7. min. Sklíba) – Březák, Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička, Moravec – Chmelař, Sládek, Jícha – Kučera (C), Bárdoš, Brzek – Havelka, Dunko, Navarra.

V rámci 30. kola RAKO Extraligy staršího dorostu vyzvali Kohouti na svém ledě severočeský Litvínov. Už od začátku utkání byli domácí o poznání aktivnějším týmem a zdálo se, že se hosté ještě nestačili rozkoukat. Olomoučtí se už od prvních minut drželi převážně v pásmu Litvínova a kombinovali před brankou Spěšného tak dlouho, až se kotouč dostal k Miroslavu Kubovi , který svou střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu.

Už o dvě minuty později zvedali ruce nad hlavu opět Kohouti. Tomáš Šoustal dostal od Martina Hese přesnou přihrávku, kotouč si trošku popotáhnul a od vrcholu pravého kruhu poslal přesnou střelu za záda Spěšného. Ten po druhém gólu přenechal místo v brance Sklíbovi.

Změna gólmana ale Litvínovským nepomohla, přes dobře bránící domácí se totiž nemohli dostat k brance Mory. V polovině prví třetiny se Hanáci radovali znovu, když po zmatku před bránou dostrkal puk za brankovou čáru David Janás . Do konce první dvacetiminutovky se pak ještě mezi střelce stihl zapsat Václav Melichárek . Na čtvrtém gólu měl ale velký podíl Miroslav Kuba, který se mezi dotírajícími hostujícími hráči dokázal dostat až před branku, odkud poslal přihrávku právě na Melichárka. Přesunující se litvínovský gólman neměl šanci zasáhnout, Melichárek tak střelou do odkryté brány poslal Hanáky do čtyřgólového vedení.

Do druhého dějství vstoupil Litvínov o něco aktivněji. Velkou šanci měl Kučera, který se dostal až před olomouckého strážce svatyně. Toho ale překonat nedokázal. Autorem páté branky olomoucké Mory byl Miroslav Kuba , který po přihrávce Jakuba Heži překonal brankáře hostů.

Pár minut před koncem byl za naražení zezadu odeslán do kabin Tomáš Šoustal, vinou vlastní nedisciplinovanosti však měli hosté k dispozici jen asi tříminutovou početní výhodu. Té však využít nedokázali, když několikrát v bráně doslova čaroval Urbisch. Ve vlastním oslabení se ale těsně před koncem dokázali znovu prosadit Kohouti. Jan Štefka zasadil Litvínovu už šestou ránu střelou nad lapačku.

Třetí třetina se nesla spíš ve znamení vyloučení a vzájemných strkanic než velkých šancí nebo gólů. Vše se ale změnilo ke konci zápasu, když Olomouc inkasovala dva slepené góly. Nejprve se v poskytnuté početní výhodě z dorážky prosadil Dominik Brzek o půl minuty později tahal Urbisch kotouč ze sítě po stejné situaci podruhé. Jindřich Sklenička tentokrát procpal puk podél pravé tyče. K dalšímu střeleckému úspěchu už se ale Litvínovští nedostali.

HC Olomouc

Jan Tomajko (HC Olomouc): Nad Ústím nad Labem jsme sice vyhráli 5:1, ale tak dobře jsme nehráli. Tentokrát byli kluci v zápase opravdu od začátku a první třetina asi rozhodla. Ty dvě další už nebyly takové, ale myslím si, že když to bylo po dvou třetinách 6:0, tak už asi bylo prakticky rozhodnuto. Kluci makali po celý zápas, šli jsme vítězství naproti a myslím, že jsme si ho zasloužili.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Myslím, že zápas začal už včera v utkání proti Vsetínu, kdy jsme vedli 4:0, ale svou nekázní a lemplovským přístupem jsme jej prohráli na nájezdy. V podstatě v tom trendu pokračovala i první třetina proti Olomouci, což vlastně rozhodlo.